• her boşanmada kadın mı haklıdır acaba? belkide sadakatsizlik girmiştir araya erkek de boşanma yoluna yönlendirmiştir ilişkiyi. hem evlilik hem özgürlük "open relationship" saçma değil mi o zaman ne evlendin ne çocuk yaptın madem sevmiyordun. bilmiyorsan sallamayacaktın bak şimdi herşey ne kadar zor. güçlüdür moderndir şöyledir böyledir diye anlamsız destek atmanın anlamı yok sonuçta ortada bir başarısızlık var ve bu kadın için ne yaparsan yap problem çocuk için kapanmayan bir yara! .
  • anlaşamadığı iyi erkekten veya şiddet gördüğü aldatıldığı şerefsiz erkekten ayrılan dik duruşlu mücadeleci hayatlarında birçok zorlukla karşılaşan örnek alınması gereken kadınlar topluluğudur. bu grupta ekonomik özgürlüğü olan da vardır olmayan da. işte benim canım anam da bu ordunun ekonomik özgürlüğü olmayan kolundadır hayatta herşeyle mücadele etmiş beni üniversiteye göndermiştir. bu kadınlara ekonomik durumları gereği devletin birçok kurumunun öncelik sağlaması gerekir. biraz önce sözlükte birkaç yazı okudum yok aynı sayıda erkekte var felan diye o yazarlara cevabım: erkeğin sefaleti ile kadının durumu hiç bir olur mu
  • mensuplarının sayısı tek çocuklu boşanmış erkekler ordusuyla aynıdır.
  • düşündüm de bildiğim en ilginç kadınlar bu gruba girer. tanıdıklarım için gözümü kırpmadan diyebilirim ki her biri özeldir. niteliklidir. düşüncelidir. güçlüdür. üstelik bu kadınlar çoğunlukla dikkatlerini çocuklarına verdikleri için harika bir anne olurlar. ve genelde kısa ve orta vadede problem yaşasalar da uzun vadede diğerlerine ( gözlemlediğim ortalama bireylere) kıyasla özgüveni daha yüksek çocuklar yetiştirirler. bu tek çocuklar ileride ayakları yere basan, mücadeleci ve başarılı bireyler olur. kanımca bunun başlıca nedenleri bu çocukların pes etmemeleri, kendini tanımaları, gereksiz mevzuları takmamaları, yalnızlığa alışkın olmaları ve duygusal olarak dengesiz olabilseler de bunla uzun zamandır barışık olmaları olabilir.

aksi örnekleri de vardır tabi ki. sadece bana denk gelmedi.

aldığım mesajlara ithafen edit: . yanlış anlaşılmak istemem. ki anlaşıldım galiba. bir tavsiye felan vermek, akıl öğretmek niyetinde değilim. gönül ister ki her çocuk sağlıklı aile ortamında büyüsün tabii ki. ama olmazsa dünyanın sonu değil demek istedim.yazdıklarım hayat tavsiyesi değildir, yalnızca görüşümdür.
  • bu da kadınların bedellisidir.

bu orduya girmek için ödenen bedel ziraat bankası kuyruğuna benzemez. bu ordudan ancak ekren teskere alınıp başka bir orduya geçiş yapılabilir.

(bkz: 2 çocuklu boşanmış kadınlar ordusu)
    (bkz: tek çocuklu 2. evliliğini yapmış kadınlar ordusu)
  • çok olmakla birlikte, evli erkeklerin aklını karıştıran topluluktur.
  • dikkat edilmesi gereken kadınlardır.

sosyal ortamınızdaki yeri ve hanenize girme sıklığı, saati konusunda kontrollü olmanız gereken kadınlardır. kötü insanlardır, zararlılardır demiyorum, yanlış anlaşılmasın. kelimelerle anlatmanın güç olduğu bir ahengi bozarlar. çoğunluğu yaralıdır ancak güçlü olmak zorundadır. çocuğunu yaşantısının merkezine koyarak onun gelişimini de olumsuz etkiler. biriktirdikleri bir nefret koleksiyonu vardır. 10 - 15 sene sonra durumlar değişecek ancak güncel durum böyle.
  • zengin olup yüksek refah seviyesine ulaşmış rütbeliler, bebek civarında sabah koşularını yapmakta olup, kışın güneş gözlüğü takmalarıyla tanınır. uzak durulması gerekendir.
hesabın var mı? giriş yap