• unutamadığım oyun. yılmaz erdoğan gibi söylemek gerekirse;

''çok daha iyilerini oynadım sonra,
    bizzat pes, fifa hatta...
    ama hiçbirinde
    o kadar heyecanlı oturmadım koltuğa...''

(bkz: ankara'ya öyle yakışırdı ki kar)
    (bkz: yılmaz erdoğan)
  • continue yazan yerine gelip şifre olarak dfndihemo yazarsanız direkt final maçına çıkacağınız oyun. siz brezilya olursunuz, karşınızda iskoçya olur. oyunun güzelliği her maçtan sonra size bir şifre vermesidir. siz bu şifreyi daha sonra continue yazan yere yazdığınızda oyun aynı yerden başlardı. işte bu şifre de benim brezilya ile finale çıktığımda aldığım şifredir. şifreyi o kadar girmişim, oyunu o kadar oynamışım ki şifre aklıma kazınmış.
  • kanaatimce video oyunları tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbol oyunu..uzun zamandır adı neydi diye hatırlamaya çalışıyordum ama sonunda buldum ve indirdim. ta şebeklik zamanlarımızda ağabeyimle sabaha kadar nes oyun konsolunda bu oyunu oynardık. mükemmel müzikler ve keyifli bir oynanışla kendimizden geçerdik. şimdilerde pes, fifa gibi oyunları arkadaşlarla sabahlayarak oynarken aynı tadı alamıyorum be azizim.. ama şimdi tecmo world cup oynayınca o zamanki tadı alıyorum desem yeridir. adamlar öyle zamanının ötesinde bir oyun yapmışlar ki hala büyük bir keyifle oynanıyor. kick off'u veya ne bileyim sensible'ı felan oynayamam şimdi fakat tecmo world cup'ı oynayabiliyorum.. pes'in veya fifa'nın yeni oyunu çıkınca bir kaç ay oynayıp sıkılıyorum ve bir daha geri dönmüyorum fakat bu oyunu aradan geçen 15-20 yıla rağmen oynayabiliyorum. hele bir de benim gibi emülatör ile oynuyorsanız, gamepad bağlayıp o müzikleriyle birlikte geçmişe götürme işini en iyi beceren tecmo world cup oyununu arkadaşlarınızla saatlerce oynayabilirsiniz. yok aga ben emülatörle felan uğraşmam diyorsanız şuradan dil atabilirsiniz:

http://nintendo8.com/…e/397/tecmo_world_cup_soccer/
  • oynamaya doyamadığım, aldığım zevki diğer oyunlarda nadiren bulabildiğim atari oyunu. biraz önce http://nintendo8.com/…e/397/tecmo_world_cup_soccer/ sitesinde oynayarak fransa ile oyun bitirdim. birkaç devam şifresi vereyim de tam olsun :

bhmimcbff 4.maç

cpbincnnf 5.maç

lhdgnenof 6.maç

bhbhnecfn 7.maç

dhbjneboh 8.maç

ipkbeeoih 9.maç

aplpeiihh 10.maç

apdpeiahh 11.maç

appjfiahp 12.maç

bbahfiehp 13.maç

dbajeiemh 14.maç (yarı final)

dbahjiamh final
  • babamın her zaman bahsettiği o brezilya ekolüyle, benim arjantin tutkumun başladığı oyundur. babam nöbete gitmediği ve benim kar tatilinden dolayı okula gitmediğim zamanlarda oynardık bu oyunu. aslında şimdi dönüp baktığımda bir rüya gibi gelirdi bu oyun bana.

babamla brezilya - arjantin kapışmamızda artık tüm ev ayağa kalkardı. babamın uzun ve kontratak futbolu, benim kısa pas ve tekniğe dayalı oyunumuzda oyun son saniyeye kadar çekişme ile devam ederdi.

gerçi öyle oyunlar olurdu ki en son onun üstüne cila olarak tank oyununu oynar sobanın yanında gülümseyerek uyurduk. korku dolu ama güzel yıllardı benim için.
  • açılış ve oyun içi müziği ile gönüllerde taht kuran, atarilerin başında saatler geçirmeme vesile olan müthiş oyun. son zamanlarda bilgisayarda simülatörlerden çılgınlar gibi oynuyorum yine. fifa vs. pes karşılaştırmalarına bence son verilmeli, varsa yoksa tecmo world cup
  • şüphesiz ki bunu bilen liseli değildir.
    ayrıca 1. turdan 2. tura geçişte adamların hayvani hızda olması bir nesli çaresiz bırakmıştır.
    birden öyle yüklenlilir mi lan allahsızlar!
  • müzikleri beynime öyle bir kazınmış ki yıllar geçmesine rağmen hala o müziklerin dilimden düşmemesi sonucu en sonunda ''seni bulacağım oğlum deyip'' dün yaklaşık 3 saatlik bir arama sonucu ismini öğrenebildiğim hayatımın en mutlu anlarını dolduran bir başka güzelliktir.
    yalnız bulmuşken bir iki el atalım dedik de oyun hakikaten de zormuş be.şu an bir de kendimize oyuncu falan diyoruz da, asıl ''gamerlığı'' biz 90'larda çocukken yaşamışız da haberimiz yokmuş.
  • son derece gaza getirici müziklere sahip olan efsanevi nes oyunlarından birisi.
    http://youtu.be/syc4xbypwqu özellikle 1:11'den sonrası çok tanıdık gelecektir. müziği dinlerken aklınıza futbolcuların kayarken çıkardığı seslerin gelmesi kaçınılmazdır.

liseliler bilmez deyimin hakkını tam anlamıyla veren oyundur. geçenlerde tekrar oynamak istedim, çocuk kafayla o takımları bir bir nasıl tokatlamışım hala hayret ederim. 3-4 maç sonra heriflerin yanında hamit altıntop gibi kalıyordun. hatırladığım en zevkli noktalarından biri çaprazdan vurup gol attığında top yan filelerden sahaya geri gelmesiydi.
  • bu akşam saatlerinde twitterda tesadüfen rastladığım çocukluğumun atari oyunu.

şöyledir ki; babama eminönünden atariye oyun alması için oyun listesi vermiştim. street fighter ve güzel maç oyunu istemiştim. 99999in1 içinde ki soccer oyunu olmasın demiştim*

neyse gitmiş kasetçi * 5in1 kaset vermiş ki istediğim her şey tek kasedin içindeydi mükemmel oyunlar vardı. biri de bu oyundu.

ilk maçları gayet rahat yenebiliyorken daha sonra ki tüm maçlar rakipler sizden 2 kat hızlı koşuyordu. buna kızıp bırakmıştım oyunu. yine bir sabah erken kalkmışım televizyonda renk gitmiş siyah beyaz oynuyorum. tesadüfen(daha sonra öğrendim) iskoçya’yı seçmişim. yardırıyorum tabi. her turdan sonra şifre verip oradan devam edebiliyorduk. yaklaşık 100-150 denemede finale gelip kupayı almıştım. benden başka kimse bitiremez diyordum sözlüğe bakınca bitirenleri görmem beni duygulandırdı.
    daha sonra bu kasedi arkadaşım istemişti ona vermiştim. adam şifre olayını bilmediğinden her seferinde başa dönüyormuş öyle bitirmiş. şaşırmıştım.

duygulandım lan
hesabın var mı? giriş yap