• 6-7 haziran sokağa çıkma yasağından sonra iç sefer haftasonu yolcularının müşteri hizmetleri talebine, vardiyasız olarak dahi çalışan 1000 kişi bile olsa yetişemez. ne telefon hattı dayanır, ne de başka bir şey. böyle bir krizi hiç kimse yönetemez.

***iptal olmuş yasak. şimdi yasak geldi diye haftasonu uçuşunu değiştirenler ne küfür ediyordur.
  • uçuş seferleri ile ilgili son yaptıkları değişiklikler ile birçok yolcusuna kafayı yedirten firmadır kendileri ve alt kuruluşları anadolu jet. mağdur olan arkadaşlar için şöyle bir önerim var. müşteri hizmetlerine bağlanmak pek mümkün değildi en son. 3 kere 60-70 dk arası beklememe rağmen bağlanmadım. akabinde kalkıp sabiha gökçen havaalanina gittim. ama geç gitmişim saat 16.00'da satış ofisi kapatıp gidiyormuş. pegasus cayır cayır çalışıyordu o sıra onlar söyledi. ertesi gün gittim sabahtan. babamın biletini 3 gün sonraya erteleyebildim. urfa-ıstanbul arası. bir de arkadaşımın antalya uçuşunu aynı güne ama farklı saate değiştirdim. toplam 5 dk sürdü. demem o ki eğer ulaşmakta hala güçlük çekiyorsanız gidin havaalanında halledin. tek çözümü bu gibi.
  • siz bilet alırsınız, çünkü bilet alırken ucus görünüyordur.
    ama bir bakarsınız ki ucusa kısa süre kala sefer bir şekilde iptal olmuştur.

ve olay orada baslar, sanslıysanız alternatif bir uçuşa biletinizi değiştirirsiniz.

peki ya şanssızsanız; havayolu bilet bedelini kesintisiz iade edeceğini söyler ve aslında iade de eder. ama ucuslar basladıktan 2 ay sonra.

siz havayoluna faizsiz 2 ay vadeli(en az) borç vermiş olursunuz.

tanım: türkiye'nin bayrak taşıyıcı ve yılın ilk 3 ayında 2,3 milyar tl net zarar eden havayolu
  • aktarmalı uçuşta 2. uçağın saatini 1. uçaktan 7 saat öne alması paha biçilemez. gerçekten çok yazık .
  • uçuşlara 4.5 gün kala iptaller başlamış, hayırlısı olsun, verilip zamanında iade edilmeyen paralar zehir zıkkım olsun.
  • yurtdışı uçuşları konusunda ne yaptığını anlayamadığım havayolu.

örneğin resmi açıklamaya göre 20 haziranda açılıyor hollanda uçuşları, thy ise bir süredir 10 haziran itibariyle satıyordu.
    açıklama olalı 2 gün geçti ve az önceye kadar satmaya devam etti. şimdi ise günde bir uçuşa düşürmüş.
    bu ne demek oluyor? bu uçuşlar yapılacak mı yoksa yine 0 faizli kredi kaynağı olarak kalacak mı? anadolujet ise hala güncellemedi.
  • takribi tüm uçuşları 1 temmuza ötelemişler. avrupa için 1 temmuz öncesine yalnızca anadolujet günde tek sefer bırakmışlar. hani belki alan bir keriz çıkar falan. her kim ki hazirana bileti var, geçmiş olan. şimdi müşteri hizmetlerine bir de hazirana ayı biletlerini değiştirme işkencesi binecek. artık hatta 120 dakika falan bekletirler.

ispanya için uyarı veriyor!

karantina döneminde alınacak önlemler:

ispanya sağlık bakanlığının snd/403/2020 sayı ve
    12 mayıs 2020 tarihli kararı uyarınca yurtdısından ispanya’ya seyahat edecek yolculara 15 mayıs 2020 tarihi itibariyle 14 günlük karantina uygulamasi başlatılmıştır.
  • ne yaptıklarını kendileri bile bilmeyen kurum. umarım uçak uçurmayı da unutmamışlardır.
    ha tabii bir de kendi kendilerine gelin güvey olma durumu var. avrupa türkiye’ye sınırları açmayınca lale gibi kalakaldılar. avrupa’nın sürecin çok iyi yönetildiği ve koronayı yenmiş, hayatı normale döndürmüş türkiye’ye “sen gelme ulan” demesi de oldukça manidar yani :)
    neyse, thy kendi kendine gelin güvey oldu. 10 haziran’da yurtdışı ve avrupa uçuşlarına başlıyoruz dedi ama avrupa sen gelme ulan diyince elinde patladı.
  • amerikaya uçuşları başlatmaması için herhangi bir sebebi olmayan havayolu.
hesabın var mı? giriş yap