• tembel tenekenin teki. ayda yılda bir sayı çıkaracam diye milleti kıvrım kıvrım kıvrandırıyor.

çizimleri ve yazdıkları da güzel ama allah için. belki de zirvede bırakmaya çalışıyor ama başaramayınca arada bir sayı çıkartıyor.
  • korona günlerinde bizi kendinden mahrum etmeyen üstad.

https://www.instagram.com/…n8fl/?igshid=jkwx9prdqpl

--- spoiler ---

+abi yılların aşı karşıtısın, şimdi bu hastalığın aşısı çıksa yaptırmaz mısın?
    -götüme bile sokarım

--- spoiler ---

shshsjsjjs sen çok yaşa ya
  • adam 3 ortalı mopak çizgili deftere karikatür çizip yayınlıyor biz de burada heyecanlanıp gülüyoruz. adam idolüm yav.
  • buradan kendisine sesleniyorum. bilader, naber dergisinden paylasimlar yapiliyo. misvak dergisinden (onun ulusalci izdusumu aslinda) birisi muhtemelen seni kacirmis, cizimleri yaptirmis, uzerine de kendi zeka seviyesince biseyler yazmis kendisi. en son sayinda sinyalini verdigin buyuk ama cok buyuk bi niteliksizlesme durumuyla karsi karsiyayiz. toplumsal mesaj kaygisi, didaktik olma ugrasi, irkcilik, en bayagi tektiplestirme ve indirgemecilik, ve asla sana ait olmayacak, otantiklikten uzak ifade bicimleri. bi an once ya kac kurtul ya da battaniye yan seridiyle kendini as. butun legacy’ni cope atmak uzeresin zira.
  • galiba umut sarikayanindi ama emin degilim... bir karikatur vardi, iki kisi yan yana oturuyor. oncesinde konusma var miydi hatirlamiyorum ama oturanlardan biri bi anda öluyor ve diger adam “oha isteyince nasil ölebiliyosun oyle tak diye” gibisinden bir cumle kuruyordu. hicbir yerde bulamadim gunlerdir ve bu durumdan kotu kotu oldum. bulan, bilen varsa bana yazarsa minnettar olurum...
  • zırtlan umut nerdeydin olm şimdiye kadar. eve hapsolunca iki üç şey çizittirmeye başlamış yine yarmıştır. zırtlan seni :)))
  • hayallerimle oynayan çizer kişisi. en çok da dergide çizdiği dünya klasiklerinin kitap olarak basılacak olması heyecanlandırmıştı beni. hani nerde? ah zalım kader.
  • zamanında benim de söyleyeceklerim var serisini bulmaya çalışırken, yorgunluktan olduğum yere yığılmama sebep karikatürist. en sonunda yardım eli uzatan kişinin cebime pdfini koyup "şştt lafı olmaz" deyişiyle dünyanın en bahtiyar insanı oluvermiştim. naber dergisinde de "kale kapanıyor" mantığı uyguladığı için almayanlar okuyanları uzaktan seyretmekle yetiniyor. ikili alıp kardeşim için de koleksiyon yapıyorum. ilerde değerlenecek diye düşünürken, kareli defter paylaşımlarını gördüm ve kahkaha attım. yine samimi geldi, yine güldürdü. uzun süre görmediğin eski dostunla kısa süreli muhabbet etmiş; kalbinde o sıcaklığı hissedip, bir anlık da olsa mutlu olmuşsundur. karantina günleri sonunda 2 ortalı matematik defterini doldurması ümidiyle.
  • 2009 yılından beri takip ettiğim (bkz: benimde söyleyeceklerim var) mizah ve (bkz: işimdeyim gücümdeyim) karikatür kitaplarının kütüphanemdeki en güzel yeri almış yazar. tespitlerinlerin efendisi, sivaslı mühendis kafasıyla nasıl mizah yapılırın canlı örneği. eskiden (bkz: penguen) ve (bkz: uykusuz) dergilerini almamdaki büyük etken çizerlerdendi. yeni fark ettim ki epeydir karikatür dergisi almıyorum. ülkenin gündemiyle alakası olabilir mi? hiç sanmıyorum.
  • çok üretken insandır. takdir edilesidir kaliteli iş miktarı.
hesabın var mı? giriş yap