• başlığın tam hali barış pınarı harekatı bitene kadar 0 araba almıyoruz olmalıydı ama sığmayacağını düşündüğüm ve denediğim için bu şekilde açtım.

herkesin bildiği üzere özellikle almanya ve fransa bize silah satışını durdurarak bir şekilde silah ambargosu uygulamaya başladılar.

bu duruma karşı bizim sessiz kalmamız elbette düşünülemez.

en azından bir süreliğine dahi olsa şu an için 0 araç alımlarını kısıtlamamız,elimizdeki ile idare ederek tepkimizi göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.

alman ve fransız markalarını hepimiz biliyoruz zaten tek tek yazmaya gerek yok.

ve bunun dışında alman ve fransız ürünlerini de mümkün olduğu kadar az tüketmeye davet ediyorum.

şimdiden herkese teşekkürler.
  • sanki harekattan önce alabiliyorduk.

+1 benden, istemsiz katılıyorum.
  • sıfır araba alabilecek güçte olan kişi söylemi.

güzel bir arkadaşımda devletin yarısı kadar vergi aldığını sanıyor. yahu arkadaş hiç mi bilgi sahibi olmak istemiyorsunuz. bir araba aldığınızda bir araba devlete alıyoruz.
  • almanya bizim en fazla ihracat yaptığımız ülke. sidik yarışına girersek kaybeden biz oluruz. maalesef biz sözde bağımsızız, özde değil. kendi kendimize yetmemize imkan yok, biz onlara 10 mecbursak onlar bize 1 mecbur. katma değer üretemiyoruz en basitinden.
  • ben abd ve ab ülkeleri malları satın almıyorum artık. belki küçük bir olay olabilir ancak kelebek etkisi de yaratabilir. hiç değilse şerefimizle yaşarız. abd’den aldığımız ürünün parası ypg’li teröristlere gitmez.
hesabın var mı? giriş yap