• kilo alabilmek umuduyla gözlerimi yumup her gün bir kase yediğim karışım. işe yarasa büyük sevap işleyecek üreticiler. işe yaramazsa hepsini kepaze edeceğim burdan!
  • küçük çocuklara aa bak annem şokellaa diye yutturulabilir. ama özünde gönüllerde yeri büyüktür. bide aydın taraflarında bunu pekmezsiz olarak tahin ve baldan yaparlar onuda çok sevmiştim bak.
  • esasen harika bir lezzettir. herkesin tatması gerekir fikrimce. sınavlara çalışırken sürekli yediğim zamanlardan birinde odaya giren arkadaşımın gereksiz esprilerine maruz kaldığımdan beri rahatça yiyemiyorum. gidip de yiyeyim bari nostalji olsun.
  • çocukken çikeleta diye nım nım nım, nım nım nım yedim ya seni tahin pekmez, alacağın olsun. (üzülmeli similey burda yatıyor)
  • birbirine karışırken ebru sanatını anımsatan, ekmeği banıp da yerken tahinden kaynaklanan bir sebepten dolayı damağa yapışan ve oradan çekiştirilerek yemenin hazzını artıran ikili.

ebru kısmını abarttım mı bilemem ama tatlının her türlüsü bir sanattır beya...
  • aralık ocak şubat boyunca ay hastalanmayayım aman üşümeyeyim iş okul staj enerji lazım diye ha babam tükettiğim yiyecek. şimdi tartıya baktıkça ağlıyorum, tek umudum dukan. alacağın olsun tahin pekmez
  • türk çikolatası diyerek çocuklara yedirilebilecek müthiş yiyecek.

6 yaşındaki kız çocuğundan adını "peker pekmez" diye duyduğum ve güldüğüm enerji kaynağı.

bir de bu ikiliyi duyduğumda, gördüğümde aklıma gelen tek şey; tahini ile ünlü ilçe: bozkır..
  • yıllar önce gittiğim açık büfe düğünde akşam saati olması ve aç gözlülüğüm yüzünden profiterol niyetine tabağıma doldurmuştum. sıra tatlıya gelince ağzıma bir topu atıverdim ne yutabiliyorum ne çıkarabiliyorum berbat bir tattı. tabi onca kişinin içinde mecburen yutmuştum.o gün bu gündür tekrar yemedim.
    profiterolu tahin pekmezle yapan zekayı da ayrıca alkışlamak istiyorum
  • delikanlı karışım. https://twitter.com/…mbai/status/316273636099104768

yanında süt ile tüketildiğinde hastasıyız
  • sabah kahvaltıda yenmesi durumunda, bütün gün tok tutar. hele haşlanmış yumurta ile kombo yaparsanız, akşama kadar sizden iyisi yok. ama fazlası susatır, biline.
hesabın var mı? giriş yap