şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • türkiyede üretilecek otomobildir.

  kaynak
 • 14 şubatta tanıtılacak model. toyota'nın en çok satan modeline hybridin gelmesi güzel ancak fiyatlandırma herşeyden daha önemli. bugün 150 bin civarı alınabilen dizel otomatik civic'lerle rekabet edebilmesi için durması gereken yer buralar.
 • bugün lansmanı yapılan araç. fiyat konusunda acayip uçacaklarını düşünüyorum.
 • toyota nın gösterip elletmediği yeni modelidir. dünya çapında lansman yapıp bariz görülen özellikler dışında hiçbir şey anlatılmamıştır. fiyat açıklamayı da yarına bıraktılar.
  ama gövde çok janti olmuş.
 • "lansmana özel" fiyatları açıklanmış modeldir

  hybrid vision e-cvt : 137.500
  hybrid dream e-cvt : 149.400
  hybrid flame e-cvt : 154.000
  hybrid flame x-pack e-cvt : 158.500
  hybrid passion e-cvt : 171.500
  hybrid passion x-pack e-cvt : 175.000
 • hadi suv'yi falan 1.8 motor getiriyorsun hybrid, onun alıcısı daha farklı bir kitle bir şekilde mana verebilirim de, genel kullanıcının en çok ilgi gösterdiği c segment bir aracı 1.8 motorla getirir ve bir üst dilim mtv'ye sokarsan o araç piyasada çakılır sonra ağlarsın hybrid'e önem veriyoruz ama insanlar tercih etmiyor diye.

  muhtemelen çok şansı olmayacak. hem fiyatları gereğinden fazla yüksek, hem mtv hususu, hem corolla'nın bir önceki kasasının insanlarda yarattığı hayal kırıklığı vs. bir araya gelince toyota'ya hüsran ufukta gözüküyor gibi gibi.

  hyundai ioniq varken seni neden alalım corolla?
 • corolla böylelikle dizel motor seçeneğini bu modelde de bırakmış oldu. görünen o ki bundan böyle benzinli ve hybrid modelini ile yola devam edecek. genel olarak beğenilesi bir araç olmuş bence. özellikle kablosuz şarz özelliği güzel olmuş. ancak bu fiyatlarla bilemiyorum nasıl satacak. biraz makul seviyelere inse fiyatlar çevreci bir araca geçmek fena olmazdı aslında.
 • elektrikliye geçmeye çok hevesli araba, 80e kadar elektrikle gezebilirsiniz. detaylı incelememiz için buyrun:

  https://youtu.be/7bp1xlw_o78
 • yıllık mtvsi 2647 lira olan ekonomik gibi görünüp hiçte ekonomik olmayan araç.
 • bugün test sürüşüne çıktığım model.

  genel olarak izlenimim fena değil.
  bir önceki kasaya göre kokpit kısmı daha şık ve malzeme kalitesi olarak daha iyi. ama ön kısım baya daralmış saçma bir tasarım olmuş. vitesin arkasında kablosuz şarj bölümü var, bu konuda beni şaşırttı. arka koltuklar daha dik ve oturulan kısım baya sert. uzun yolculuklarda rahatsız edebilir, altında batarya olduğu için saçmalamışlar burada.

  65km hıza kadar elektrikle seyahat edebilirsiniz. bataryada azalma durumunda ve arabanın zorlanacağı durumlarda 1.8l atmosferik motor da devreye giriyor. benzin motorda devir yükseldikçe motor sesi bariz bir şekilde duyulmaya başlıyor. 65km üstü hızlarda hem benzin hem hibrit motorda devam ediyor.

  arka koltuğun ortasından şaft tüneli geçiyor, önceki kasalarda yoktu malum.

  bagaj maalesef beni tatmin etmedi. yükleme ağzı çok dar ve 471 litre hacmi var. bagaj mekanizması da bagajın içinde olduğu için baya sinir edebilir.