• bu kadar basit olup bundan daha zevkli bir oyun görmedim. bulaşmayın sabahlatır.
  • sözlük sayesinde öğrendiğim çok fena zevkli oyundur.
  • feci zevkli oyun, basit ve kayıt için e-mail adresi istemiyor, hatta kayıt olmadan deneme yapılabiliyor.
  • sayesinde ruslar'dan bir hayli kelime öğrendiğim oyundur.
  • tarayıcı üzerinden oynanabilen rus yapımı oyun.
    öncelikle tarayıcı üzerinden oynayabildiğiniz için çok pratik, hiçbir şey yüklemenize gerek yok. pratik olduğu kadar da zevkli bir oyun. yaklaşık 10 farklı taret ve tank gövdesi var. kendi oyun stilinize uygun olan tareti seçip oyuna başlayabilirsiniz. bir tareti seçtikten sonra da aynı taretle devam etmek zorunda değilsiniz, para biriktirdikçe diğer taretleri satın almak mümkün. böylelikle oyunu sıkılmadan uzun süre oynayabilirsiniz.
    oyunun tek kötü yanı yaş ortalamasının 12-13 civarında olması. sizi gerçekten delirtebiliyorlar. iyi oyunlar...
  • boka sarmış oyun.

2010'lardan beri oynarım. gerçi son yıllarda artık uzaklaştım da neyse. oyun her geçen gün boka sarıyor ciddi manada.

2013 yılında büyük bir güncelleme gelmişti oyuna. aşırı keyifli olmuştu, herkes oynuyordu o zamanlar. tabi türkiye'de kimse oynamıyordu ama anlık oyuncu sayısı 100binlerden fazlaydı. sonra yavaş yavaş pay2win'e evrildi oyun. özellikle 2017'de artık ciddi manada p2w oyun olmuştu. 2020 yılındayız ve buram buram hissediyorum p2w'i oynarken. şimdi baktım da 10bin anlık oyuncu var. düşünün karantina sürecinde bile 10bin anlık oyuncu... sanırım oyun, sonlarına doğru geliyor.

bir sürü alterations geldi mesela. oyuna m4'ler gelmişti ki çok pahalıydı. tanesi 1,5 milyon kristaldi indirimsiz. gerçi hiçbir manyak indirimsiz m4 almıyordu, indirim geldiğinde tanesi 450bine patlıyordu. sonra boyalara da upgrade'ler geldi. sonra protections'lara dönüştü. herife bir sıkıyorum railgun'la, adamın %50 koruması var. herif basmış parayı, ölmüyor amk.

mesela haritaya giriyor ya. mutlaka railgun'a koruması oluyor çünkü kullanmasını bilene çok güzel bir silah. sonra diğer iki slot'u da haritadaki tanklara göre ayarlıyor. ölmesi iyice zorlaşıyor. nadiren railgun'a koruma olmayan haritalara düşüyorum. milletin anasını ağlatıyorum çünkü xp oyuncusuyum, railgun'u çok efektif kullanabiliyorum. ama genellikle bunu yapamıyorum çünkü girdiğim map'lerin %95'inde koruma var rail'e en az 4 kişide bir de.

drone'lar var mesela. herif 6 tane mayın atıyor beşgen şeklinde. 5 tane mayınla beşgen oluşturuyor, kalan 1 mayın da ortada oluyor. tek yapması gereken şey bir tuşa basmak. oh ne ala amk; firebird, freeze gibi yakın menzil silahları direkt deaktif ediyor.

supplies kısmına hiç girmek istemiyordum çünkü aşırı sinir bozucu. elimde bir sürü supply var ama can paketi 900 tane kalmış. görsel şimdi rahatça kullanıyorum gerçi çünkü pek oynamıyorum artık. girdiğim zaman çok rahat harcıyorum. girdikten sonra en az 1 ay oynamıyorum zaten asfdasfasdf...

bunun dışında skin'ler de gelmiş. skinler güzel bak. parası olan alsın bana ne amk, benim param yok almıyorum ama oyuna etki etmiyor skin'ler. sadece güzel gözükmeni sağlıyor. oyun sadece buralardan para kazanmak yerine bir sürü şey koymuş mağazaya, alan alana valla. mesela klanlar var, bir klan kurmak 36 dolar. bak bu da güzel. bırak millet bunları alsın amk oyun içine de etki etmesin. mesela premium da var, 3 aylık 28 dolar diye biliyorum. koy ya bunu işte alsın millet. ne diye gidip kristal aldırmak zorunda bırakıyorsun oyuncuları.

şöyle kısa bir hesaplama yapalım. 8 tane son seviye silahınız olmak zorunda. tanesi 500bine patlasa 4 milyon kristal yapar.

