şükela:  tümü | bugün
  • kentucky wildcats'in freshman sutoru. 2019 nba draft'inda 20-30 arasi secilmesi bekleniyor.
  • miami tarafından 13. sıradan seçilmiş. yorumlarda büyük bir potansiyeli olduğundan bahsediliyor, bakalım beklenen patlamayı gerçekleştirebilecek mi..
  • wingspan'i sadece 191 cm olan 197 cm boyundaki basketbolcu.
    nba seviyesinde kısa kolları, yavaş ayakları ve yeterince kuvvetli olmayan üst vücuduyla savunmada ciddi problemler yaşayacağını ve hücumunun, her ne kadar kendi şutunu da yaratabilen iyi bir şutör olsa da, savunmada yaşayacağı muhtemel problemleri kompanse edecek kadar keskin olmadığını düşünüyorum. bence nba'de tutunursa nik stauskas seviyesinde bir oyuncu olacaktır ama euroleague'e düşerse de euroleague'in yeni ibrahim kutluay'ı olabilir.
    edit: sanırım bu entry sebebiyle kendisine karşı karamsar olduğum düşünülmüş, o yüzden entryi güncelliyorum. herro'yla benzer özelliklere sahip olup ondan daha büyük bir hype'la nba kariyerine başlayan ve nba'de tutunamayıp ben bu entry'i yazdıktan 20 gün sonra henüz 30 yaşında panathinaikos'a transfer olan basketbolcu için (bkz: jimmer fredette). ben gene biraz optimist yaklaşıp stauskas gibi rol oyuncusu olarak nba'de yer edinebileceğini yazmıştım, ki stauskas da bu yaz baskonia'ya transfer oldu. aksi yönde bir örnek oluşturup bu özelliklerle elit bir nba oyuncusu olan bir basketbolcu şimdilik yok. kendisinin eksik olan özelliklerini dramatik bir şekilde geliştireceğini de düşünmüyorum.
  • yaz ligi maçında izlediğim eski kentucky'li yeni miami heat'li 19 yaşında ki yetenek. boyuna göre atletizmi fena değil. orta mesafe şutları da can yakan cinsten. izlediğim kadarı ile potansiyeli var. eğer çalışmayı seviyor ve kendini geliştirirse ilerde iyi bir skorer olabilir. dün golden state maçında 20 sayı attı. özellikle son çeyrekte maçı kazandıran sayıları attığını da belirtmek gerekir. sorumluluk alıyor ve kritik anlarda şutunu gönderiyor. henüz 1.98 boyunda. tahminimce atletizmini kaybetmeden 2.03 olduğunda durdurulması daha da zorlaşır.
  • nba summer league'de en çok dikkat çeken oyunculardan biri. hücum yetenekleri etkileyici.

bu 13. sıra draftlarında ayrı bir şey var yemin ediyorum.
    (bkz: kobe bryant)
    (bkz: donovan mitchell)
    (bkz: devin booker)
    (bkz: zach lavine)
    (bkz: richard jefferson)
  • yaz ligi performansı için "oha! çüş! bürrsst!" denilebilecek, 2019 draftının ciddi ciddi en büyük stealı olma potansiyelini barındıran şutör.

ya klay olur, ya jimmer. kısa bir wingspan sahibi olması önemli bir dezavantaj ama çok hareketli ve savunması da fena görünmüyor. spoelstra ile fena olmayan bir kariyeri olacağına inanıyorum.
  • bu seneki draftın stealerlarından. inanılmaz bir şutu var, kendine güveni çok yerinde. an itibariyle oynanan hawks maçında 5 dakikada 5/5 üçlük salladı. şut stili temiz, defansif olarak yırtıcı olduğu sürece çok can yakar.
  • buralar entry dolacak
  • kimseler gelmeden:

(bkz: ya herro ya merro)