• türkiye cumhuriyetin'de her geçen yıl yeni bir örf adet adına eklenen genel olarak damat ve ailesine yüklenen maddi harcama kalemlerinin olmazsa olmaz diyerek aile ve çevre baskısı yüzünden gençlere dayatılması sebebiyle çevremde ruhsal sıkıntılara girmiş erkek ve kadınlar görüyorum benim memleketim olan çanakkalede erkek tarafına yatak odası dışındaki tüm ev eşyaları aldırılır düğün masraflarının tamamı yaptırılır sanki başlık parası varmışcasına nişan öncesi aileler arasında geline takılacak altın pazarlığı yapılır ortalama 10 adet 30 gr bilezik ve set aldırılır gelin köylüyse köyde kına gecesi yapılır şehirde düğün yapılır kına gecesinde köyün avantacı gençlerine bayrak parası adı altında 2000-4000 tl arası para 5 şişe rakı 2 karton marlboro 100 şişe bira verilir yoksa kına gecesinde kavga çıkartıp insanlara saldırırlar jandarma gelenek deyip müdahil olmaz gelinin arkadaşlarına çeyiz çıkarma parası gelinin kardeşlerine ve kuzenlerine kuşak parası derken insanlar bunalıma giriyor ailemin biz bunları karşılayamayız demesiyle evlilik yolundan dönmüş bir arkadaşınız olarak benden istenenler

ailemin benim için 2007 yılında aldığı 3+1 evi satıp sıfır 3+1 ev alınması
    yatak odası dışındaki tüm eşyalar
    15 adet 30 gr bilezik
    pırlanta set
    inci set
    çanakkalede truva adında bir otelde düğün
    maldivlerde 10 gün balayı

benim şuanki maaşım 3255 tl 2015 yılında sevgili olduk işin içine 2017 yılında aileler girinceye kadar hiç bir şekilde anlaşmazlığa düşmedik herşeye tamamdı aileler girdikten sonrası tufan

couchsurfing den yıllardır evimde ücretsiz yabancı gezginleri ağırlarım hep konuşuruz çoğu gelen olarak evlenirken küçük bir davet daha sonrası bir daire kiralayıp ihtiyaçları olan eşyaları zamanla aldıklarını söylüyorlar bizim bu gelenek adı altındaki saplantılarımız nerden geliyor bunalıma girdim .
  • "biz mal mıyak ki alınak satılak" diyesim geldi. kız seni seviyorsa gerisi teferruat... sıkma tatlı canını...
hesabın var mı? giriş yap