4 tane son seviye gövdeniz olmak zorunda. 500bine patlasa tanesi, 2 milyon kristal yapar.

bütün silahların alte'sini almanız gerekmekte. onlar da çok pahalı. toplamda en iyi ihtimalle 2 milyon kristal de bunlar tutar diyelim.

en az 10 tane protection'a da sahip olmanız gerekmekte. tabi %50 değil de %46 da sizi idare edecektir ki tanesi 250bin civarına geliyordu. 10 tanesi 2,5 milyon kristal yapar.

drone'lar da önemli. onlara da rahat 5 milyon kristal harcarsınız. bir de düzenli harcama yapmak zorundasınız drone pillerine. gerçi pil alan manyak var mıdır bilmiyorum, zira tanesi 300 kristal. 1 dakika mı ne dayanıyor.

neyse kısacası temizinden bir 15 milyon kristaliniz varsa güzel bir donanıma sahip olabilirsiniz. 10 milyon kristali kasmak 4-5 yılınızı alacaktır sürekli oynarsanız. ha çok çok iyi bir oyuncuysanız 3 yılda düzgün taktiklerle 10 milyon kristal kasarsınız ama harcamak kaydıyla. bunun dışında para yatırmadan oynamanız çok zor maalesef. size önerim başka oyunlara bakın, oynamayın artık bu oyunu. ben de çok nadir girmeye başladım artık sadece xp için giriyorum. görev yapmak, yıldız kasmak falan boş işler. çok sürenizi alıyor ve ayrıca paranız da olmazsa verdiğiniz emeği bir başkası verdiği zaman 10 kat daha fazla kazanıyor. siz 100 saat harcayıp 1 kat ödül alıyorsunuz, adam 40 saat harcayıp 10 kat ödül alıyor.

ille de oynayacağım diyenler için de birkaç öneri vereyim 9-10 yıllık bir oyuncu olarak:

-indirimleri takip edin. %50 indirimlerde harcama yapın. unutmayın oyun kısa vadeli değil orta ve uzun vadeli bir oyun dolayısıyla harcamalarınızı yılın belirli zamanlarında gelecek indirimlerde yapın. genellikle şu 3 özel günde inanılmaz indirimler oluyor; yılbaşı, tanki'nin yıl dönümü ve sevgililer günü. ama sevgililer günü yerine 8 mart dünya kadınlar gününde de iyi indirimler gelebiliyor.

-videolar izleyin. iyi oynayan oyuncular sizi geliştirir ama iş sizde bitiyor tabi.

-supply'larınızı fazla harcamamaya çalışın. bir denge oluşturun. özel oyunlarda oynayın diyeceğim de artık özel oyunlarda da kristal kasamıyorsunuz herhalde.

-bir tane kombinasyon üzerinde gelişin. railgun, shaft, thunder silahlarını ve viking gövdesini kullanmayı mutlaka öğrenin. özellikle railgun ve viking önemli.

yani pek bir öneri veremeyeceğim çünkü oyunun asıl amacı kristal kasmak. kristali de sadece matchmaking oyunlarda kasabiliyorsunuz onda da supplies, drone gibi p2w şeyler gerekiyor. oynadıkça eksiye düşüyorsunuz genel manada. para yatıramıyorsanız oynamayın yani arkadaşlar... aksi takdirde hayvan gibi para yatıranlara yem oluyorsunuz sadece. işleviniz bu oluyor, adamlar sizi skor kasmak için kullanıyor bak kristal kasmak için bile demiyorum skor kasmak için. rütbe kasıp daha havalı görünmek istiyorlar zira. kristali aşmış adamlar, her şeylerini fullemişler.

artık anlamı kalmamış oyun.
  • beni zırt pırt oyundan atan oyun. bi sikemedim elin gavurlarını.
  • iceman olarak ortalığı kasıp kavurduğum, browser tabanlı 3 boyutlu bi mmporg .
  • firefoxla mouse desteği olan ama chromeda sadece klavyeyle oynanan basit bir browser 3d tank savaşı oyunu. klavyeyle benim gibi taretle yön tuşlarını koordineli kullanamayanlar için magnum taretiyle başlamaları tavsiye edilir zira kendisi bir mortar olduğu için kuytu siperlerden elinizi ve klavyeyi fazla ağlatmadan dinlene dinlene killcount yapmaya imkan verir. tabii autoload eklentisi de olmazsa olmazıdır killcount olayını farklı bir derecede hızlandırabilir çünkü. * bir de wasp, hornet gibi hızlı gövdelerle oynaması daha zevkli olur.
  • artık en üst rütbede son seviyelerde takılan birisi olarak 2013'lerden beri bazen seyrek bazen sık hayli aşır neşir olduğum basit yapıda eğlenceli oyun. altından çok sular akmasına rağmen eğlence durumu yine iyi seviyede diyebilirim. ama eskiden daha mı eğlenceliydi kararsızım. bazı haritalar ve silahlar filan hayli eğlenceliydi (mesela shaft denen nanede lazer eklentisi yoktu ama namlu acayip sallandığı için hedef indirmek hayli zordu ama yeriniz belli olmuyordu. bir de isida denen elektrikli taret vardı eskiden düşmanın enerjisiyle kendinizi heal yapabiliyordunuz şimdi o olay yok). 10 birimlik kristal kutular rastgele haritada saçılır ve kan gövdeyi götürdükçe bunlar çoğalırdı filan... şimdi silahlar o kadar zevkli değil bir yığın eklenti filan var. yalnız şu yeni gelen gauss tareti var çok denge bozacak cinsten. sadece 1,5 sn antenini açıyorsun hedefi görüp kilitleniyor ve koca gövdeli tankları cayır cayır uçuruyorsun hele toplu halde bir düşman grubuysa oluk oluk metal yığınları dökülüyor. kullanan herif sinsi ise gözlerin ya da birkaç saniyeliğine açılan radar dışında farketmen zor. tam bir lamer silahı. umarım yakın zamanda düzeltirler.
hesabın var mı? giriş yap