• çok üzüldüm, gerçekten. ama kötü yetiştirilmiştir diyenlere sövenler bana şunun cevabını verebilir mi? zeka kapasitesi köpeklerden çok daha yüksek olan insanlar, kötü yetiştirildikleri zaman neler yapıyor? bu ülkede her gün cinayet her gün tecavüz her gün darp her gün işkence yok mu? insan ölümlerinin sebeplerini sıralasak insan kaçıncı sırada olur köpek kaçıncı sırada olur? tabi ki bu şu olayı meşru kılamaz. ne meşru kılması. ben bu konunun uzmanı değilim sadece köpekleri çok seven bir insanım ve buna hakkım var. köpeklere karşı vahşi hisler besleyenlerin de iğrenç, sevgisiz insanlar olduğunu biliyorum. köpeklerin hepsini öldürmek isteyen insan da öldürür zira insanlar mı daha iyi kalpli köpekler gibi bir araştırma mümkün olsa insanların yarısından çoğu kötüyken köpeklerin çok büyük çoğunluğu zararsız ve iyidir.

peki ne yapmalı? evcil hayvan sahibi olmayı çok zorlaştırmak lazım. alıp sokağa bırakılan köpekler, kulakları kesilen köpekler, dövülen köpekler yapıyor bunları. insan denen en kötü mahlukat tarafından böyle yetiştirilenler. tıpkı biz horozcuyuz diye gezen horozbu çocuklarının horozlara birbirini parçalatması gibi. önce bu işe denetim getireceksin. sonra hayvanların beslenmesini sağlayacaksın orospu çocuğu gibi su kaplarını devirip sokağa zehirli çivili besinler bırakarak olmaz. yine de sokağa bırakılanları kısırlaştıracaksın orası ayrı. kast olmasa bile gözetimindeki hayvanı başkasına zarar verenlere daha ağır cezalar öngören bir kanun yapacaksın ama hayvanları acımasız şekilde öldürenlere de çok ağır cezalar öngöreceksin.

he eğer bilimsel olarak pitbulların başka türlü davranamayacağı bir gerçekse -ki değil- o zaman pitbull sahibi olmayı da yasaklayacaksın. pitbulları kontrol altında tutacaksın. genelde böyle rahatsız tipler pitbulla yöneliyor çünkü.

edit: bir örneğini anlatayım size daha yakın zaman sayılır. geçen senenin 15 nisan'ı, referandumun 1 gün öncesi. emirgan'dayız, seçim öncesi chpliler sahilde yürüyüş yapıyor biz de oradaki bir cafe'de hem telefonla tanıdıklarımızı arayıp sandığa gideceksin di mi? gibi teyit alarak kendimizce bir katkı vermeye çalışıyoruz hem de yürüyenleri izliyoruz. ortam coşkulu güzel. derken sahil tarafına doğru geçtik 2 tane çomarın recep tayyip erdoğan diye bağırarak geldiğini gördük. yaşça büyük bir abimizi çekil lan diye itti içlerinde daha 'reyiz' olan ve tayyip başkan hepinizi sikecek diye bağırdı. tepki görünce de bıçak çekti. öbür elinde ne vardı? evet doğru bildiniz tasmanın ucunda bir pitbull. çomarın önünde ben bir elinde bıçak bir elinde pitbull bana doğru sallıyor bıçağı. kalabalıktık, bir şey yapamadılar uzaklaşıp gittiler oradan ama o gün de anladım neden pitbulların böyle olduğunu. çünkü böyle orospu çocuklarının eline düşüyorlar.

köpeğim var king charles cavalier, vursan gelir yalar özür diler 7 yaşında daha tek köpekle bile kavga etmedi. çevremde köpeği olan 10larca kişi var hiç pitbull düşünen görmedim. bu iş köpekleri öldürerek olmaz, yine hukuk ve mantık çevresinde olur. çok üzgünüm bunları yaşayan kız çocuğu için, sebep olanların da ta amına koyim. ama gerçek bu.
  • pitbull ve diğer saldırgan köpek sahipleri umarım siz ve itiniz bir gün bana denk gelir, bana veya aileme saldırırsınız. cebime gömdüğüm 2 adet şeyle canlarınızı cehenneme göndermezsem adam değilim itten soysuz şerefsizler!

edit: pitbull kadar beyni olmayan az sayıda bazı soytarılar özelden küfürlü mesajlar atıyorlar. aynı kişinin konuya attığı mesaja bakarsan sanki yahya kemal beyatlı kuduz it. sizin gibilerin çaylaklığı ebedidir salyalarınızı silmeden çıkmayın karşıma.
  • pitbull cinsi sadece köpek denip diğerleriyle kıyaslanmamalıdır. yapay olduğu için belirli bir yaştan sonra kafatası gelişimi duruyor beyin devam edip içeride sıkışıyor. özellikle aç kaldığında kontrolü kaybedip bu kadar güçlü ve dengesiz saldırılarda bulunuyor.
    köpek cinsi değil tüm canlılara karşı tehlike arz eden bir canavar olarak değerlendirmek gerekir, bu yüzden hepsinin toplatılıp imha edilmeli veya son pitbull ölene kadar çoğalmaları engellenmelidir.
  • ''köpök ölmösön çocok goborson'' diyecek orospu çocuğu hayvansever görünümlü faşistleri sahneye beklediğim olay. annesinin babasının yaşadıklarını düşünemiyorum önce o itin sahibini sonra da o iti öldürürdüm herhalde.
  • yetiştirilmeyle alakalı, aslında birer melekler-ciler dökülür şimdi.
  • pitbull denen yaratık ırkı, geni bozuk bir canlı. üretimi ve bakımı yasaklanmalı ve eldekiler itlaf edilmeli. sevgi kelebeği olmanın anlamı yok. zararlı bir organizma ve tehlike saçıyor.
  • pitbull'lar tasmalı ve kesinlikle ve kesinlikle ağızlıklı gezdirilmek zorundadır. daha önce pitbull sahibi bir suser gelip de, "beni pitbull'um son derece sakindir, kendini sevdirir, kimseye zararı olmaz, genellemeyin," falan demişti - genellenecek arkadaşım! bir pitbull'un sevimli mi yoksa saldırgan mı olduğunu asla bilemeyiz. o yüzden sahibi her türlü emniyeti almak zorundadır. bu köpek saldırıyor işte, o zaman suç onu gezdiren sahibinde demektir. pitbull sahipleri kendilerine çeki düzen versin!
hesabın var mı? giriş yap