• ya arkadaş ben şunu ömrü hayatım boyuna kimseye anlatamadım. menemen dediğin yapıldığı tavada yenir.sen o menemeni tavadan alıp, tabağa koyarsan, lezzet mezzet kalmaz. tavada real madrid'li mesutken, tabakta arsenal'li mesut oluyor amk.
  • şişeden bardağa aktarılan bira ile yarışır.
  • havuzdan çıkıp denize girince ilk yutulan tuzlu su ile arkadaş histir.
  • annemin yaprak sarmasını tencereden ellerimle değil tabaktan çatalla yediğimdeki duyguyu yaşatan lezzet azalmasıdır.
  • tavada adriana lima iken tabakta dilberay olan lezzettir.
  • meyve sebzeyi dalından değil de manavdan yiyince yaşadığımız tat kaybının menemen olayındaki karşılığıdır.
  • tava şekil ve rengini taşıyan ve önceden ısıtılmış bir tabakla korunanilebek lezzet, malüm diğeri kanserojen diye ezilip duruyor. ben 'tavaya devam, çatal kullanma ekmeğe aban' diyenlerdenim.
  • özel menemen tavalarının icadına ve üretimine neden olabilecek bir varsayım.
    o zaman neden özel menemen tavaları yok, ve dahi daha şimdiye kadar icat edilmemiş.
    çünkü türkler menemeni tavadan yemeyi sever, tabağa aktarınca kaçan lezzetinden şikayet eder, ama bir girişimci parlak zeka çıkıp da bir zahmet menemeni herkes için ayrı ayrı pişirip, kişiye özel servis edilecek özel tavayı icat etmez. etmez işte. bekler ki batılı bir uyanık icat etsin de biz de onlardan alalım, tutarsa taklit edelim, tutmazsa sittir edelim. elini taşın altına batılı soksun, kaybederse o kaybetsin. eh ondan sonra da batılılar bizi sömürüyor diye sözlükte entri döşenelim. olmaz tabii.
    öyle de olmaz, böyle de olmaz.
    çünkü batılı menemen nedir, nasıl bir lezzettir bilmiyor ki oturup kafa yorsun. sonra da türklere satıp yolunu bulsun. o bilir sadece shish kebap harika, raki şok güzel. onu biliyor gavur işte.
    menemen severler de böyle mahzun melül.
    katılıyorum ben de, menemen tavada şok daha güzel.
  • sahanda menemen olarak kazanır, deplasmanda menemen olarak kaybeder.
  • o tavanın dibindeki hafif yanık kısımların ekmekle bi güzel sünnetlenmesinin de mutlaka faydası oluyordur.
hesabın var mı? giriş yap