şükela:  tümü | bugün
  • ara ara dillendirilen bir iddia.

açıkçası bizim şarkıcılar 2-3 ayda 100 milyon tıklanma nasıl buluyorlar size de saçma gelmiyor mu?

sektörden insanlar, bu konuda konuşmaya başlamışlar.

https://youtu.be/acvhdkwawwk

edit: youtube'u winamp gibi kullananlar varmış ben habersiz kalmışım. benim için youtube klip izlemelik bir yer, aynı şarkıyı çok seviyorsam 2-3 kez izler bırakırım, arka planda youtube çalma alışkanlığı olan insanlar olduğundan haberim yoktu sözlük valla.
  • bizim bir ofis var amk sabahtan akşama kadar aynı playlist en az 10 kere dönüyor. günde 10 defa pazar çalışama yok ayda 260 tekrar yapar. türkiyede 700bin kobi var bunların 100bininde internet olmasa 600bin çarpı 260 desek 15.5 milyon tekrar yapar ayda. bireysel dinleyecileri de hesaba katsan ortalama ayda 20 milyon tekrar gayet normaldir. hesap basit.

burada sorgulanması gereken prodüksiyon şirketlerinin reklam ve tekrar anlaşmalarına girmeyen kanallar olmalı. o bilmemnevevo şeklindeki hesaplar falan filan. yoksa netd aylık 15 milyon tekrarı veriyor zaten sabit.
  • bak bak hemen yalanlayan entryler girilmişti buraya ki başlık tutmasın böylece insanlar uyanmasın halbuki cidden varmış böyle bir şey.

(bkz: #64129110)

nasıl bir manipülasyon bu yaptığınız! sinirlendim ulan.