• kargo şirketleri desen, al birini vur ötekine. biri eve geldik yoktunuz der, biri bir kargoyu anadolu yakasından alıp avrupa yakasına gönderemez, biri atar yapar, biri kargo kaybeder her gün ayrı rezalet.
    (bkz: mng kargo rezilliği)
    (bkz: yurtiçi kargonun müşterilerini evde bulamaması)

hepsiburada gibi online satış yapan sitelerden de bir tane güvendiğiniz varsa yazın, yoktur. aslında daha çok fazla var da, referans olsun diye bir iki tane ekleyeyim:
    (bkz: 19 haziran 2018 hepsiburada rezaleti)
    (bkz: 24 temmuz 2018 hepsiburada rezaleti)
    (bkz: 2 eylül 2018 hepsiburada rezaleti)

vatan bilgisayar veya o gibi platformlar? geçen gün bana yine bozuk pc satmışlar ve elbette geri almıyorlar. * asus'a gönderdim, sorun yok dedi. microsoft'u arayacakmışım. onlar ne diyecek bakalım?
    (bkz: 3 ağustos 2018 vatan bilgisayar rezaleti)
    ilk entry'si silinmiş ama olsun (bkz: 29 ağustos 2018 vatan bilgisayar rezaleti)

internet sağlayıcılarımızın hiç bitmeyen sorunlarından, kopan internetten, aşırı fiyattan vs. hiç bahsetmeme bile gerek yok. digiturk, dsmart vs de yerin dibine girebilir.

telefon operatörlerinden çekim gücü ve internet hızı en iyi olan turkcell olsa da, o da ensar vakfının sponsoru olduğu için (bkz: turkcell'in ensar vakfı sponsorluğuna devam etmesi), ne yazık ki vodafone'a kaldık. o da bizim köyde çekmiyor. *

ne kaldı geriye? bu ülkede işini düzgün yapan hiç mi kurumsal firma kalmadı? geneli teknoloji, iletişim ve taşıma olan bu firmalar işini ne yazık ki doğru düzgün yapmıyor. kargomu verecek kargo, bilgisayarımı alacak firma, alışverişimi yapacak mağaza, filmimi izleyecek internet bulamıyorum.
  • günümüz türkiye'sinde "iyi" olan hiç bir şeyin barınamaması ile alakalı olan bir gerçek. türkiye'de işini iyi yapan şirketlerin veya en azından yapmaya çalışanlarının rekabet güçleri maalesef çok fazla değil. ihaleye çıkan işler de bile adam gibi bir şartname hazırlanmadığından genelde elma ile armut kıyaslanıyor. işler genelde kalite, referans, yeterlilik gibi özelliklerden yoksun sadece ucuz olan firmalara kalıyor. bu firmalar da ucuz aldıkları işten para kazanmak için kalitesiz malzeme, kalitesiz eleman kullanıyor. bunun yanında zaten adam gibi bir şartname olmadığından ilave imalat gösterimleri ile daha da fazla para kazanmaya çalışıyor ve genelde başarıyorlar. maliyeti 10 biri olan işi 9 birime alıp 14 birime bitirmeye çalışıyorlar diyelim. oysa işi 12 birime yapacak kaliteli ve referans sahibi firma da ihaledeydi. sonrası malum bu kaliteli firmalar yavaş yavaş azaldı hatta bitti. bunun suçlusu kalitesiz firmalar değil, kalitesiz işverenler veya onların kalitesiz satın alma departmanları.
  • bu olay canımı çok sıkmaya başladı.

