şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede artık beni hiçbir şey şaşırtamaz diyorum. sonra "şu başlık da neyin nesi" diyorum ve yine şaşırıyorum.

  insan artık gerçekten hayret ediyor.

  edit:imla
 • uterusun her ay kendini hamileliğe hazırlayıp, hamilelik oluşmayınca da beslemiş olduğu tabakayı ve döllenmemiş olan yumurtayı atması olayının paylaşılması durumu.

  utanılacak, saklanacak bir durum değil fakat bunu paylaşmanın getirisi nedir ve toplumun bazı kesimleri tarafından normal karşılanmıyor oluşu bu şekilde paylaşımlar ile mi normal duruma sokacaktır?

  birisi yorum yapmış sadelestirerek söylüyorum, büyük tuvaletini de paylaşsaydın diye buna cevap olarak da bok ile kan bir mi diye cevap gelmiş paylaşımı yapan kişi tarafından.

  oysa ki sıçmak diyerek basite indirgenen eylem de gayet doğal bir durum, vücudun sindirim sonrası artıkları doğal yollar ile atması. neden menstrual kan bu kadar yüce birsey iken diğeri kötü oluyor?

  hadi herşeyi geçtim bu paylaşım ile herkes aydınlanıyor, kadına şiddet, kadın cinayetleri, kızların yalnızca cinsiyetleri yüzünden okula gönderilmeyişleri son mu buluyor?

  doğal olan her şey paylaşılmak zorunda değildir, normalleştirme de bu şekilde yapılmaz.
  değişik kafalar, değişik tepkiler...
 • (bkz: feminazi)

  iğrençlik abi bu. millet senin vücudundan atılan fazlalılığı bu denli açık olarak görmek zorunda mı? insanlara bunu nasıl dayatabiliyorsun? bu ülkede feministlik adı altında yapılan birçok eylem bildiğin terörizm.
 • (bkz: eşşeğin amına su kaçırmak)

  feministlik ve gerizekalılık arasındaki çok ince çizgiyi koruyamayan aptalların yaptığı iğrençlik. bana ne arkadaşım senin kanından? iyice bokunu çıkardınız be! hiç mi eşiniz, dostunuz “n’apıyorsun sen canım, gerizekalı mısın” demiyor?

  onlarda feminizm: “xvııı. yüzyılda fransa’da filozoflar ve kadın yazarlarca ortaya atılan ve savunulan, daha sonraki yüzyıllarda her toplumda yandaş bulan, kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım.” alıntı.

  bizde feminizm: kanımı paylaşam, bacağımda kıl bırakam, erkekleri aşağılayam, gerekli gereksiz bağıram/çağıram...

  (bkz: gerçek feminizm bu değil)
 • farkındalık düzeyi arttırıcı bir hareket. erkek egemen toplumda kadınların da varolduğunun bu şekilde gözümüze sokulması umut verici.
  bu harekete laf edenlerin de babasını amayım ayrıca.
  kadınları ve kadınlığı aşağılamayı bırakın yamuk sikli seks işçisi birey çocukları.

  edit: bu entry sayesinde sözlükte feministlerden daha mal bi grup olduğunu öğrenmiş oldum. ahasjsjsjs ölsem de gam yemem artık.
  bu söylediğim ironi değil bak.
  şurada iki dakika am için ruhumu satayım diyorum izin vermiyorsunuz. aşk olsun.
 • gereksiz bir aksiyon.
  kadınların regl olması utanılacak veya ayıplanacak bir şey değil. doğal bir sürecin sonunda gerçekleşen biyolojik bir döngü bu. fakat bu gibi paylaşımların amacının, süreci normalleştirmekten veya farkındalık yaratmaktan ziyade kişisel ilgi açlığını doyurabilmek olduğunu düşünüyorum. yazılan her şeye cevap yetiştirmesi de bunun göstergelerinden birisi.
  günümüzdeki insanlar andy warhol'un kehanetinden payına düşeni alabilmek için amansız bir yarış içerisindeler.

  ayrıca paylaşımdan midem bulanmadı. bu tür şeylerle karşılaşınca beynim "vişne suyu lan bu" gibi bir algı yaratıyor kendi kendine, savunma mekanizması herhalde. yeşilçam filmlerinin etkisi de olabilir.
 • görselden çok şu "gayet normal bir şey niye tiksiniyorsunuz" argümanından kusucam artık. kadını erkeği olmayan, hatta tür bile ayırt etmeden herkesin sıçtığı, sıçmanın gayet doğal olduğu bir dünyada bokumuzu niye paylaşmıyoruz hiç düşünüyorlar mı acaba.
 • ilgi budalası bir bayanın yaptığı anlamsız harekettir. sıçmak da normal ama kol gibi sıçıp gözünüz gönlünüz açılsın diye atmıyoruz amk.
 • mide bulandırıcıdır. hani bu kadın tuvaletlerinde çöp yerine ortalık yere ped atanlar olur. hah işte onların yaptığı şeyden farksız bu yapılan.
155 entry daha