• 1000 euro emekli maaşı ile gelip yaşıyorsanız hakikaten çok kral ülke aslında.
  • böyle gerizekalı bir insana hayatımda gerçekten denk gelmedim. şu ne demek lan? “avrupa’da sokakta limon satamazsın, parkta çay içemezsin, üretim yok (!)”

eee?

“3 hafta sonra dönecem”

amına koduğumun kevaşesi, verdiği oylarla yaşadığım ülkenin bombok olmasına neden olan bu sürüye cinsiyetçi küfür etmekten de hiç pişman değilim!
  • bu dusunce yapisiyla orada bocek muamelesi gormesi normal olan gurbetci comar beyani. senin gibilerden burada 30-40 milyon civari oldugu icin oyle fazla goze batmiyorsun.
  • --- spoiler ---

-turkiye yaşam yönünden çok güzel. ekonomi bizim için çok güzel. pahalı değil.

--- spoiler ---

doğru söylüyor. ben de euroyla maaş alsam ve türkiye’ye gelsem aynen böyle söylerdim.
  • bir daha geri dönmesin inanalım samimiyetine...
    sahte deli, hasta, sakat kağıtlarıyla avrupa devletlerini soyup, o paralarla türkiyede kral gibi yaşıyorlar.
  • aynı zamanda "türkiye pandemiyi çok güzel koruyor" diyen, mantığına ve analizlerine güvenebileceğimiz kozmopolit bir ekonomi uzmanının lafı.

edit: anlatım
  • yanlış anlamış kişi beyanı.

e be aq cahil çomarı, seni orada insan yerine koymadıkları için cennet vatanımızda insan olduğunu anlıyor olabilir misin acaba?

avrupa’nın ülke değil de kıta olduğunu bilmediğin için oralar sana hoş görünüyor olabilir mi acaba?

arkanda ekmek arası 100 gr tavuk/et döner ile karnını doyuran amca mı sana zengin gözüküyor acaba?

bahsettiğin 1.000 euro ile burada krallar gibi tatil yaptığın için mi sana buralar güzel gözüküyor acaba?

yeter, valla bu cahillik canımıza tak etti artık yeter aq çomarları.

pasaportun yanlış ellerde. ne zaman kesin dönüş yapar burada yaşarsın, o zaman inanırım sana akçomar.
  • görsel

birileri bizi iyi yiyor.
  • sevgili suserler bu adamlar yada kadınlar almanların gastarbeiter dedikleri kuşaktan sonra gelen jenerasyon yani gurbetçi değilde almancı diye tabir ettiğimiz oportünist köylü kurnazi , çayır çakalı , şark cambazı dediğimiz kitle.

gurbetçi emekçiydi , sınıf bilincine sahipti ve namusluydu. alamancı çıkarcı , kifayetsiz , muhteris takımıdır. röportajda ki kadın alamancı'nın yine avrupada ki farklı bir varyetesi. siz zannediyormusunuz ki bu söylediklerinin farkında yada bilincinde değil. bilhakis tam tersine içinden keşke euro 20 tl olsada kendi memleketimin insanı bana kölelik yapsa diyor.

zira bir zamanlar eşşek kovaladıkları yozgat'ta avrupadan getirdiği cebinde ki para birimi sayesinde muteber sayılıyor.

antik yunanda bir tez vardır agnotoloji ; yani siyasî iktidarın yada erklerin çıkar ve menfaat uğruna bilerek isteyerek cehaleti yayma eylemi. kategori olarak bu heriflerin yaptiklarida agnotolojiden farklı değil. bilerek isteyerek cikar ve menfaat uğruna kendi ülkelerinin yoksullasmasini istemesi !
hesabın var mı? giriş yap