• bu türkçeyle zaten sen doktor falan olma amk.
  • (bkz: ukranya)
  • başta sadece başlıktaki ukranya yı görüp çok da önemsemedim. ama yazını okuyunca o ukranya gözlerimin önünde büyüdü büyüdü lank diye kafama düştükten sonra yerde 3 kere sekti. yalvarıyorum düzelt
    (bkz: ukrayna)
  • ankara'da yök binasında denklik belgemi almak için beklerken orada 3 tane ukrayna'da tıp okumuş çocuğa denk geldim.

denklikleri çıkmamış ama sts'ye girip geçerlerse denkliklerini alabileceklermiş.

e dedim sts'yi geçebilecek misiniz? valla geçeriz dediler. onların yalancısıyım
  • ygs-lys'de hiçbir şey yapamayıp, "money talks" felsefesiyle -ki buralar aslında o kadar da pahalı sayılmaz- bu tarz yerlerde alanından çok alakasız bölümleri okuyan hatta yetmezmiş gibi daha türkçe konuşamadan bu eğitimi ingilizce alan ve haliyle aşağı yukarı 10 senede falan mezun olan o kadar çok düşük seviyeli vasıfsız genç var ki ülkemizde.

lütfen gideceğiniz doktoru iyi araştırın. sonrasında okulu bir okul süresi kadar daha uzatmış, rüşvet veya kopyayla mezun olmuş, çift haneli iq sahibi, eski bir eşit ağırlık öğrencisine canınızı emanet ettiğinizi aile üyeleriniz vefatınızdan sonra öğrenmesin.

tanım: abisine-ablasına bakarak kendisini az çok tahmin edebileceğimiz bir gencin, yurtdışından kasaplık belgesi alması için yapılan yardım çağrısı.
  • özellikle sonra dönüp türkiye'de çalışmayacaksa o okuyan içim muhteşem güzel bir şeydir; zinhar kaçırılmamalıdır. yalnız çalışmak için geri türkiye'ye dönülmemesi önemli. sağlığımız açısından...
  • zamanında tıp fakültesine hazırlanırken bir çocuk vardı endüstri meslek lisesi mezunu. derslerdeki başarısızlığını geçtim tavırlarıyla vardığım sonuca göre endüstri meslek lisesinden sonra örgün eğitimden men edilmesi gerektiğini düşünürdüm. iki üç hafta dershaneye gelmişti ardından bir gün ders çalışırken duydum ukrayna'ya tıp okumaya gitmiş.

iki üç dakika hayatı sorgulayıp organik kimya çözmeye devam etmiştim dün gibi hatırlıyorum.

başlığı da bakarsak ukranya'da tıp okumak.
    onun açtığına eminim.

tanıma gelirsek ukranya'da tıp okumak güzel ama ingillicce.
  • engellenmesi gereken durum.

rüşvet ile ders geçilen, diploması satılık olan üçüncü dünya ülkelerine asla bu tür hayati branşlar için denklik verilmemeli.

orta asya ülkeleri için de aynısı geçerli.

doğru dürüst türkçe bilmeyen orta asya ve kafkasya ülkelerinden gelen sözde hekimler hastanelerde görev alıyor.

saçmalık resmen.
hesabın var mı? giriş yap