• çok yakında halep pasajında açılacak olan shop.
  • sahibini merak ettigim dukkandir. uykusuz ekibinin elinden cikma bir is midir acaba? oteki durumda iyi bir telif odemislerdir diye dusunuyorum. aman bosverin gidin gezin gencler size yeni bir eglencedir iste.
  • halep pasajında tadilatı ve tamiratı sürmekte olan dükkan.
    t-shirt, poster falan satmak için güzel yer. dükkanın boyutları da daha fazlasına izin vermez zaten. şimdiden hayırlı olsun.
    http://bit.ly/adpcdv
  • gayet güzel bir dükkan. bugün uykusuz'da gördüğüme göre uykusuz posterlerinin, uykusuz kitaplarının, ukusuz figürlerinin vb. nin satılacağı dükkan. ayrıca yerli ve yabancı çizgi roman satışı da olacakmış. dükkan, 28 nisan 2012'de açılacakmış.
  • tasarımı oldukça şık bir dükkan, içinde bütün uykusuz yayınlarını elinizle koymuş gibi bulabiliyorsunuz.. ayrıca bardaklar, posterler filan da var; (bkz: http://www.istanbulunritmi.com/…p-pasajinda-acildi/)
  • karikatüristler nöbetleşe kasada bekleyecekse süper olacak dükkandır. pazartesi sabahtan otisabi, öğlenleri oky. salı başka birileri. sırayla dönücekler. umut sarıkaya bize bi' fiş kesse süper olmaz mı? olur.
  • halep pasajı'na girip biraz ilerledikten sonra sol tarafta kalan haddinden fazla küçük ama şirin bir dükkan. ee halep pasajının nerde olduğunu bilmeyen cahil ben, pasajı bulmak için istiklal caddesini 2 kere turladım.ulan bide en gıcık ayakkabımı giymişim nasıl batıyor. * * işin garip tarafı ordakilerde bilmiyor oralarda çalışan rahat 5-6 kişiye sordum. bilen çıkmadı. el hamra, suriye pasajı falan saydırıyorlar ama yok arkadaş! ben onu aramıyorum ki. neyse ilahi bir güç bana yardım etti ve sonunda pasajı bulabildim. uykusuz dükkan beni envai çeşit, dolgun bir karikatür menüsüyle karşıladı. dükkanda uykusuza ait ne varsa vardı. başka karikatür serileri falanda vardı. mouse pad, anahtarlık, kupa vb. aksesuarların olması çok iyi olmuş. fırat fanboy olan ben, fıratlı kupalardan kaptım hemen bir tane. bu arada kupaların tanesi 10 lira genşler. fırat' ın 3. serisi daha çıkmamış. bende faik' e yöneldim. evet şu bakkaldan topkek ayırtan faik.* * fiyatlar biraz tuzlu. çok tuzlu değil! biraz tuzlu. * 5-6 parça bişe aldım 43 lira gibi astronomik bir rakam çıktı ama yürümekten yorgun düşen ben pazarlık etmek için kendimde o gücü bulamadım. neyse zaten pazarlıkla en fazla 5 lira oynardı. ulan bu entry haddinden fazla uzun oldu resmen bütün günümü buraya kusmuşum. lafı çok gevelemeden şöyle diyeyim; uykusuz fanboylarının gitmesi gereken güzel bir mekan.
  • sadece veya ağırlıklı olarak uykusuz eşyaları, ciltleri ve uykusuz yazarlarının eserlerini sattığını düşündüğüm, geçen gün gidip yerinde test edip her türlü çizgiromanı satığını gördüğüm, güzel bulduğum dükkan. ağırlıklı olarak uykusuz'a ait ürünler satarak dükkanı nasıl döndüreceklerini merak ediyordum; ama adamlar uykusuz konsepti ile "çizgi roman dükkanı" yaratmışlar zaten. bu bakımdan taksim için faydalı bir mekan olmuş. tabi ilerleyen zamanlarda mekanın tutmasında ergen kitlenin payı büyük olacaktır diye düşünüyorum; varsın olsun zaten çekirdekten yetişsin gençler.

uykusuz ile ilgili ıvır zıvır hediyelik eşyalara biraz daha fazla ağırlık vermeliler ama. çeşitli kupalar çıkarmışlar, mousepadler falan da tamam ama özellikle figürlere biraz daha abanmalılar diye düşünüyorum.
  • bildiğim kadarıyla kimseye zorla mal satmayan ticari oluşum.

en azından defalarca önünden geçmeme rağmen "hey sen, derhal buraya gelip bir şeyler satın alacaksın. çünkü ticari hırsımız var, tüm gelirini ele geçirmek istiyoruz" diyerek beni gasp etmediler.

her seferinde girip cebinizdeki tüm parayı oraya emdiriyorsanız bu adamların para hırsından değil, sizin iradesizliğinizdendir.
hesabın var mı? giriş yap