şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğrencilerini mezuniyet * törenine katılması için 200 lira para isteyen bir otele mahkum eden, öğrencilerin "okulda mezuniyet yapın biz de katılalım" teklifini kabul etmeyen adam. okul önünde anne babasıyla mezuniyet kutlayan aileyi de polise şikayet eden bir insan. adını internette aratanların nasıl birisi olduğu konusunda fikri oluşsun diye yazıyorum bunları.
 • sayın müdürüm,
  konu nasıl gelişti, komisyon iddiaları doğru mu, bir kutlama için polis çağırma ve gözaltı gerçekten gerekli miydi bilmiyorum. o öğrenciniz böyle bir gün yaşamayı haketti mi, onu da bilmiyorum.
  bu konu da zaten 1-2 güne kadar unutulacak, gündem yoğun malumunuz. kimse sizi veya bu haberi hatırlamayacak elbette, fakat şöyle gerçekler de var:
  - her öğrenci hocasını google'da aratır, adettir. mezun olur, yıllar sonra hatırlar, en geç o zaman aratır.
  - veliler aratacak.
  - her yeni tanıştığınız kişi aratacak.
  hadi bunları geçelim,
  - yarın evladınız büyüyecek, babasının ismini google'da aratacak.
  - hatta bundan 10-15 yıl sonra belki dünürleriniz de isminizi aratacaklar.
  isminiz her aratan buraya gelecek, okuyacak.

  sanırım bir açıklama yapmanız elzem. aksi takdirde kimse iddiaların doğruluğundan şüphe dahi etmeyecek ve insanlar "aldığın 3-5 kuruşa değdi mi amk?" diye düşüneceklerdir.

  arz ederim

  not: ben hafif paranoyakımdır. şahsen benim başıma gelmiş olsa, evladımın: "taki değil! sami benim babamın ismi, sami. emekli astsubay, vallaha." gibi şeyler söyleyeceklerinden korkardım. eyyorlamam bu yüzdendir.

  not 2: eyyorlamak kelimesini, bundan takriben 10 yıl önce şu arkadaş katmıştı lugatımıza. internet işte, unutmuyor.

  tanım: istanbul/fatih, emin ali yaşin ilköğretim okulu'nun müdürü.
  *****
 • meltem bankodan daha ünlü olacak sözde okul müdürü. kendisi eğitimci değil organizatördür.
 • müdürlük hayatındaki idolü budur
 • deniz kaya 200 tl vermedi sokakta mezun oluyor olayinin ardindan deniz'in babasini "facebook'tan cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret" den ihbar etmis kisidir taki akbulut. baba karakola gidip ifade vermis. cocugun o günden beri notlari düsürülüyor bilerek. 70 aile bu adami meb e sikayet etmis durumda, ancak hala korunmaya devam ediyor.

  (bkz: ögrencinin ailesini polise ihbar eden okul müdürü)
 • (bkz: ögrencinin ailesini polise ihbar eden okul müdürü)

  olarak hatırlanacak insan.