• para para ve para ,

daha ne kadar reklam vereceksiniz alın işte küçük bir esnaf umutla bakmaya çalışan ,

eğer doğru ise o karanlıkta reklamın sonunda umutla konuşan mağazalarınız yok demek ki ,

reklamlarda yaşayın .
  • bir yıldır başlattığım icradan henüz sonuç alamadım ama bunlar için yasa ne hızlı işliyor aklım almıyor.
  • trendyoldan para kazanamazsın zaten her şerrin icinde bi hayır vardır.

bakma süslu reklamlara

-sıralamasıyla
    -komisyon oranlarıyla
    -cezalarıyla
    -kargo kitlemeleriyle
    -indirim zamanlarinda kendi indirim yapmayip -firmalarin indirim yapmasiyla
    -kendi markasi ve taseronlarini siralamada en yukari koymasiyla
    - iadelerde saticilarin kandirilabilir olmasiyla

mumkun degil.

zaten iyi bir alternatifi olunca bir cok satici kacacak cunku saticilarina kazandirmiyor onlarin uzerinden para kazaniyor. buyuk patron trendyola calisiyorlar

edit. bu arada alıcılar bilin ki ücretsiz kargo ve yuksek komisyon orani size yansitiliyor. size önerim begendiginiz bir ürünü satici firmanin kendi websitesine girip oradan satin alarak ona şans vermeniz emin olun trendyoldan daha ucuza alacaksınız cunku herkes cakal degil isini duzgun yapip musteri memnuniyetini onemseyen firmalar az degil. on yarginizi kirin. sanal kart kullanarak deneyebilirsiniz.

ayrica o super ultra indirimleri trendyol yapmiyor. saticilar yapiyor.

bilmeyenler icin edit2

siparis geldiginde trendyol sistemi saticiya bir kargo kodu veriyor. kargoyu satici secemiyor yada kargo ucretinin ne kadar olacagini belirleyemiyor. ama kargo ucretini yine satici oduyor. ornegin trendyol aras kargoya su kodla ver diyor. ama aras kargoya gittiginizde aras kargo kargoyu kabul etmiyor. trendyolun kotasi doldu diyor. bu yuzden satici kargoyu veremiyor ve sonuc olarak aliciya gidemiyor. ve bu durum saticinin sucu olmamasina ragmen ceza kesiliyor.

edit3
    ben uzun suredir calismiyorum. panelini pandemi doneminde guncellemis satici artik kargo degistirebiliyormus eskiden yoktu.

edit 4
    birde degisik degisik mesaj yazanlar oldu. soyle anlatiyim.
    ben 100tl'ye mal urettim veya toptan satin aldim. amacim yuzde 10 kar etmek yani 110 tl'ue satmak.
    yuzde 20 komisyon kdv dahil satis fiyatindan trendyol aliyor
    kdvli satis fiyatim 129.8
    trendyolun komisyonu eklendiginde urun 155,76 oluyor.
    kargoyuda satican dusuyor trendyol oda mng 12 lira
    musteri fiyati oluyor 167.76. bu fiyatin icindeki benim karim 10 tl
    trendyolun kari 25.96
  • yuh. toplam satışı 13.000 olan cari işleme 10.600 ceza mı kesilir? iade işlemi falan yaptım kargodan, hiç sistem kapatıldı diye bişey duymadım. belki bu sistem olayı satıcılar için geçerlidir. şartnamelerde bile %20 den fazla kesemiyorsun ceza, fesihe gidiyor.

trendyolu müşteri olarak kullanmayı zaten içindeki satıcılar (bkz: #116397383) sebebiyle önermiyorum. ama satıcıların o şekile gelme sebebi de belki yönetimin bu tutumudur.
  • trendyol'un ceza kesecegi sozlesmede yaziyordur cok da normaldir.

ben tuketiciyim urun ariyorum trendyolda 3 magaza cikiyor adam daha ucuza koymus onceden de gondermis puani var.

ben de aliyorim kargoya 1 hafta verilmiyor urun.

ben siparisi iptal edip hepsiburadadan aliyorum trendyol musteri kaybediyor.

neden cunku firma ibislik yapti.

sistem dogru ama dogru olmayan kargo olayini kapatmalari. bu durumda saticinin ben geldim ama anlasmali kargo teslim almadi diye tutanak tutturmasi gerekir.

bu tutanak varsa kendisi trendyolu dava etsin. tam tersi belki tazminat bile alir.
  • kendi hatalarının faturasını tutturabildiğine kesmeye çalışan firmanın rezaleti. zırt pırt karşımıza çıkan yukarı kaydırcılara para harcayacağınıza işinizi düzgün yapmaya çalışsaydınız keşke!
  • modern mafya böyle herhalde.
  • bundan sonra bu sorun çözülene kadar sittin sene trendyoldan alışveriş yapmam yapana da mâni olurum.
    edit: imla
  • deli dumrul, bir kuru çay üstüne köprü yapmış. geçenden otuz üç akçe, geçmeyenden de döve döve kırk akçe almaya başlamış.
  • ahlaksızlıktır. işi sıkı tutmasıymış kargo'nun göt yavaşlığının suçu neden satıcıya kesilsin adamın suçu ne?

eğer satıcı gönderimi yavaşlatıyorsa bunu tespit etmek çok kolay o zaman ceza olabilir ama yine de adamın malına çökme gibi bir ceza olamaz. yemin ederim muz cumhuriyeti burası yolunu bulan yürüyo kanun filan hak getire.
hesabın var mı? giriş yap