• arkadaşların biraz abarttığını düşündüğüm başlık.

tamam dünyanın en iyi ülkesinde yaşamıyor olabiliriz ama cehennem de değil bu ülke. görmek isteyenler için bir çok artısı mevcut. gitmek isteyen arkadaşların kararına kesinlikle saygı duyuyorum ancak ben ab vatandaşı bir yabancı olarak türkiye'de yaşamaktan mutluyum. kalmak benim tercihim, bekarım ve beni bu ülkeye bağlayan bir durum olmamasına rağmen buradayım. hayır dövizle maaş da almıyorum arkadaşlar, tl kazanıyorum. evet kendi ülkemde de asgari ücretin bugünkü kurla 11.000 tl olduğunun da farkındayım.

gitmeyi düşünen arkadaşlar umarım bunu başarırlar, kalmak zorunda kalanların da moralini bozmaması ve ülkenin iyi noktalarına odaklanması gerektiğini düşünüyorum.
  • (bkz: #81602907)

tuz getir basalim aga diyerek icerisinde bulundugum grubu tanimlayan baslik.

basligi (bkz: script kiddie)ler basmis ama biz sonuna kadar (bkz: h4x0r) uz.

(bkz: ulkeyi terketmenin sifreleri)

le4vın' 7urkey i2 n07 4 0p7i0n 8u7 4 nece55ı7y.
    h4x0r ph0r 900d
    k4r1y3rd3 y4p4r1m don3rd3 k353r1m
    don3r k357ım 7uzum 8ı77ı

not: eksisozluk browserda acikken, sifreleri yazin. sizi vize bolumune yonlendiricek
  • bisikletle işe gidip gelmek. kışın linyit dumanı yerine oksijen solumak. musluktan akan suyu içebilmek. tarih kokan estetik şehirlerde yaşamak.. bebek arabasıyla yürüyüşe çıkabilmek.. sik kadar kaldırımda yürürken acaba kafama taş mı düşer, üzerime yukardan dolmuş mu uçar diye kaygılanmamak.. doğa ile iç içe yaşamak.. hayatın düzen, nizam içinde aktığına şahit olmak.. günlük hayatta insan muamelesi görmek.. tek şeritli yolda kafa kafaya çarpışan denyolarla aynı havayı solumamak..

bakın bu nedenler basit gibi görünebilir, ancak her biri duyarlı vatandaşın hayat kalitesini düşüren 3. dünyaya ait problemdir.

ayrıca yabancı diyarlarda tutunamayan, türk'ün türk'ten başka dostu yok vs. felsefeli kırolar, farklı ortamlara uyum sağlamayı büyük bir engel olarak görebilir, lakin bu durum herkes için geçerli olmayabilir..(:
  • varsa amerika’dan elimi tutacak biri benimde yapacağım hareket.
  • denedik ama olmadı be gülüm bakalım çabalıyoruz hala belki bi gün gideriz daha yiyacahhh ekmeğimuz varrrrr demekki :)
  • mevcut türkiye çok üzgünüm ama belli bir çoğunluğunu mutlu edemiyor keyif veremiyor yani yetmiyor hal böyleyken gitme isteği ben dahil bir çok insanda olabilir olmalıdır da
  • bugün 3 yıldır amerika’da yaşayan bir arkadaşımla buluştum..bu duygum o kadar depreştiki ..salak salak ee türkiye’de en cok neyi özlüyorsun dedim?kız bana hiçbir şeyi dedi!anlatabildim mi!
  • zamaninda yaptigim aksiyon.

eger ufaktan kanada'ya gelme dusunceniz varsa, yavastan is bakayim ama nereden nasil bakarim diyorsaniz, basvurulara donus oluyor mu oluyorsa ne kadar zamanda donuyorlar, surec nasil ilerliyor, hangi pozisyon hangi nitelikleri talep ediyor, ne kadar acik var minvalinde dusunceler icerisindeyseniz; zamaninda kanada basligina yazdigim su entry'ye goz atabilirsiniz.

bu isler buradayken tabi ki daha kolay ama gelmeden bir fikir edinip, hazirlikli gelmek avantajli olacaktir.

rastgele.
  • yaklaşık 4 haftadır sabah akşam düşündüğüm olay.
  • ya daha gitmediniz mi siz???
hesabın var mı? giriş yap