97 entry daha
  • bilgi üni öğrencisi olduğu günlerden beri takip ettiğim, dünya çapında da ses getiren (doğru veya yanlış işler, detayına vakıf değilim) işler yapan siber güvenlik uzmanı arkadaş.

bir-iki kez dm atmıştım, bir kaç kez de mention atmıştım yanıtlamıştı. başka da bir alakam yok. kibar ve iyi bir insan diye biliyorum, severek takip ederdim. uzun zamandır takip ettiğim için söylüyorum: kasten pkk destekçisi olması söz konusu değil. kendisi arada hem pkk'yı hem çin'in uygurlara yaptığı eziyeti eleştirirdi, bunun dışında pek siyasete girmezdi. erlik ile kavgası hakkında yorum yapmak çok normal fakat adını 3 gün önce duyduğunuz birisine "pkk'lı, avrupa'dan fonlanıyor" gibi ithamlarda bulunmak doğru değil. kaldı ki erlik bile bu ithamda bulunmuyor.

düşündüğünüz gibi almanya'da keyfi yerinde türkiye'nin derdini çekmiyor bilmiyor değil. bildiğim kadarıyla almanya'ya kısa süre önce taşındı.

yahu gitmişsin mis gibi avrupa ülkesine, iyi bir şirkette çalışıyorsun. eminim maaşın, keyfin de yerindedir. ne diye giriyorsun şu muhabbetlere? kendisine de bir yandan hak veriyorum, nasıl bir ülkeyse hakkında konuşabileceğin konuların %90'ı bir şekilde siyasetle ilgili. ben de kaç kez "artık siyasi hiçbir rt, fav, tweet atmayacağım" diyerek tüm tweetlerimi sildim sonra dayanamayıp tekrar başladım.

içine düştüğü saçma sapan durumdan eminim kendisi de pişmandır.
64 entry daha
hesabın var mı? giriş yap