• bu seneki berbattı.
    geçen sene bi elimde program, bi elimde film kitapçığı, tayyare senin burç benim dolaşıp, film kaçırmamaya özen gösteren bendeniz, bu sene yalnızca 1 film izledim. neden mi? sayalım.
    - büyük bir çaba göstererek vize haftasına konuşlandırmışlar festivali.
    - burç'ta bu sene festival filmleri gösterilmedi. ne idüğü belirsiz kent müzesi'ne de gitmek istemedim.
    - bu seneki filmler geçen seneki kadar parlak değildi. boş vaktim olduğunda bile gidecek film bulamadım.
    - 3-5 güzel filmin çoğu da korupark'taydı zaten. vize haftamda, bi film izlemek için 1 saat yol gidemezdim elbette.
    - tanıtımlar çok yetersizdi.
    - tayyare'deki bi filme 3(yazıyla üç) dakika geç kaldığım için filme alınmadım.
    - ücretsiz sinema kurslarına 30-40 kişi alacak olmalarına rağmen, şehrin her yerine afişler astılar. daha ilk günlerden başvuru yapan arkadaşlarımın hiçbiri kabul edilmedi. eş-dost kontenjanı bu sene geniş olsa gerek.

bunların üzerinde bir de jüri skandalı eklenmiş ki, artık diyecek laf kalmıyor.
    organizasyona puan vermek gerekseydi bu, 10 üzerinden 2 olurdu. o da gösterdikleri eski filmlerin hatrına.
  • senaryosuz, doğaçlama çekilen bahtı kara isimli filme '' en iyi senaryo '' ödülünü vererek saçmalamada sınır olmayacağını gösteren şaibeli bir juriye sahip festivaldir.
  • ulusal yarışmada saçmalamanın diğer adı. ya da kısaca skandal.
    (bkz: #17370501)
    (bkz: #17370771)
    (bkz: #17370935)
    (bkz: #17370874)
    http://www.sinemaloji.com/?p=17028
  • sizlere ömür olan festival. 2011'de yapılmayacakmış.
  • vasatın biraz üstünde belgesel film seçkisi olan bir festivaldir.
  • zaten toplamda 4 kez yapılan bursa halkı tarafından kıymeti bilinmeyen festivallerdir. 4.sü -belki de- son olduğundan ayrı bir tat bırakmıştır.

http://thiskindofblog.blogspot.com/…-yolu-film.html
  • iyi kötü film izliyorduk. sinema salonları genellikle bomboş oluyordu gerçi. herhalde bundan mütevellit şehirdeki arada sırada yakalanan kültür sanat keyfimiz de kaçtı işte. film ekimi geliyor, kısa sürüyor ama idare edeceğiz, ne yapalım.
hesabın var mı? giriş yap