• emcügüne hacamat mı yapmış vay amunuyim.
  • bu ülkede artık beni hiçbir şey şaşırtamaz diyorum. sonra "şu başlık da neyin nesi" diyorum ve yine şaşırıyorum.

insan artık gerçekten hayret ediyor.

edit:imla
  • uterusun her ay kendini hamileliğe hazırlayıp, hamilelik oluşmayınca da beslemiş olduğu tabakayı ve döllenmemiş olan yumurtayı atması olayının paylaşılması durumu.

utanılacak, saklanacak bir durum değil fakat bunu paylaşmanın getirisi nedir ve toplumun bazı kesimleri tarafından normal karşılanmıyor oluşu bu şekilde paylaşımlar ile mi normal duruma sokacaktır?

birisi yorum yapmış sadelestirerek söylüyorum, büyük tuvaletini de paylaşsaydın diye buna cevap olarak da bok ile kan bir mi diye cevap gelmiş paylaşımı yapan kişi tarafından.

oysa ki sıçmak diyerek basite indirgenen eylem de gayet doğal bir durum, vücudun sindirim sonrası artıkları doğal yollar ile atması. neden menstrual kan bu kadar yüce birsey iken diğeri kötü oluyor?

hadi herşeyi geçtim bu paylaşım ile herkes aydınlanıyor, kadına şiddet, kadın cinayetleri, kızların yalnızca cinsiyetleri yüzünden okula gönderilmeyişleri son mu buluyor?

doğal olan her şey paylaşılmak zorunda değildir, normalleştirme de bu şekilde yapılmaz.
    değişik kafalar, değişik tepkiler...
  • (bkz: feminazi)

iğrençlik abi bu. millet senin vücudundan atılan fazlalılığı bu denli açık olarak görmek zorunda mı? insanlara bunu nasıl dayatabiliyorsun? bu ülkede feministlik adı altında yapılan birçok eylem bildiğin terörizm.
  • gereksiz bir aksiyon.
    kadınların regl olması utanılacak veya ayıplanacak bir şey değil. doğal bir sürecin sonunda gerçekleşen biyolojik bir döngü bu. fakat bu gibi paylaşımların amacının, süreci normalleştirmekten veya farkındalık yaratmaktan ziyade kişisel ilgi açlığını doyurabilmek olduğunu düşünüyorum. yazılan her şeye cevap yetiştirmesi de bunun göstergelerinden birisi.
    günümüzdeki insanlar andy warhol'un kehanetinden payına düşeni alabilmek için amansız bir yarış içerisindeler.

ayrıca paylaşımdan midem bulanmadı. bu tür şeylerle karşılaşınca beynim "vişne suyu lan bu" gibi bir algı yaratıyor kendi kendine, savunma mekanizması herhalde. yeşilçam filmlerinin etkisi de olabilir.
  • ilgi budalası bir bayanın yaptığı anlamsız harekettir. sıçmak da normal ama kol gibi sıçıp gözünüz gönlünüz açılsın diye atmıyoruz amk.
  • türkiye için normal olan bir durum. burada hala kadınlar ped alırken kasiyer siyah poşete koyuyor, gazeteye sarıyor. iş yerinde ağrıdan kıvranırken erkeklerin yanında ne olduğunu söylemesi ayıp karşılanıyor. bu gibi baskılar böyle sonuçlar doğurur arkadaşlar. ama ingilizce twitter’da paylaşılsa ve yapan kişi de bir abdli olsa büyük ihtimalle r/trashy’de paylaşılırdı.
  • wow wow wow ultramarine feminazi.
    t: manyak bir feminazi içerir.
  • beyni yok fikri var diyoruz kimse derdimizi anlamıyor. farkındalık yaratmak adına bende masaya koyup çekiyorum resmini oklavanın.
156 entry daha
hesabın var mı? giriş yap