• (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) başlığında döktüren, bunu başardıkları için onların adlarına sevinmiş olduğumuz nice sözlük yazarının geride kalıp gitmeye uğraşan fakat ne yapacakları, nereye gidecekleri, nasıl yaşayacakları konusunda kafalarında binlerce tilki dolaşan, burada artık nefes alamayan sözlükçülere iş, barınma, tutunma konularında yardım ve rehberlik etmek isteğinde olanlarının davet edildiği başlık. yeşillendirmeye açık yazarlar davetlidir.
  • gidenler kendileri gibi olanları önemserse tutar bu başlık.
  • ben gönüllü olarak bu konuda destek verebilirim.
    ofisimiz suudi arabistan'ın cidde kentinde bulunup denize sıfır konumdadır. burada huzur ve güven içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
    afganistanlı ve pakistanlı mesai arkadaşlarımız şirketimizden sosyal imkanlarının zenginliğiyle bahseder. yaşamına bundan sonra denize sıfır bir kentte, yani cidde'de devam etmek isteyen yazarların 3 senedir yeşillendirmesini bekliyorum.
  • yurt dışına gidince de yardım isteyecek misin? yurt dışında yaşayan yazarlar sana iş bulup oturacağın evi ayarlasınlar mı mesela? ya da daha hızlı adapte olabilmen için karı bulsunlar mı sana? kuru temizlemeni yaptırıp evine getirsin ler mi? sıçtıktan sonra kıçını silsinler mi?
    iki satır okumaktan araştırmaktan acizseniz hiç kasmayın, hasbelkader gidersiniz falan rezil olursunuz gurbet ellerde.
  • (bkz: gezgin samuray)

avustralya'ya göç hakkında bilgi almak isteyenler yeşillendirebilir.
hesabın var mı? giriş yap