• ne demiş yunus emre: ''cümleler doğrudur, sen doğru isen; doğruluk bulunmaz, sen eğri isen''.
  • samimiyetsiz arkadaşlıklar hayatın her evresinde olur mutlaka ama hiçbirinin üniversitedeki arkadaşlıklar kadar çıkara dayalı olduğunu düşünmüyorum. üniversitedeki 3.yılım ve bir sürü iğrençliğe şahit oldum. insanların ne kadar çıkarcı, iki yüzlü olduğunu ve midelerinin ne kadar genişleyebildiğini gördüm. kendimi bir tiyatro oyununda gibi hissediyorum ve bu durum beni çok rahatsız ediyor be sözlük. bazen ben bile kendimi tanıyamaz oluyorum.
  • bir nevi zorunluluk olan bütün arkadaşlıklarda geçerli olan bir durum bu. okul, iş, komşu gibi. yer değişikliğine rağmen devam edenler de gerçek olanlar işte.
  • bunu yazan arkadaşın geçirdiği üniversite yıllarına acırım.
  • bunlar içlerinde ayrılsalar da evet genel olarak bu başlık altında toplanırlar, haklı bir başlık.
    bu arkadaşların bir de ultra samimiyetsiz olanları vardır vize-final öncesinde bordo bereli gibi sızıp not aşırmaya çalışır. birkaç not atıp seni yemlemeye çalışarak asıl kaynaklara ulaşmayı hedefler.

amman ha dikkatli olun, papuç bırakmayın bunlara. bırakın sürünsünler. acınarak not verilen kişilerin sınavlar biter bitmez sizi satacağını hepimiz biliyoruz.
  • yanliş kişilerle kurulmuş arkadaşliklardir. oysa meslek seciminde ortak kararlar vermiş olduğunuz, birbirine yakin ilgi alanlarina sahip olan insanlar daha iyi anlaşirlar. en iyi arkadaşlarimi universitedeyken bulmusumdur.
  • çoğu durumda doğru bir tespittir ancak samimi olanlarla gerçekten aile gibi olursunuz

10 yıldır eskimedi-eksilmedi
  • yav hepsi mi orospu çocuğu olur? oluyormuş arkadaşlar... ne kadar iki yüzlü olduklarını gördükçe bu cümleleri tekrar ediyorsunuz
  • bu tespiti bu aralar tüm arkadaşlık kavramı için düşünüyorum açıkçası.
  • genelde doğrudur.

bunun sebebini ortak çevre, ortak geçmiş, olmamasına bağlıyorum ben bunlar olmayınca size yaklaşan insanlar menfaat için yaklaşır okuduğunuz süre içinde. okul bitince de herkes kendi memleketine döner ve arkadaşlıklar biter.

üniversiteyi kendi memleketimde okudum. ve en yakın 2 arkadaşım da hemşerim sayılırdı. ne bileyim farklı kültürden insanlarla konuşacak bir şey bulamıyorum çok fazla sanırım. yani konuşacak birini buluyorum da samimi olmuyorum işin özü bu.
hesabın var mı? giriş yap