513 entry daha
  • (bkz: film scores)
    (bkz: music appreciation)

okulun sanat fakültesi olmamasına rağmen sanat dersleri konusunda iddialı olması, benim de işletme öğrencisi olmam ve seçmeli ders sayısının yaklaşık olarak bölümün iki yılına karşılık gelmesi sebebiyle zamanında fine arts derslerini baya sömürmüştüm.

geçen akşam sinemada la dolce vita izledikten sonra en son 5 sene önce konuştuğumuz canım hocama mail attım, “fellini filmleri sinemada gösteriliyor siz çok seversiniz kaçırmayın” diye. üniversitede dersini özlediğim tek hocadır, okul bittikten sonra da arada “bu dönem hangi dersi açtı, dersleri hangi konularla cennet yapıyor acaba?” diye kıskanarak stalklardım. fellini, antonioni, hitchcock ve başka bir sürü yönetmenin filmlerini izleyip yorumlardık. bir gün 3 saat blok dersten sonra “çocuklar konularım yetişmiyor, 1 saat daha uzatalım mı?” dediğinde çok sevinmiştim öyle muhteşem bir hoca ve zevkli bir dersti.

şimdi tatlı tatlı filmi yorumluyoruz. hasretle karışık mutluluktan ağlamak üzereyim. üniversiteyi hiç özlemem ama o derse geri dönmeyi ne kadar isterdim anlatamam :(

edit: entry buddy’de tartışılmış, bir yazar bana post’u iletti. “güneyde üç kere vertigo diye bağırınca belirdiği söylenir” yorumuna kahkaha attım, daha iyi anlatılamazdı :) sınavda vertigo’nun 3-4 sayfa çözümlemesini yazmıştım canım hocam yine de eksik noktalar bulup birkaç puanımı kırmıştı o derece.
  • termodinamik final sınavında, hoca dedi ki senin normalde kalman lazım fakat sonucu kendine göre yapıp doğru çıkardığın için geçtin.
    sevmiştim bu işi.
  • ceza muhakemesi
  • calculus 1-2-3
    diferansiyel denklemler
    lineer cebir
  • (bkz: sayısal sinyal işleme) dersi. (bilgisayar mühendisliği)
    görüntü işleme ile ilgili kütüphanelerin kullanımı , resimlerin sinyallere dönüştürülerek pdf,cdf lerinin bulunup grafiklerinden yorum yapılması , resim sıkıştırma formatlarının çalışma mantığı , resimde aranan bir şeklin bulunma algoritmaları vs anlatıldığı için çok eğlenceli ve dinlemesi güzel açıkcası.
  • hanca
  • çok garip bir şekilde (bkz: fizik) :) idi
    mühendislik fakültesi
  • iletişim ve etik dersini çok seviyorum.
  • (bkz: mukavemet)
  • bizim bölümde sıkıcı ders yoktu, hepsini de geçtim :)
    ama en sevdiklerim,

(bkz: ambalaj tasarımı)
    (bkz: ürün grafiği)
    (bkz: model yapım)
    (bkz: strüktür)
1033 entry daha
hesabın var mı? giriş yap