• külliyatına dair konuşsam boşboğazlık olur, ancak yalnızca corpse bride'ı izledikten sonra sormak istiyorum: baban da mı x di?
  • filmografisi şöyledir. (bkz: imdb.com)

# corpse bride (2005)
    # charlie and the chocolate factory (2005)
    # big fish (2003)
    # planet of the apes (2001)
    # the world of stainboy (2000)
    # sleepy hollow (1999)
    # mars attacks! (1996)
    # ed wood (1994)
    # batman returns (1992)
    # edward scissorhands (1990)
    # batman (1989)
    # beetle juice (1988)
    # "alfred hitchcock presents" (1985) tv series (episode "the jar")
    # pee-wee's big adventure (1985)
    # frankenweenie (1984)
    # "faerie tale theatre" (1982) tv series (episode "aladdin and his wonderful lamp")
    # hansel and gretel (1982/ii) (tv)
    # luau (1982)
    # vincent (1982)
    # stalk of the celery (1979)
    # the island of doctor agor (1971)
  • sevilesi insan evladı
  • yetişkinler için masallar serisidir bu adamın filmleri.son zamanlarda filmlerine ve şahsına yönelik bir ilgi patlaması yaşanmakta.umuyoruz bu kitlesel yönelişe ayak uydurma çabasından çok bu adamın söylemeye çalıştıklarını anlayan insanların çokluğundan kaynaklanıyordur.o zaman şahane bir şeyler oluyordur.. da ben mi fazla iyi niyetliyim anlamadım ki
  • kendimizi çikolata dolu rüyalara vurup teselli aradığımız zamanların yaratıcısı. her hikayesinde bir yalnızlık, bir talihsizlik... her hikayesinde biraz eksiklik. ama o da tanrıyı oynamayı sevdiği için sanatçı, o da bir şeyleri değiştirmek istediği için sanatçı... o da bir adalet dağıtıcısı.

ben o ve onun gibilerden öğrendim sevmeyi, korumayı ve inanmayı. ve onun kahramanları kadar düşmeyi hak ettim o nedenle... kimsenin küçük prens olmayı beceremediği, bir çiçeğe bile bakamadığı şu dünyada, kim voodoo girl olmaktan daha fazlasını başarabilsin ki... ne aymazlık! ama olsun yine de şerefe sayın burton, yine izler, yine ağlarız filmlerinize...
  • disney'den ayrılıp kendi hayallerinin peşinden koşan.. sonra, benim gibi nice insanı da, o hayallerin peşine takan masalcı amca..
  • sinema denilen düş perdesinin kanımca en yetenekli hayali küçük alilerinden birisidir* *
  • yonetmenlik filmografisine (#8700351) ek olarak sadece yapimciligini ustlendigi filmlerle de gonullerimizde yer tutan dahi :

# lost in oz (2000) (tv)
    # james and the giant peach (1996)
    # batman forever (1995)
    # cabin boy (1994)
    # the nightmare before christmas (1993)
    # "family dog" (1992) tv dizisi
    # "beetlejuice" (1989) tv dizisi
hesabın var mı? giriş yap