• morgan freeman konuşsun biz dinleyelim, o nasıl bir ses tonudur öyle. film bitti, başa sarıp sadece sesleri dinliyorum.

--- spoiler ---

herkesin hayatta yapmak istedikleri, en'leri, kaçırdığını düşündükleri farklıdır tabii de; filmin asıl hatırlattığı, çok güzel olan, yanında bunları birlikte yapmana değecek birisi olması. herkese o jack nicholson'dan, herkese o morgan freeman'dan, herkese o kafa asistandan inşallah, amin.

dünyanın en güzel kızını öptüğü sahne için, öperim ben bu filmi, evet, kocaman.

--- spoiler ---

dipnot: bir de morgan freeman, jack nicholson gerçekten yaşlanmış ya, baya yaşlanmışlar ya, daha hiçbir şey olmadan ağlattı bi film ilk defa beni. baya tiplerine bakıp ağlayabilirsiniz yani, yeterince duygusal gelmediyse.
  • son yıllarda iyi oyuncuların bir araya getirilerek yapılan kötü filmler izledim.dürüst olmak gerekirse bu filme başlamadan öncede böyle bir endişe vardı içimde ama bu konudaki endişelerimin yersiz olduğunu gördüm.film belki senaryo olarak müthiş sürprizler veya müthiş olaylardan ibaret değil ama bu noktada filmi güzel yapan detaylar devreye giriyor film bir kere inanılmaz sıcak bir akışa sahipve oyunuluk açısından son derece başarılı.filmi genel algı olarak değerlendirecek olursam filmin potansiyeli 10 üzerinde 7.5 ise notuda 7.5 tir adamlar filmin senaryasu ile verilebilcek her şeyi bir şekilde vermişler.
  • an itibariyle cnbc-e de yayınlanmakta. bir kez daha değil yüz kez daha olsa izlenir.
    çok değil 1 yıl kadar önce ailece izlemiştik* kanser sözcüğü bir filmdeki iki yaşlı adamın hastalığıydı... şimdi annemi ikinci ameliyatın eşiğine getiren, ailemizin kötü çocuğu.
    bir bucket list yapmak için hiç bir zaman geç olmasa gerek...
  • en güzel kızı öpme işi bildiğin katakulli, yemezler hacı gordon.
  • izledikten bir gün sonra gözümden yaşlar gelene kadar güldüğüm için kendimi mutlu hissettiğim, bana liste yaptırtma gazı veren güzel film.
  • --- spoiler ---

piramitlerin tepesinde edward'ın kızı ile aralarında geçenlerden konuşurlarken, carter bir eski mısır inanışından bahsediyor:
    bu inanışa göre insanlar öldüklerinde 2 soru ile karşılaşıyorlarmış.
    1-yaşamında mutluluğu buldun mu?
    2-yaşamın başkalarına mutluluk getirdi mi?

hayatımızın özeti de bu sorulara vereceğimiz cevapların ardında sanırım.

--- spoiler ---

yukarıdaki bölümün videosu da şurada:
    http://www.youtube.com/watch?v=2fhdsi7h8ee
  • çok şeker filmdir.(bkz: bucket list)
  • jack nicholson ve morgan freeman'ın çok iyi bir ikili oluşturdukları, izlerken hem keyif hem de hüzün veren süper ötesi film.
    ne kadar yaşlanmış olurlarsa olsunlar iki usta oyuncunun gözlerindeki ışık hâlâ parlamakta ve hâlâ döktürmektedirler.
    kanserli bir yakınınız varsa üstelik bir de yakın arkadaşınızsa filmin etkisi daha da artmaktadır.
    sonuç olarak benim için film klasikler arasına yerleşmiş, jack nicholson - morgan freeman ikilisi de jack lemmon - walter matthau seviyesine erişmiştir.
  • arkadaşıma canı gönülden tavsiye ettiğim filmdir. hepsi bir android uygulaması ile başladı....
  • çok ağlatan filmler listemde ilk ondadır.

en birincisi tabi ki leon.
hesabın var mı? giriş yap