• 29 mart 2009 yerel seçimlerinde ege bölgesinde saadet partisinin kazandığı tek ilçedir
  • geçirdiğim iki yılın ardından özlediğim tek şeyin meslek yüksek okulu karşısındaki kocabıyık adlı mekanda yapılan acılı köfteler olan kütahya ilçesi. aynı zamanda bimpaş diye bir mekana da ev sahipliği yapar. bu mekanın alt katı kendi çapında süpermarket olup, orta katlarında kız öğrencileri barındırır. en üst kat ise tüm bunlara inat düğün salonudur. neticede garip bir yerleşim birimidir.
  • bir zamanlar tavşanlı linyitspor diye bir takımı bünyesinde barındıran şirin mi şirin bir anadolu ilçesi.
  • isminin nereden geldiği hakkında çeşitli rivayetler olan insanı sıkıntıdan patlatan kütahya ilçesidir. üç tanesini dinledim kulağa hoşgelen şeyler.peki nedir bu rivayetler şöyleki birincisi tavşan-lı tavşanı bol olan yerdir sebebi osmanlı beyliği zamanında orhan gazinin canı sıkıldığı zamanlarda tavşan avlamak için geldiği yerdir burası. gittim ama herhangi bir tavşana rastlayamadım.ikinci rivayet ise tavşanlının leblebisi meşhurdur. bundan dolayı ismi buradan geldiği sanılmaktadır tav leblebinin kavurulduğu alettir. tav(ı)şanlı'dan geldiği söylenir. peki üçüncüsü nedir hatırlamıyorum
  • kütahyanın en büyük ilçesi konumundadır. tki tavşanlı linyitspor adında 2.ligde takımı olan ve kütahyayı spor konusunda ezen ilçedir.
  • selamsız bandosu, karpuz kabuğundan gemiler yapmak ve maden gibi çok önemli türk filmlerinin çekildiği şehir.
  • bar ket adı verilen, akollü içeceklerin satıldığı işletmelere sahip , acayiplikleri mutlaka gidilip yerinde görülmesi gereken yer...şehir nufusunun sosyo ekonomık duzeyının yuksek olmasından cok bu nufusun gosterısı ve ıhtısamı sevmesı sebebıyle luks aarabalara,abartılı takılara,caddebostanda bile goremeyeceginiz yer ısıklandırmalarına vs rastlamak mumkundur...teknolojıyı ve moda olanı da cok yakından takıp ederler...
  • sırf sanal alemde moymul yerine tavşanlılı bilinmediği için her zaman tavşanlılıyım demektedir, bu ilçenin moymulluları. ama tavşanlı da olsam sürekli moymulluyum derim o ayrı, yalnız unutulan bişey var gurbette kimse moymulluymuş değilmiş bakmaz, direk tavşanlılı hemşerisini bulur.
  • leblebi konusunda türkiyenin en gelişmiş yeri....çoruma burdan leblebi gider....bi çok ile taş çıkartır...kütahyaya bakıldığında dah kaliteli bir yaşam vardır hatta kütahyada oturan bi insan tavşanlıya geldiğinde burada yaşamak istediğini söler...il olması an meselesidir...
  • barış manço 1971 yılında o yıllarda tavşanlı'da var olan gültekin sineması'na ekibiyle birlikte bir konser vermek üzere gider.
    uzun saçlı bu insanlara kahraman tavşanlı halkı geçit vermez.
    bu insanları taşlayarak püskürtür,
    taş yağmuruna uğrayan barış manço ve arkadaşları konser veremeden tavşanlı'dan ayrılmak zorunda kalır.
    günümüzde ise istasyon yakınlarında bulunan bir üst geçit'in adı barış manço'dur.
hesabın var mı? giriş yap