• chris columbus`un yonetmenligini yaptigi , bir cocuk filmi.
    bir kiyi kasabasinda ya$ayan kucuk cocuklarin bir korsan definesi haritasinin pe$ine gitmeleri ve geli$en olaylari unutulmaz bir bicimde anlatir. c64`de oyunu da var idi yanli$ hatirlamiyor isem.
  • çocukluğumun süper filmlerinden biriydi. filmi videoda seyrettikten sonra mahalledeki tüm çocuklar eski okul binasının mahzenine girip hazine avcılığına kalkışmıştık ama sonuçta iki yaşlı hademenin hıncına uğrayıp canımızı zor kurtardık. neredeyse ikinci bir ben pokemonum deyip camdan atlayan çocuk vakası olacaktı ve bok yoluna gidecektik.
  • steven spielberg ismini öğrenmemi sağlayan, hayatımı değiştiren, beni ben yapan film... vakti zamanında trt2'de ilk defa izlerken hissettiklerimi şimdi izlediğimde bile aynen hissettirebilen, bi ruhu olan ender filmlerden birisi...
  • tv'de on saniye gormemle tanidigim, elimdeki her isi bana biraktiran ve kendini yine seyrettiren, yine gulduren film. ne etkilemis simdi yeni anliyorum. babama kasedini tekrar tekrar kiralatmak icin az bogurmezdim.
  • 80leri ozleten cocuk filmi. ufacik veletlerin simdi ne hale geldigini bilmek biraz uzucu ne de olsa cocukken bu filmle asik oldugum sean astin simdi bir hobbit. her anini izlerken hala daha keyif veren bu 1985 yapimi filmde iskeletlerden olusan org ve mickey' nin tek gozlu willy' nin iskeletiyle olan duygusal konusmasi unutulmazlar arasindadir.
  • bu filmdeki mucit karakterli uzakdoğulu velet indiana jones and the temple of doom daki sürekli hahahah çok komik serzenişlerinde bulunan kişidir. hatta o dönem seslendirmesini de aynı kişi yapmış, kanal 6'nın indy sefası döneminden kalma anılarım beni yanıltmıyorsa.