şükela:  tümü | bugün
  • başta fırın ve soba olmak üzere madeni eşya üreten ve ticaretini yapan firma. pek ortalarda görünmez ama bir web sitesi var(mış).
    (bkz: http://www.termikel.com.tr/)

(bkz: baymak)
    (bkz: teba)
    ve (bkz: auer) gibi bir hatıradır bu...
  • ankara merkezli yayın yapan kanal a da bu grubun bir kuluşu imiş.
  • ankara büyükşehir belediyesine sattıkları su sayaçları ile sağlam vole vurmuş bir gruptur. kanal a'yı belediyenin kanalı zannedilmesinin nedeni de burdan daha iyi anlaşılır.
  • türkiye'nin ilk ankastre tabletini üretmişlerdir:

http://www.tpad.com.tr/

sanıyorum üretimden kasıtları kasa ve montaj. yoksa nvidia, intel chipseti burada üretme gibi bir olanak keşke olsa.
  • şimdilerde sincan'da imiş fabrikası. yıllar önce istanbul yolundayken fabrika, stajyer olarak bulunmuşluğum var. o günlerden aklımda kalanlar; fabrikanın içinde asma katta büyükçe ve tertemiz bir mescit, sabahları işçilerle beraber bindiğim camları kışın soğuğuyla buğulanan 302 mercedes servis otobüsü, o otobüste haftanın dört günü arabesk, cuma günleri ilahi yayını yapan bir kanalın açıldığı radyo. ben de güya toplam kalite kasıyorum. bütün yaptığım makinelerin görev tanımlarını bir yerden kopyalayıp öbür tarafa yapıştırmaktı. ha bir de bahçesi vardı fabrikanın genişçe. akşam karanlığı iş çıkışında istanbul yolunda geçen arabaların ışıkları büyülüymüş gibi gelirdi bana. o arabaların birinin içinde kendimi hayal ederdim. şimdi düşünüyorum da tuhaftı gerçekten. yaşlanıyorum galiba.
  • bu bir ' termikel marka fırın!' hikayesidir.
    anlatmak istemiyorum, anlatmak zorundayım.
    her şey hizlial.com'dan bir fırın sipariş etmemle başladı. tam bir ay önceydi, fırın geldi kapalı kutuda. servis geldi açtı ki ne görelim, teşhir ürünü bir fırın. raporlanmış bir şekilde firmaya geri döndüm. firma öncelikle şaşırdı, inanamadı. neyse servis raporunu mail istediler, attım. ek bilgi istediler, bilgi verdim, süreç uzadıkça uzadı. en son baktım böyle olmayacak aradım şikayet edeceğimi söyledim. yine hallolmadı, şikayet ettim. şikayet ettikten sonra beş dakika içinde bana dönüldü ve anında yeni bir fırın kargolandı. diğer fırın geldi, eskisi alınmadan evden. olsundu. unsure ifade simgesi fırın gelmiş ya sorun değil. kapalı kutudaki fırın açıldığında istediğimden farklı ve eski bir model fırın gönderildiğini görmeyelim mi?
    bak sen!
    yine benim süreçler işledi. artık sabrım taşmış, tüketici hakları şu bu her kapıyı çalmış olan ben, yine sakindim. dedim olmazya, hadi oldu. hadi iki kez sorun yaşadım, hayatımda da küfür etmemişim.
    ... en son firmayı rezil ettikten sonra tekrar, dönüldü bana ayrı bir kargo şirketiyle, bizzat ilgileneceklerini söylediler. öncelikle evdeki fırınları almaları gerektiğini söylediler. ben yine sakinim!
    yurtiçi kargoya talimat verildi cuma günü ve kargoya bugün artık gelip almalarını söyledim. kargo yetkilileri benden özür dilediklerini, hatalarını telafi etmek için hemen eve geleceklerini söylediler. bende koşa koşa eve geldim. aradım geliyoruz dediler. bekle bekle.. gelmediler. sonra mesaileri bittiği için ulaşamadım. tekrar yurtiçi kargoyu ve hizlial'ı aradım.. şu bu...
    anlatmak istediğim bunlardan farklı aslında. biz işimizi sevmiyoruz, eğretiyiz. adam gibi işimize sarılmıyoruz. işini iyi yapmayan insanlar yüzünden mutsuz oluyoruz, insanları mağdur ediyoruz. onca firma yetkilisiyle onlarca görüşme yaptım ve bu kanıya vardım. olay fırın değil, bir gün önce bir gün sonra, gelir. çok çok gitsin fırına verdiğim para, sorun değil. hayatı cehenneme çeviren, saçmalaştıran, sinir bozan başka aptalca durumlar yaşamak can sıkıcı.
    ve bu aptallık yüzünen bir gün çıldırırım diye düşünüyorum. yok yok sakinim.
  • sincan'daki fabrikalarında personele günlük 5 dakikalık tuvalet ihtiyaç süresi vermiş şirkettir.

https://twitter.com/…gann/status/742713668509564928
  • zaten kalitesiz bir markaydı gözümde, set üstü ocağı bile dandikti şimdi de tüy dikmişler:

"ankara sincan organize sanayi bölgesi’nde endüstriyel mutfak ürünleri sektöründe üretim yapan termikel adlı fabrikada, işçilerin kullandığı tuvaletin kapısına kartlı geçiş sistemi kuruldu. kapıya asılan yazıda, mesai saatlerinde 5 dakikadan fazla tuvalette kalan işçilere maaş kesintisi cezası verileceği belirtildi. fabrikanın idari işler müdürü özcan kara, uygulamayı 'işçiler tuvalette çok fazla kalarak iyi niyeti suistimal ettikleri için bu düzenleme yapıldı' sözleriyle savundu."

not: bu arada "günde beş dakika" günde toplam beş dakika... her bir ziyaret değil.
  • çok çok çok kötü bir marka. asla almayın, yanından dahi geçmeyin. 15 gündür servisi arıyoruz geleceğiz deyip kandırıyorlar adamı eve hapsediyorlar. ne dandik markaların servisi ile muhattap oldum ama bunun kadarını görmedim. nereye şikayet edelim napalım bilemedim.

lanet olsun. tez zamanda batarlar inşallah.