• terflerin mide bulandırdığı başlık. kardeşim eşitlik adı altında kadın kotaları uygulanırken, sadece kadınlara burs verilirken, kadın girişimcilere hibe yağdırılırken, kadın beyanı esasken nerede eşitlik dedin mi? buna sebep olarak kadınlar şu meslekte az temsil ediliyor dendiğinde "neden eşit temsil edilsin ki biyoloji diye bir şey var" dedin mi? ee biyoloji şimdi mi aklına geldi? yok öyle yavrum. biyoloji yok, cinsiyet yok, ayarını bozduğun kantar gün geldi seni de tartıyor. işime gelene kadar feminizm sonra birden cinsiyet farklılıkları aklıma geldi yok öyle. trans kardeşlerim kadındır. kadınım demesi yeterli. sonuna kadar destekliyorum.

ek: evet trans aktivistlerden çok 2. dalgada kalmak isteyen feministlerden nefret ediyoruz. trans aktivistleri tertemiz kafayı yemiş olanları da dahil olmak üzere en azından tutarlı. oysa terfler dünyadaki en iğrenç insanlar. besleyip büyüttükleri ve şu ana kadar faydalandıkları canavar kendilerini ısırmaya başladığında dün sövdükleri, başından beri tarafı belli olan erkeklerden destek arıyorlar. bu konuda yapılacak açık ara en gerizekalıca şey bu konuda kadın hakları kitlesinin peşine takılmaktır. komple anti-feminist duruşun olmayacaksa sana karşı tabii ki transları desteklerim. yok öyle bana kadar feminizm. son olarak tekrar soruyorum biyoloji var mı yok mu?
  • şu olayın 700 entry boyunca tartışılması saçmalıktan başka bir şey değil.

bir tarafta bütün çocukluğunu ve ergenliğini testosteron hükmünde geçirmiş, kas ve kemik sistemi erkek olarak gelişmiş ancak sonradan cinsiyet değiştirip kadın olmuş sporcu; diğer tarafta doğuştan kadın.

o trans sporcu klasmanındaki bütün kadınların içinden geçer çok net. fiziksel güç olarak kadın ile erkek arasındaki fark çok barizdir. mesela 100 metre koşusu gibi nispeten daha az kas gücü isteyen bir sporu düşünün. kadınlar dünya rekoru 10.61 saniye ile elaine thompson. dünya rekoru 9.58 saniye ile usian bolt. usian bolt 100 metrede 1 saniye fark atmış.

bunun tam tersi göze batmıyor çünkü trans erkeğin zaten erkek klasmanında mücadele etmesine imkan yok. ilk turlarda elenip gidiyor ve haber değeri taşımıyor.
  • trans aktivistlerinin ota boka terf demesi iyice sıktı artık. amerikan twitter'da transların transfobik erkeklerden daha çok, transfobik bile olmayan ama hakkını savunan kadınlardan daha çok nefret ettiklerine kanaat getirdim. mesela tyt sunucusu ve koyu solcu ana kasparian, sırf cis-kadınların "rahim sahibi birey, kanayan birey, çocuk doğuran birey" olarak tanımlanmasını eleştirdiği için günlerce solcular tarafından topa tutuldu ve kaç yıllık solcu ve lgbt destekçisi kadın terf ilan edildi.

kadınlardan daha çok nefret etmelerinin altında yatan sebep çok bariz aslında ama üstünde durmayacağım. world athletics de geçen günlerde hormon testi gerekmeksizin kadınlar liginde trans kadınlara yer vermeyeceğini açıkladı. artık diğer uluslararası kuruluşların da bu konuda adım atması gerekiyor

https://www.theguardian.com/…men-from-female-events
  • kadın erkek eşittir, genetik farklılık yoktur, abartmayın diyerek feminist cehaletine katılıyorum bu bölümde. anlatmaya çalıştık da anlayabilen mi oldu? akılsızlığın sonu rambo genetikli insanla aynı dalda yarışmak zorunda kalmaktır nihayetinde.

