• son albümü aşık bir adam, olmuş mu? evet. öyle davetsiz oturma odana gelmiş de çalıyormuş gibi. hazırlıksız yakaladım.
  • bir daha asla en güzel hikayem gibi bir albüm yapmayacak olması beni bir miktar üzen rock star.

son albümlerini dinlerken, biter bitmez en güzel hikayem albümünü açarken buluyorum kendimi.

bu akustik tarz biraz yordu be teo. sen de yorgunsun belli ki...
  • coverların tarzını çok beğendim, belki de özlemişim bilmiyorum. özellikle nilüfer'e bayıldım. çocukluk, gençlik duygularımızın sesiydi, öyle de kaldı.

yorumunun verdiği duygu bambaşka, keşke sesine biraz daha iyi baksaydı. şu şarkıları 2000-2001 albümlerindeki sesiyle dinlemeyi çok isterdim.

(#153124982)
    akustik sandığınız seslerin çoğu bir fender strat'a ait, düzeltmek istedim. ayrıca daha önce akustikle de kız düşürmüşlüğü vardır bence.
    (bkz: istanbul'da sonbahar)
  • babasına yazdığı bir yazıya denk geldim. tuhaf ya da kafa olabilir. çok etkilendim. teo'yla ilgili tüm düşüncelerim değişti. meğer yazdığı her şarkı babasınaymış, meğer yazdığı her şarkı hayata karşı içindeki özlemi, eksikliği, isyanı, babasına hasret yaşayan annesini anlatırmışta biz hep karşı cins zannedermişiz.
  • sen ne yaptın baba. bu nasıl bir albüm?
  • hocam salsan mı artık ya, resmen stüdyoya girmiş ve tüm şarkıları hücum kayıt okuyup direkt yüklemişler (oto bir mix-master atmışlardır maks :d). katlanılacak gibi değil albüm, çok acayip. kendisi keyif alıyor mu acaba, cidden çok merak ediyorum.

kötü bir tom waits taklidi denilmiş, kesinlikle katılıyorum da keşke 10'da 1'i kadar olabilseydi bari. bir ara da eddie vedder olmaya çalışmıştı, kısa sürdü tabii.
  • tahmin ettiğim gibi akustik vari, mıy mıy vokaller ve olmazsa olmaz bir bülent ortaçgil şarkısı barındıran teoman albümü.

son 10 yıldır büründüğü bob dylon ve tom waits tarzı bu adama hiç iyi gitmedi. son albümde sadece gitar var. bu gidişle müzikali tamamen çıkartıp bize salaş şiirler okuyan bir adama dönüşecek.
  • halikarnas soylemek nerden aklina geldi bilmiyorum ama ne iyi etmis. teoman bu ulkedeki en degerli insanlardan biri gercekten. cok seviyorum, uzun saglikli bir omur diliyorum. sariliyorum.
  • ooo alırım bi fırt.eski dostum teoman anlat bakalım.
  • bu adam yazdığı seslendirdiği şarkılarla resmen ülkemizde laikliğin son kalesi bence ya.

(bkz: teoman düşerse amsterdam düşer)
hesabın var mı? giriş yap