• kano yarışmasında ünlülerin yenilseler bile eğlendikleri yarışma olmuştur..

ümit karanın kano da konturolsüz bir şekilde giden cengiz'e "nire gidiyon yiğenim" diye bağırması komikti bence..
  • yıllardır dağhan külegeç'e olan sevgimin, sadece efe karakterinden dolayı olduğunu bana farkettiren yarışma. öyle ki artık dost meclislerinde "ama dağhan çok tatlı yeaaa" diye savunmalar yapamiciim..
  • bu yarışmayı pek çok erkek gibi kadın göğsü, götü göreyim diye zapping yaparkene bakıyorum. ama bu senekinde kadınlar resmen kapalı. ulan acun rte'ye yarancam diye bizi memeden mahrum ettin ya aşk olsun.

tanım: haz etmediğim yarışma. memesiz adalı yarışma mı olur lan?
  • hasta refakatçisi olarak mecburen izlemek zorunda kaldığım, içimi şişim şişim şişiren, iğrenç, banal konuşmaların, tavırların olduğu, çok yoz, mide bulandıran bir program.

bu programa katılanların da, çekenlerin de, hatta sürekli izleyenlerin de beynine osurayım.
  • acun medyanın son yarışma programı.
    izlemeyenlerin izleyenlere laf söylerken bir insanın ne kadar iticileşebileceğini gösteren programlardan biri de oluyor bu program. bu sene önceki senelere göre oldukça durağan geçiyor.

dağhan bir nihat doğan olamıyor, duygu bir asena olamıyor, doğukan bir nihat altınkaya olamıyor, cengiz bir derya büyükuncu olamıyor, ırmak bir özge ulusoy olamamakla birlikte o adada ne arıyor onu da ben anlamıyor.
  • ya sanki ben acun ilicali yi aklama misyonu üstlenmis gibiyim, böyle birsey yok, fakat elestirmelerimi iyi arastirmalar üzerine kurmayi tercih ediyorum.

ünlülerden bir erkegin gönüllüler takimina gecmesi icin acun ilicali kafasina göre kural degistiriyor, sonradan ratinglere göre ayarlanmis bir durum deniliyor.
    fakat bunun olacaginin sinyalini acun 7. bölümde dokunulmazlik oyunundan önce verdi.
    takipciler bilir, gönüllülerin basari grafigi berbat, ödül oyunu kaybedildi sira dokunulmazlik oyununda, ve bütün emareler gönüllülerin kaybedeceginden yana. oyundan önce muhabbet ediliyor ve acun birebir söyle diyor:
    "..bu arada biliyorsunuz survivor a ünlülerimiz 9 gönüllülerimiz 8 olarak basladik, hic sormadiniz niye böyle basladik diye,(bozok: evet aramizda konustuk)..., bunun bir sebebi var, ama sebebini söylememe de var, o yüzden sadece bir sebebi oldugunu bilin, anlamsiz bir durum yok orda..."

aynisi cengizin oyunu icin de gecerli, o kurukafayi sudan zaten aldi ve karaya cikarken elinden düsürdü, bu ona bir avantaj saglamadi. fakat dogukan kurukafaya sudan ulasamadi, platformun etrafindan yüzüp almak yerine, platforma cikip öyle sudan almaya kalkisti, buda avantaja ve kural hatasina girdi.

fazla izliyorum survivor i, ders calismaktan kacmak da yorucu yaaa*
  • şeker mi şeker hilmicem'in bir konuşmasında "bu yüzden dolayı" diyerek kendisine olan olumlu bakış açımı yerle bir ettiği yarışmadır.
  • başbakanın annesinin öldüğü gün, yayınlanması gereken tv programını yayınlamayan acun ılıcalının, reyhanlıda cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısının olduğu gün, aynı hassasiyeti göstermemek sureti ile yayınlamaktan çekinmediği tv programının adıdır.
  • acun'un "kuru kafayı karadan uzanıp alan cengiz kendisine avantaj sağlamadı. zaten zaman kaybetti. o yüzden kural hatası yok" açıklamasının pek kafama yatmadığı yarışma. nasıl kendisine avantaj sağlamadı yahu?!?! platforma çıktıktan sonra 2 saniye eğilip kurukafayı almakla platforma çıktıktan sonra (ya da tam çıkacakken) tekrar suya girmek, kurukafayı almak ve tekrar platforma çıkmak -ki yarışmacıların bayağı zaman kaybettiği bir yer- için geçecek süre birebir olur mu hiç? saliselerle kaybedilmiş bir yarıştan bahsediyoruz hem de. cengiz eğer gerektiği gibi kurukafayı olmak için tekrar suya girmek zorunda kalsaydı, her şekilde o eğilip alma için harcadığı 2 saniyeden çok daha fazla zaman harcamış olacaktı. ve sadece ekstradan bir saniye bile hilmi cem'in yenmesi demek olacaktı.

acun'un diğer açıklamalarına lafım yok, inandırıcıydı; ayrıca açıkcası denilenleri okuyup cevaplamasını da takdir ediyorum ama verilen karar cidden gönüllülere yapılmış bir haksızlıktı...
  • acun ılıcalının kendisini aklamak için yaptığı açıklamalardan sonra da tatmin olmadığım taraflı yarışma. taraf ise acunun keyfiyeti(veya bilmiyorum reyting vs.) ile belirleniyor.

izleyenler bilir tadında yarışmayı savunanları da anlamıyorum. lan babanın oğlu mu ? bu sezon başından beridir ben de izledim tamamını. bu haftasonu bardağı taşırdı artık.

ha diyeceksiniz ki işin mi yok ? var efendim işim. ama izliyordum bu haftasonuna kadar, iyi kötü keyifliydi.hem kural ihlali hem de doğukan manço üzerine kurgulanan bölüm beni ziyadesiyle soğuttu. yazmıştım birkaç gün önce.

ha samimiyetsiz açıklamalarla durumu kotarmaya çalışan acuna koyar mı ? sanmam. birileri yürü ya acun demiş bir kere. tutabilene aşkolsun !
hesabın var mı? giriş yap