şükela:  tümü | bugün
  • dumur olaylardandır. dalgınlığınıza gelip aynı adı taşıyan iki kişiden aramak istemediğinizi arayıp karşı taraftan gelen farklı sesle birlikte ne yapacağınızı şaşırmanız olasıdır. zira listede bulunan o şahıs yıllardır aranmamıştır, ne diyeceğinizi toparlamak önemlidir. güzel salvolarla bu badireyi atlatan yiğitleri tebrik etmek gerekir.
  • dün içine düştüğüm durumdur.

az samimi olunan arkadaşı arayıp, nerde kaldın amina kodugum dedim. eleman da dur lan ariycam musait değilim şimdi dedi. sonra baktım ki yanlış kişiyi aramisim. çocuk dünden beri geri arıyor. ne diyeceğimi bilemedigim için acamiyorum telefonu.
  • hiç yapmadığım şey. adam telefon rehberimin en üstünde. elim yanlışlıkla gitse de bir sesini duysam! o kadar iyi gelecek ki! doğrudan arayamıyorum ama yazık ki! niye ki? hayırlısıyla bir gün eşim olursun da, korkmadan ararım inşallah ahmet'im!
  • bazen işinize yarar bir hal alabilir.

geçen sene halamın oğlu, yani ''abi'' diye hitap ettiğim akrabam askere gidecekti ve bir arkadaşımın ismi onunla aynıydı. arkadaşı arayayım derken abimi aramışım, ''napıyon'' dediğim an, ''otogardayım işte, napayım.'' diye bir cevap geldi ve kimi aradığımı çaktım. unutmuşum o gün askere gideceğini, 1 sn içinde hatırladım. hemen ''abi gitmeden bir sesini duyayım dedim, kazasız belasız bitir de gel.'' falan diyerek artı1 point kazanmıştım.
  • hiç aramıyorsun hayırsız diyerek hatayı psikolojik üstünlüğe çevirmeyle kotarılacak durum.