• ekşi sözlüğün ruh hastaları ile dolu olduğunu kazara kanıtlayan editör. kendisinin başlığına aynı yazar tarafından 150 tane entry girilmiş.

kendisi şöyle bir tweet atarak kişi ile kendisi arasında geçen özel mesajları vs paylaşmış.

ayrıca kendisinin bu tarz konuları "bu kadar" uzatmasının sebebi zamanında kendisine "fetöcü" diye iftira atılmasıdır. bu konuda da twitch türkiye yönetimi işlem yapmak yerine çekirdek çitlemeyi seçmiştir. kendisinin hıncı* buradan geliyor diye düşünüyorum. e haklı da...
  • çok kaliteli bir insandı. yaklaşık 15 yıldır kendisini internetten biliyorum. o zamanlar videoyun.com forumu var. herkesin üye olmadığı bir platformdu. konsolussu gibi yayıncılığını yapan, daha birçok önemli gamer ve bu sektörde zamanı ile yöneticiliğe yükselen insanların takıldığı bir ortamdı.

o zamanlar bu arkadaşı koyu nintendo seveni olarak tanırdık.

o zamanlar koşu atları için bakıcılık yapmaktaydı. sonra sektöre tam girdi. donanımhaber ile iyice tanınır oldu ve donanımhaber sonrası ise kariyeri çakıldı desem yeridir. ne yaptı ve yapmak istedi ise hüsran oldu.

ben kendisini çok seviyorum. keşke daha farklı olsaydı şuanki durumu.

herzaman iyiler kazanamıyor ne yazıkki.
  • kyleshi bilader sen delirmişsin. adamlar kanıtlarıyla iftirada bulunduğunu gösteriyor, bi delilin varmışçasına konuşup iftira atmaya devam ediyorsun. adamlar atatürk'ü andığı fotoğrafları atıyor, sen "hakaret etti" diyor ama bunu kanıtlayamıyorsun. bu hareketlerin hayra alamet değil. bir insana karşı neden böyle kin duyulur ki?
  • oyun dünyası ile ilgili iyi kötü içerikler çıkaran oyun editörü?

yukarıdaki entry'leri okuduysanız kendisine gırla iftira atıldığını anlamışsınızdır. talha aynacı, bence türkiye'deki seküler kitleden bir bok olmayacağını kanıtlayan harika bir örnek.
    yukarıdaki bir yazarın dediği gibi, adama atılan iftiraların nedeni ya konya'lı oluşu ya eşinin türban takması ya da muhafazakar görünüşü olabilir. türk entelektüeli böyle işte. türk entelektüeli; muhafazakar kitleyi diğer insanların yaşam tarzına, inancına, giyim kuşamına karışıyor diye yerden yere vurur. ama kendisinden olmayana da tıpkı o muhafazakar kitle gibi iftira atar. hiçbir fark yok! biri diğerinin türbanını eleştirir, diğeri de onun giyinişinin edepsizliğini eleştirir.
    ben kendim ateistim ve talha aynacı'yı üç, bilemedin dört yıldır takip ediyorum. adamın inancı aklıma gelecek son şeydi. ulan adamın fetö ile ne alakasını gördünüz? bu iddialarınızın kaynağı nedir? yukarıdaki başka bir yazarın talha aynacı'ya "atatürk'e hakaret etti." şeklindeki beyanının kaynağı nedir?
    insanların yaşam tarzına, dini inancına karışmayı ne zaman bırakacaksınız?

talha aynacı'yı linçlemenizin tek sebebi muhafazakar görünüşü ise... ne diyeyim.
  • an itibariyle girdiği haklı davasını kazandığını öğrendiğim ve kendisi adına çok sevindiğim editör/içerik üretici.

bu memlekette, böyle kritik bir dönemde gidip bir insanı terör örgütü üyeliğiyle suçlamak çok ayıp, çok yazık bir davranıştı. mutlu oldum açıkçası.
  • nasıl bir insandır çok bilmiyorum, buradaki iftira muhabbeti hakkında da bilgim falan yok.

resident evil 7'yi yeni bitirip çok sevdiğim için, kendisinin 3 yıl önce dost kayaoğlu ile çektiği oynanış videolarını izliyorum.

ne pis, ne çekilmez bir muhabbeti varmış yahu bu çocuğun.

yani saf ve temiz birisi olduğu çok belli ama öyle boş ve çocukça muhabbetler yapıyor ki.

konuşmaları, benzetmeleri, espri yapmaya çalışıp yapamaması falan.

sanki olduğu yaştan 10 yaş daha küçük birisi gibi konuşuyor.

edit: adam oyunun sonuna geldi, hâlâ o nasıl oluyordu şu nasıl yapılıyordu falan diye soruyor.

en az 20 defa silaha mermi koymadan ateş etmeye çalıştığı için ölmüştür.

ana karakterlerden birine baldız deyip duruyor. önce çözemedim neden öyle dediğini. meğer diğer ana karakteri oyundaki ailenin kızı sanıyormuş.

ben hayatımda algıları bu kadar kapalı bir insan daha görmedim.

son boss dövüşüne geliyor. düşmanı nasıl öldüreceğini kendi buluyor. 30 saniye sonra "yahu bunu nasıl öldüreceğiz acaba?" diye soruyor.

hayır insan kızamıyor da, belli ki idrak edemiyor. aldığı bilgi bir noktadan sonra fazla gelmeye başlıyor.

tek geçim kaynağı oyunculuk değildir diye umuyorum.

ha tabii bu kadar laf ediyorum ama ben de bütün videoları izledim neredeyse.

demek ki doğru yaptığı şeyler de var *
  • çok kaliteli, naif, samimi bir adamdır. son yillarda sanssizligi yuzunden yaptigi girisimler basarili olamadi. kendisi tukenmis, umudunu yitirmis bir izlenim vermektedir. ama uzulmesin, o memleketin cikardigi bir numarali oyun basin mensubudur. biraz kendisini toparlasin hakkettigi konuma ve degere kisa zamanda ulasacaktir.

seviliyorsunuz talha aynaci. dik durun, youtube da ki çöpler durusunuzdan korkuyor.
  • talha aynaci'nin, insanlari boyle asagilikca siniflandiran birinin sevgisine ihtiyaci yoktur saniyorum.
  • atatürk'ü en çok ben seviyorum hezeyanına kapılmış ama hareketleri rte'den farksız olan biri tarafından başlığı kirletilen yayıncı
  • bu ülkede oyun bilgisi ve kendini ifade etme becerisi çok yüksek, kaliteli ender içerik üreticilerinden. ne yazık ki itin köpeğin hükmettiği yayıncılık dünyasında bu arkadaş gibi kaliteli insanlar arka planda kalıyorlar. biraz da genel izleyici kalitesi ile ilgili bir durum bu ne yazık ki.
    eğer burayı okuyorsan umarım bu işi bırakmazsın hocam. gerçek oyuncuların yayınlarını izleyen bizleri bırakmayın.
hesabın var mı? giriş yap