• hic makyaj yapmayan kizlar ile aynı kişi olmaları muhtemeldir.

gecen bir takı tasarımcısının şu lafını okuyup gülüp geçmiştim:
    "takı takmayı sevmeyenler var ve bu bana çok enteresan geliyor. bence bunun altında bir şeyin reddi var, o insan bir şeyi reddediyor ve uzak duruyor. o zaman o insanı merak ediyorum. ben mesela, takı takmazsam kendimi çıplak hissederim."

sanırım beni merak ediyor, tanışabiliriz kendisiyle, ama o elinden 4-5 senedir çıkarmadığını söylediği yüzük ve bilezikli eliyle tokalaşmamayı tercih ederim şahsen.
  • aceleyle evden çıkarken unuttukları için takmıyor olabilirler.
  • takıları fazlalık olarak gören kızlar olabilirler. illa takacaksa küpe takar sadece ne gerek var kolyeydi yüzüktü.hep kalabalık yani. ayrıca saati de bi takı olarak görüp takmazlar genelde.
  • yakışmadığından takmıyor olabilirler. bilekleri kalın olabilir, parmakları dolma olabilir, kulakları kepçe olabilir. olabilir de olabilir yani.

(bkz: kız dedik diye)
  • ben de bunlardan birisiyim. bakimsizlikla alakasi var mi? sanmam. ojem bozulmadan solugu kuaforde alirim genelde. kendim de oje surmem, haftada 1 kuaforde degistirtirim manikurle birlikte. yalniz bvlgari kupe istiyorum bir suredir, ancak o zaman kulaklari deldirebilirim.
  • ben de bunlardan biriydim. saat dahi takmazdım. bu durumum nişanlanana kadarmış meğer. ilk önce parmaklarımdaki beştaşlar tektaşlar hoşuma gitmeye başladı. sonra elmas pırlanta safir zümrüt gerdanlıklar küpeler bilezikler girdi hayatıma. mutluyum şimdi onlarla.
  • gereksiz bir sürü zımbırtı . kolyesi küpesi künyesi yüzüğü tokası . bu nedir . ben sadeliği seviyorum. sadece küpe takıyorum. belki nostaljik bir bilezik olabilir. eskiden bir bileziğim vardı gerçek kızıl derililerin yaptıkları el işi. kanada dan arkadaşım getirmişti onu hoş bulup takıyordum. abartı hiç bir zaman ilgimi çekmiyor.
  • sadece nikah yüzüğüm var.

arada bir mustafa kemal atatürk’ün imzasından olan yaka iğnemi takıyorum. ya da hand of king broşumu takıyorum.

kolyenin de hayalet olanını seviyorum. yani ucundaki değerli taş gözükecek zinciri görülmeyecek.

küpelerim de ufaktır.

bir de saatim var.

öyle bülent ersoy gibi gezmenin manası yok.
  • unuturum takmam, çokta önemsediğim bir şey değildir yani
  • bunlar evlendikten sonra yüzüğü de takmıyor. takarsa da "al dene" diyip millete veriyor. biliyorum var böylesi.
hesabın var mı? giriş yap