şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiyede üretilecek otomobildir.

  kaynak
 • türkiye’de üretilecek olması çok güzel haber. ancak gerizekalılar tarafından belirlenen vergilendirme sistemi ile vatandaşın uşaşamayacağı fiyatlara satılacak.

  hybrit araçlardaki benzinli motor, diğer atmosferik motorlardan farklıdır, yakıt tüketimi odaklıdır. bu ve başka nedenlerle az güç üretir fakat elektrik motoru ile beraber çalıştığından araç performans konusunda hiçbir sıkıntı yaşamaz. yine teknik nedenlerden bu benzinli motor büyük hacme sahiptir.

  tabii türkiye’de aracın tüketimine ve güç kapasitesine değil, motor boyutlarına göre vergilendirme yapıldığından hybrit araçlar hep üst dilimden vergilendiriliyor. buna kısmi bir önlem almışlar fakat vatandaşı gerizekalı yerine koyup yıllık vergide aynı şeyi yapmamışlar. bunlar babadan oğula nesil.
 • 14 şubatta tanıtılacak model. toyota'nın en çok satan modeline hybridin gelmesi güzel ancak fiyatlandırma herşeyden daha önemli. bugün 150 bin civarı alınabilen dizel otomatik civic'lerle rekabet edebilmesi için durması gereken yer buralar.
 • bugün lansmanı yapılan araç. fiyat konusunda acayip uçacaklarını düşünüyorum.
 • toyota nın gösterip elletmediği yeni modelidir. dünya çapında lansman yapıp bariz görülen özellikler dışında hiçbir şey anlatılmamıştır. fiyat açıklamayı da yarına bıraktılar.
  ama gövde çok janti olmuş.
 • 2019 yeni kasasını kendi segmenti içerisinde oldukça beğendiğim, kendisinden en büyük beklentimin dizel çılgınlığını bitirecek akımı başlatması olduğu araç. sadece başlatsın, arkası gelir.*

  bu sayede de en azından birazcık şehrin -istanbul' un- havası belki biraz biraz temizlenmeye başlar. son 10 senedir, yıldan yıla hava kalitemiz düşüyor. gözle görülür biçimde ve bundan kolay kolay kaçış yok. önce daha zararlı olan dizel ve ardından da umarım tüm içten yanmalı motorlardan kurtuluruz umarım. ve hatta bundan sonra, darısı da yenilenebilir elektrik üretiminin artmasına olsun.
 • "lansmana özel" fiyatları açıklanmış modeldir

  hybrid vision e-cvt : 137.500
  hybrid dream e-cvt : 149.400
  hybrid flame e-cvt : 154.000
  hybrid flame x-pack e-cvt : 158.500
  hybrid passion e-cvt : 171.500
  hybrid passion x-pack e-cvt : 175.000
 • hadi suv'yi falan 1.8 motor getiriyorsun hybrid, onun alıcısı daha farklı bir kitle bir şekilde mana verebilirim de, genel kullanıcının en çok ilgi gösterdiği c segment bir aracı 1.8 motorla getirir ve bir üst dilim mtv'ye sokarsan o araç piyasada çakılır sonra ağlarsın hybrid'e önem veriyoruz ama insanlar tercih etmiyor diye.

  muhtemelen çok şansı olmayacak. hem fiyatları gereğinden fazla yüksek, hem mtv hususu, hem corolla'nın bir önceki kasasının insanlarda yarattığı hayal kırıklığı vs. bir araya gelince toyota'ya hüsran ufukta gözüküyor gibi gibi.

  hyundai ioniq varken seni neden alalım corolla?
 • corolla böylelikle dizel motor seçeneğini bu modelde de bırakmış oldu. görünen o ki bundan böyle benzinli ve hybrid modelini ile yola devam edecek. genel olarak beğenilesi bir araç olmuş bence. özellikle kablosuz şarz özelliği güzel olmuş. ancak bu fiyatlarla bilemiyorum nasıl satacak. biraz makul seviyelere inse fiyatlar çevreci bir araca geçmek fena olmazdı aslında.
 • (bkz: hyundai ioniq) 165.000 tl tek paket var

  toyota corolla da ise:

  hybrid vision e-cvt : 137.500
  hybrid dream e-cvt : 149.400
  hybrid flame e-cvt : 154.000
  hybrid flame x-pack e-cvt : 158.500
  hybrid passion e-cvt : 171.500
  hybrid passion x-pack e-cvt : 175.000

  6 farklı paket mevcut.