fiziksel güce dayanan kadın dallarında tüm olimpiyat rekorlarını bunlar peyderpey kıracaktır.
  • bayadır takip ettiğim bir konu.

işin özünde yine sjw saçmalıkları var.

batı kültürünü ve medeniyetini bu saçmalıklar bitirecek.
  • hatta erkeklerin bile "ben kendimi kadın olarak görüyorum, o yüzen kadınım." diyerek o kategoride yarıştığı günleri iple çekiyorum.

sjw ekibine de kafam girsin.

kadın tek entry'de antik yunan'dan beri varolan rekabetçi sporu sildi attı. fikir özgürlüğü tabi bir şey diyemezsin de, şu kafada olan biriyle sıçmaya gidilmez.

tanım: eşitlik adı altında verilen tavizler sonucu ortaya çıkan durum.
  • benim anlamadigim tek nokta trans sporcular neden sadece kadinlar kategorisinde yarismak icin one cikiyor. hic mi kadin oldugu halde erkek olarak identify olan bir arkadas yok , gelip erkekler kategorisinde yarissin?
  • debe'de görünce yazayım dedim.

venus ve serena williams kardeşler, yeni yeni ortamı domine etmeye başladıkları senelerde, kadınlar arasındaki fiziksel üstünlüklerinin de etkisiyle o kadar gaza geliyorlar ki, dünya sıralamasında ilk 200'ün dışında olan her erkeği yenebileceklerini söylüyorlar. bunu duyan karsten braasch da durur mu? çelınc ekseptıd! kamon! diyerek meydan okumayı kabul ediyor. kendisi sıralamada 203.

braasch önce serena williams ile oynuyor. centilmen abimiz rakibine şeref sayısı vermeyi ihmal etmeden 6-1 alıyor seti. tek set oynuyorlar. sonra venus williams ile oynuyor, 6-2 de onu paketleyip gönderiyor. maç sonrasındaki açıklamasında servisleri %50 güç ile attığını, yoksa zevki olmayacağını söylüyor.

serena ise maç sonundaki açıklamasında, normalde kesin sayı olacak vuruşlarını braasch'ın çok rahat karşıladığını söylüyor.

bu ne demek? erkeklerde prime döneminde bile max 38. sıraya kadar çıkabilmiş olan karsten braasch, trans olup kadınlar kategorisinde girse şu turnuvalara, yıllarca domine edip almadık grand slam bırakmazdı. hatta trans olmasına bile gerek yok, ılık woke'culara kalsa kendini kadın olarak tanımlaması yeterli.

tabi bu yarım akıllılar işlerin buraya geleceğini ön görememiş olacaklar ki, saçma argümanlarındaki bu açık, koca bir cinsiyetin müsabık sporlardaki heyecanını bitiriyordu neredeyse. neyse ki bu yanlıştan dönüldü de gezegenin yarısını spordan soğutacak, milyonlarca kız çocuğunu spordan uzaklaştıracak bu aptalca karar uygulanmıyor artık.

edit: yukarıda dünyadan haberi olmayan bir kezban sporun kazanmak için yapıldığını söyleyenlere hanzo demiş, şimdi gördüm. (#150668750) lol ne için yapılacaktı spor? bunun gibi birisinden spordaki asıl amacın kazanmak olduğunu idrak etmesi beklenemez zaten. hayatında bir spor branşıyla amatör seviyede bile uğraşmamış olmayı geçtim, eli sıcak sudan soğuk suya değmemiş tipler gelip müsabık sporlar hakkında fikir belirtiyor. hadi bu cehaletinizden neyse, bi de kaldırıp sporun asıl yapılış amacını savunan insanlara hanzo demeniz yok mu, bu sözlük ve yazarları her gün şaşırtacak bir şey bulabiliyor yemin ediyorum.
  • serena williams'ın yıllardır haksız rekabet sonunda aldığı kupalar sonucunda tenis sporunu mahvetmesi örnek gösterilebilir.
hesabın var mı? giriş yap