bir süre önce turkcell hattım için gereğinden fazla fatura ödediğimi düşündüğümden dolayı vodafone’a geçmeye karar verdim. gerekli işlemleri yaptıktan bir süre sonra hattımın kullanıma hazır hale geleceğini söylediler. ancak hattım bir türlü açılmadı. bu süreç 10 günden fazla sürdüğünden dolayı artık dayanamadım ve en azından böyle problemler yaşamadığımı düşündüğüm için tekrar turkcell’e geçmeye karar verdim. hattım sorunsuz bir şekilde açıldı fakat bir çok arkadaşımın ve şirketteki insanların bana ulaşamadıkları yönünde serzenişlerini dinlemek durumunda kaldım. bu durumu turkcell müşteri hizmetleri ile bir süre görüştükten sonra vodafone ve sabit hatlardan tarafıma ulaşılamadığını öğrendik. bu konu hakkında tekrar müşteri hizmetleri ile görüştüm ve tekrar şikayet talebi oluşturdular. 1 haftadır problem devam ediyor ve çözülemedi. en son turkcell müşteri hizmetlerini aradığımda vodafonedan numaramı turkcell’e taşıdığımdan dolayı vodafoneun sistemlerini güncellemesi gerektiğini ancak bunu henüz gerçekleştirmedikleri için bu problemin devam ettiğini söylediler. ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ancak hem vodafone hem de turkcell tarafından mağdur edilmiş durumdayım.

bitti mi? tabii ki bitmedi.

hepsiburada üzerinden bir telefon satın aldım. kargomu teslim edecekleri gün ne durumda olduğunu sorgulamak için yurtiçi kargonun sitesinden sorgulama yaptım. fakat o da ne? yurtiçi kargo, kargoyu bana teslim etmediği halde benim adıma teslim edildiğine dair bir güncelleme yapmış. kargonun en son ulaştığı bayiye gittim ve şikayetimi dile getirdim. kargoyu taşıyan kuryeye ulaşıldı ve kuryenin verdiği cevap ‘ne diyeceğimi bilemiyorum abi’ oldu. daha sonra kargomun bulunmasını, bulunmadığı takdirde yasal işlemlere başlayacağımı söyledim ve bayii içerisinde aramaya başladılar ve bulamadılar. kargonun teslim edilmediği halde neden teslim edildi olarak güncellendiğini sorduğumda ise ofisteki herkes dut yemiş bülbüle döndü ve araştıracağız dendi. direkt yurtiçi kargo genel müdürlüğünü arayıp şikayet talebi oluşturdum ve şu an yasal olarak neler yapılabileceği yönünde araştırmalarımı yapıp ilgili birimlere başvurmak için hazırlık yapıyorum.

bunlar son bir hafta içerisinde başıma gelen talihsizlikler mi demeliyim beceriksizlikler mi demeliyim bilmiyorum.

ama gerçekten artık bıktım usandım. ve şu an elime geçen tüm parayı kendimi geliştirmek üzere harcamaya karar verdim ve elimden geldiğince çok çalışıp nereye gidebilirim diye plan yapıyorum.

canım memleketimde denetim o kadar yapılmıyor ve bazı insanlara o kadar çok ayrımcılık tanınıyor ki kurumlar artık vatandaşı nasıl silkeriz de cebimizi daha çok doldururuzun peşinde koşmaya başladı.
    çalıştığım firma bile ürün üretirken malzemeden çalıp, üretilen ürünün kalitesini yerle bir ediyor ve bir sorun olduğunda tüm suç benim gibi satışçıların üzerine kalıyor. firmada genel müdürden finans müdürüne hatta ve hatta patronun oğluna kadar patrona sistematik bir şekilde o kadar çok yalan söyleniyor ki adam bizim firmayı dünyanın en iyi firması zannediyor ve sorun yaşandığında tek sorumlusunun satışçılar olduğunu düşünüyor. adama bu sorunları anlatan eski çalışanlar teker teker kovulmuş ve bu yalan söyleyen insanlar hala şirketin yönetiminde.

kendimi çok yorgun bir o kadar da hırslanmış hissediyorum. umarım ilerleyen dönemde hırsım yorgunluğumun üstesinden gelir ve bu sistem içerisinde yitip gitmem. sanırım şu an ki en büyük korkum bu.
hesabın var mı? giriş yap