• anayasal olması gereken hak.

2013 yılı yaz aylarında neredeyse tüm şehir meydanlarında protestolar varken sansür uygulayan, utanmadan penguen belgeseli yayınlayan ana akım medya anayasal suç işlemiştir. bilgi edinme hakkı anayasal bir haktır ve ana akım medya bunu engellemiştir.

17 /25 aralık'ta yayınlanan tapeler ana akım medya tarafından sansürlenmiştir.(tapeleri hazırlayanın islami terör örgütü olması gerçeği değiştirmez, aynı islami terör örgütünün şike tapelerini yayınlamıştır ana akım medya.) ana akım medya yine halkın anayasal bilgi edinme hakkını engellemiştir.

22 aralık 2016'da başka bir islami terör örgütü olan ışid'in iki askerimizi diri diri yakması yine ana akım medya tarafından sansürlenmiştir ve yine anayasal bilgi edinme hakkımız engellenmiştir.

ve günümüz.

abd'de görülen malum dava siyasal islamcı hükümetin isteği doğrultusunda sansürlenmiştir. ana akım medya dostlar alışverişte görsün misali magazinci zihniyetiyle göstermelik yayın yapmakta, detayları yayınlamamaktadır.

ana muhalefet partisinin sunduğu yolsuzluk belgeleri ana akım medya tarafından yine sansürlenmektedir. basın toplantılarına sadece iki dakikalık göstermelik bağlantılar yapılmakta ve anayasal bilgi edinme hakkımız yine çiğnenmektedir.

bu ahval ve şerait altında ana akım medya kuruluşlarının stüdyolarının halk tarafından basılması, şiddet içermediği sürece işgal edilmesi hatta ve hatta ekipmanlarının kamulaştırılması benim için suç değildir. beynimin ve bedenimin yüzde 50'sini zor tuttuğumu da açıkça yazıyorum.

belli kesimin fanatikleri hariç kamu vicdanının da farklı düşündüğünü zannetmiyorum.

not: bu vicdani tespit ve hukuki fikir içeren yazıyı 'halkı isyana teşvik ' olarak algılayacak mal olursa ona yedi gün yirmi dört saat ajdar dinletile...
  • (bkz: gerçek demokrasi bu)

bizim sözlükçüler siklemez ama.
hesabın var mı? giriş yap