• "anti-adblock killer" özelliği olan bir google chrome eklentisi.

böylece, "adblock kullandığınızı tespit ettik" diye uyarı çıkaran -sözcü gazetesi gibi- sitelerde çözüm olabiliyor. adblock kullansanız da, site bunu anlayamıyor.
  • google chrome altında hala çalışmaktadır. kendine has bazı özellikleri de mevcuttur (clipboard'a kopyalamak gibi).

javascript öğrenmek isteyenler ve kullanmak isteyenler için de çok kullanışlıdır.

edit: kopyalama işlemi için şunları yapmak gerekir:

1. yukardaki userscript bölümüne
    // @grant gm_setclipboard

ondan sonra;
    gm_setclipboard("kopyalanacak sey");
    yapabilirsiniz.

gm_setclipboard'ın iki kullanımında da; g,m, ve c harfleri büyük olacak.
  • rastgele scriptleri bu kadar rahat kurmayin, uzerler.
  • mouseover-popup-image-viewer imagus ile aynı işi yapan, resmi fare imlecinin altında gösterir.
    play-with-mpv linux kullanırken videolarımın sesi bozuluyor vs. bunu çözdü. youtube videosunu mpv player ile açıyor.
    login-reminder-popup-remover ınstagram'da, twitter'da vb. bilumum ağ sayfasında oturum aç, açmadan göstermem diye zibilyon tane şeyi iptal ediyor, tertemiz dolaşıyorsun. onur babacan videoları izlemek için birebir geldi bana
    twitter-block-with-love twitter'da bir gönderiyi beğenen ya da alıntılamadan rt eden herkesi otomatik engelliyor.
    ultra-popup-blocker açılır pencereleri engelliyor.
    recaptcha-auto insanlık testlerini otomatik geçiyor, sanırım. yeni ekledim bakalım, nasıl gidecek.
    wikipedia-dark-theme vikipedi için koyu tema.
    gbookdown google books'tan önizlemesi mevcut tüm sayfaları indiriyor. (sanırım şu an çalışmıyor.)
    block-youtube-users youtube kanalları - kullanıcılarını engelleme.
  • siteler üzerinde ekleme çıkarma yapmanıza izin veren eklenti.
    daha detaylı anlatmak gerekirse; sitelerin domuna müdale etmek için eklenti yazmayı gerektimiyor. sadece javascript kodunuzu yazıp çalıştırabilirsiniz.
    ayrıca kiwi browser ile mobilde de kullanabilirsiniz. benim acayip işime yarıyor.

hadi şimdi ekşi sözlük'teki her entrynin altına kopyalama
    butonu ekleyelim.

eklenti mağazından tampermonkey'i kuralım.

tarayıcıda eklenti simgesine tıklayıp, yeni betik ekle dedikten sonra;
    "// @match https://eksisozluk.com/tampermonkey--2978988"
    yazan yeri
    "// @match https://eksisozluk.com/*"
    yapalım ki her sayfada çalışsın.

"// your code here..." yazan yere kodumuzu kopyalalım.
    büyük küçük harften dolayı buradan alalım
    https://codeshare.io/n3dqkr

edit : kod uçmuş yeni link https://gist.github.com/…ae2d15f6836d4e009cc658856d

geliştirici > tümünü otomatik girinti yap dersek daha güzel görünür.

şimdi ekşi'deki başlıklara girdiğinizde, eklentinin yanında kırmızı 1 göreceksiniz. bu sayfada script çalışıyor demek ve bizim eklediğimiz kopyalama butonu da enrtylerin hemen altında.

bunun gibi istediğiniz sitede biraz javascript bilgisi ile kendi geliştirmelerinizi yapabilirsiniz.
  • daha önce tampermonkey ile neler yaptığından bahsetmiştik.
    (bkz: #140298018)

şimdi antik sözlük'te bulunan enrty numaralarını tekrar ekleyelim.
    finalde şöyle bir görsel olacak.

kodları bir script sitesine yükledim. kurulumunu daha basit bir şekilde yapabiliriz.
    öncelikle tampermonkey'i daha sonra enrtyno scriptini kuruyoruz.

eğer, sözlükteki sayfa başı enrty ayarınız 25 ise hiç bir şey yapmanıza gerek yok. değilse sözlük ayarlardan 25 yapabilir ya da kodun içerisinde tanımlı parametreyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz. aslında buna da gerek olmaması için her sayfadaki enrty sayısıyla yapmayı denemiştim. fakat son sayfada 25'ten az enrty olunca kaçtan başlayacağını bilemiyor.
    ayrıca ek bir özellik olarak enrtyno'ya tıklayınca da ilgili entrynin linkini kopyalıyor.

meraklısı için açıklamalarıyla birlikte kodlar burada
  • bir enrtyno scripti oluşturmuştuk.
    (bkz: #141051949)

şimdi ise bazı güncellemeler yaptım.
    nickin yanında artık karma puanı da gösteriliyor
    görsel
  • bu eklenti ve greasy fork sitesindeki scriptler ile bazı belli başlı dijital platformlarda bulunan dizi ve filmlerin altyazıları indirilebilir.

netflix için
    amazon prime video için
    itunes için
hesabın var mı? giriş yap