• kayseri'den gümbür gümbür gelen bir ses. gelecekte kendinden daha da söz ettireceğe benzer bir oyuncu; bir yazar; bir yönetmen; bir mizahçı.

(bkz: fiat punto evo reklamına rakip murat 124 reklamı)
    ilgili çalışması için
  • gayet komik biridir. gülmemeniz sizin zeki olduğunuzu göstermez ama gülenlere hakaret etmeniz zekânızdan şüphe ettirir.
  • gayet komik adam. 3-4 dakikalık hemen her videosunda 2-3 sefer güldüm. hayvan gibi prodüksiyona sahip 1,5 - 2 saatlik komedi filmlerinin birçoğuna bu sayıdan az gülmüşlüğüm vardır.
    yeteneklerinden ötürü kendi çabaları ve imkanları ile hareket ettiğini düşünüyorum. erciyes üniversitesinin mimarlık ve iletişim fakülteleri kantinlerinden, bahçelerinden görüntüler vardı bazı sahnelerde. araştırma yapmadım fakat erciyes iletişimde özellikle de radyo tv'de okumadığını varsayıyorum. aksi durumda şu skeçlerin en babası "o zaman çukurova" videosundan hallice olurdu.
  • şampiyonluk yolunda başakşehir taraftarı isimli videosu ile youtube çöplüğünde kahkaha atmamı sağlayan nadir insanlardan biri.

mehmet abi, bize 3 tane çay simit getir, cengiz'e yaz. *

edit: ilki tutunca ikincisi gelmiş. *
  • çoğu insanın tanıyıp, bildiğinin aksine kariyeri youtube ile başlamamıştır. tam tarihi şu diyemem ama vardır bir on küsür yılı. kayseri şehir tiyatrosunda gümbür gümbür ama yan rol oynadığı bir oyununu izlemiştim. (olurda okursa burayı belki hatırlar, recep abi ve melih abinin (ikisi de güzel insandır) pos bıyıklı olduğu bir oyundu.)

daha sonra 2014 veya 2015 olması lazım soğanlı çavuşpaşada denk geldik, yanında tahminimce öz abisi vardı. (o güne ait bir fotoğrafımız duruyor hala.) o gün dedim, yakın zamanda bu isim patlar, ama olmadı. artık gani müjde sevimsizliğine kurban mı gitti tam bilemiyorum ama kariyeri çok yavaş ilerledi. yavaş yavaş, sakin sakin ve yılmadan yoluna devam etti. kısıtlı imkanlar dahilinde onu seven bir kitleyi oluşturmayı başardı. yalan yok hem recep abi hem de melih abi bunu başaramadı. (veya tercih etmedi.)

sonuç olarak arkadaşlar, 1 küsür dk izleyip çok sevdiğiniz veya hiç sevmediğiniz o videoların geçmişinde bir tiyatro terbiyesinin olduğunu unutmayın. yıllarca süren bir mücadelenin ve azmin de payı var..

son olarak, inşallah daha güzel zamanların olur.

tanım: kel tesellisine karşı aşırı hassasiyet barındıran bir yurdum insanı. *
  • bu adamı yıllardır takip ederim belki 2009 veya 2010 yılından beri. bence hala hak ettiği değeri bulamıyor. halil söyletmez bile film yaptı bu adam hala instagram'a video çekiyor sadece. umarım bir gün hak ettiğin değeri görürsün saçsız kral.
  • öğrencilikle ilgili skeçleri iyi güldüren yetenekli adam
  • son videosu ile 41.haftayi sahane betimlemiş yutubır.
    özellikle "o zaman 3 avans 4'te biter" ile tüyler diken diken gerçekten. *
  • takipçi sayısını arttırmak istiyorsa acilen kalitesiz işler yapmak zorunda. başka bir çözüm yolu aklıma gelmiyor maalesef.
  • kaliteli bir yazar ve iyi bir yönetmenle beyaz perdede de izlenmesi gereken, ancak bu yolla ünlü bir oyuncu olabilecek potansiyeli taşıyan kişidir.

eğer bu satırları okuyorsan, sakın ola kendin bir senaryo yazıp da, ucuz bütçe ile bir yapıma imza atma! yok olur gidersin. bu konuda en yakın örnek cem gelinoğlu'dur. kendisinin vine'larını paylaşmaktan bile korkar oldum.

eğer bunca araya, bir film için uğraşıyorsan lütfen dur! emin ol, o kısa skeçlerine devam etsen daha iyi bir teklif alırsın!

torpille mi olur, yalakalıkla mı olur bilemem ama burak aksak ve onur ünlü ikilisine yapışırsan yepisyeni bir karakter ve bu ikiliye manyak bir ruh getirirsin. üçünüzün zekası birleşirse ortaya zamanın ilerisinde bir yapım çıkar. öptüm.

edit: biraz açık sözlü argoya da yer ver artık. böyle kısınca cemaatçi gibi duruyorsun.
hesabın var mı? giriş yap