• macklemore ve ryan lewis ortak yapımı 2012 çıkışlı albüm. albümde kötü şarkı yok ama thrift shop, same love, can't hold us, a wake ve wings diğerlerinden birkaç adım önde. enstruman kullanımı olsun konuk müzisyenler olsun her şey mükemmel. şarkı listesi;

1. "ten thousand hours" (featuring lyndsey starr)
    2. "can't hold us" (featuring ray dalton)
    3. "thrift shop" (featuring wanz)
    4. "thin line" (featuring buffalo madonna)
    5. "same love" (featuring mary lambert)
    6. "make the money"
    7. "neon cathedral" (featuring allen stone)
    8. "bombom" (featuring the teaching)
    9. "white walls" (featuring schoolboy q & hollis)
    10. "jimmy ıovine" (featuring ab-soul)
    11. "wing$"
    12. "a wake" (featuring evan roman)
    13. "gold" (featuring eighty4 fly)
    14. "starting over" (featuring ben bridwell)
    15. "cowboy boots"
    16. "castle"
    17. "my oh my"
    18. "victory lap"

albümde dört-beş şarkının klibi var ama en anlamlısı bu herhalde: same love
  • hayatım boyunca dinlediğim en 'sağlam' albümlerden bir tanesi.
  • rap muzikle hic alakam olmamasina ragmen inanilmaz begendigim album. bunda da macklemore'un samimiyetinin ve albumun otobiyografik tarafinin etkili oldugunu dusunuyorum. rap muzige karsi olan on yargimi da yikti acikcasi.

thrift shop, can't hold us, same love gibi hit parcalar harici benim favorilerim neon cathedral, ten thousand hours, wings, thin line ve jimmy iovine.
  • mükemmel albüm, macklemore ve ryan lewis süper iş başarmış, sözler güzel beat güzel, dinleyin :d
  • zamanında haksızlık yapıldığını düşündüğüm grammy sahibi albüm. grammy'yi good kid, m.a.a.d city'nin aday olduğu sene kazanmıştı ve haliyle tepki görmüştü. hatta j cole ''herkes kral kim diye tartışırken ödülü mack aldı'' gibisinden bir laf etmişti. geçen yıl ki, tarihin en kötü grammy ödüllerinde ise aynı j cole, cardi b'yi kazandığı için tebrik etti.

onun dışında mack tekniğini sevdiğim bir adam değildir ama rap tarihinin en iyi video klipleri bu albumde olan şarkılara çekilmiştir. prodüksiyon anlamında da her türlü sınıfı geçer ve her şarkının catchy bir nakarata sahip.
  • 56. grammy ödülleri'nde yılın en iyi rap albümü seçilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap