bardas skleros

  • 2077
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

deniz kaya 200 tl vermedi sokakta mezun oluyor

bir çocuğun mezuniyet sloganı.

fatih emin ali yasin ilköğretim okulu'nda ilkokul mezuniyet partisinin eresin hotelde ve 200 tl karşılığı olacağı konusunda ısrar eden okul müdürü taki akbulut'a itiraz eden deniz kaya'nın annesi ve babası, elif kaya ve ayhan kaya , okul yönetiminden çocuklar için okulda da bir mezuniyet töreni yapılmasını rica ediyor. ancak yönetimin bunu ciddiye almıyor, "eresin oteldeki töreni biz yapmıyoruz veliler yapıyor" diyorlar ama oraya gidip göbek atan da onlar yine. bunun üzerine aile mezuniyet kutlamasını dün 3-5 arkadaşları ile bilrlikte okulun önünde yapıyor. kısa bir video burada var ve burada

çocukların ailelerine fahiş fiyatlar dayatıp otellerden komisyon alanlar bu kutlamayı görünce polis çağırıyor ve "teröristler eylem yapıyor" ihbarında bulunup ohal'den dolayı anne babayı gözaltına aldırtıyor. çocuğun sınıf öğretmeni firdevs uyumaz hanım ise yönetimin tarafını tutuyor ve aileyi bu konuda yalnız bırakıyor.

deniz için unutulmaz bir mezuniyet olmuş. istanbul'da olsaydım ona alternatif harika bir mezuniyet partisi organize ederdim.

detaylı bir haber şurada var : https://www.fatihhaber.com/…unu-sokakta-yapti/2744/

edit 3: okul müdürü taki akbulut denen organizma, deniz'in babasini "facebook'tan cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret" den ihbar etmis ve baba karakola gidip ifade vermis. cocugun o günden beri notlari düsürülüyor bilerek.

edit 2 : 2 gündür aileye verilen destekler kadar, yapilan elestrilerde oldu. sadece bu mecrada degil, baska sosyal medya platformlarin da bunlar olmus. deniz'in babasi genel bir cevap yazmis. onu buradan paylasayim ben de:

--- spoiler ---

arkadaşlar bizimde başka mecramız yok. buradan yazıp kafanızı ütülemek zorunda kalıyoruz. konfeti attık, pankart açtık, ekler pasta dağıttık, deniz'de şiir okudu. hepi topu bu. bunun için müdürün ihbarıyla gözaltına alındık. sonrasında şovla suçlandık. neden? mesele 200 lira değilmiş çünkü! tabii ki mesele 200 lira değil! mesele dayatmaya, katakulliye, baskıya, ya bize 200 lira atarsınız ya da mezuniyet göremezsiniz'e eyvallah etmeme meselesidir. bizde çocuklarımıza böyle anlattık "para yok o yüzden gidemiyoruz" demedik. ama bu dediklerimizin bazılarının lügatini çoktan terkettiğini hesap edemedik. onlar adına da üzülüyoruz. yazık. dediklerimizin, yaptıklarımızın hepsinin arkasında duruyoruz. iyi ki yaptık. tekrar da yaparız. ama okula gelen polislere eşimi "alın bu teröristleri alın" diyen iyi niyetli okul idaresine utanmadan, sıkılmadan sahip çıkanlar, bunu da göğüslerini gere gere savunurlarsa seviniriz. utanmayın biz nasıl yaptığımızın arkasındaysak, siz de bunun arkasında durun!!! son olarak oğlumuzun okulda ugrayabileceği herhangi bir fiziki saldırıdan okul müdürü taki akbulut ve öğretmeni firdevs uyumaz'ı sorumlu tutacağımızı da söylüyoruz. çünkü daha önce başımıza geldi, kapatılmaya çalışıldı. yakın zamanda da iki gün üst üste yaşandı. olmayacak şey değil. 9-10 yaşındaki çocukların darp edilmelerine seyirci kalan, üstünü kapatmaya çalışan insanlardan böyle seyler beklememizden daha doğal bir sey olamaz. son olarak mahkemeye verilmemiz falan düsünülüyormuş, inanın bunu biz çok büyük bir hasret ve özlemle bekliyoruz. zerre kadar insanlığı kalmış herkese verdikleri destek için sonsuz teşekkürler.
--- spoiler ---

edit 1: bu büyük destek karşısında açıkçası ailede bende şaşkınız arkadaşlar. kötülük heryeri sarmış, birazcık destek bile hepimize iyi geldi. çok teşekür ediyoruz herkese. şuan deniz kaya mezuniyet şenliği diye bir başlık bile açılmış durumda. bu sözlük deniz'e bir mezuniyet şenliği yapar üstüne birde zirve yapar, :) keşke istanbul'da olsaydım.

devamını okuyayım »
10.05.2018 13:46