• valla herkes için faydası olur mu sanmam ama benim bu durumlarda yaptığım bir şey var; o an ki moduma göre youtube'dan bazen çıtırtılı şömine sesi, bazen gök gürültüsü eşliğinde yağmur sesi, bazen dalgalı açık deniz sesi, hatta hızımı alamayıp hayaletli orman ambiyansı, mezarlık ambiyansı falan kafama ne eserse açıp onun eşliğinde dalıyorum. kafamda o esnada kurduğum senaryoyu oynarken bir bakmışım yavaştan gidiyorum

bazen ingilizce hikayeler açıyorum, yine böyle arkada ambiyanslısından. herifler derin bir ses tonuyla hikayeye yardırıyorlar, olayı kaçırmamak adına oraya gidiyo kafam. ( ha bazen hikaye çok sarabiliyor, acaba ne olacak diye merak etmekten komple uykunuz kaçabiliyor, aman dikkat ters tepmesin )

gerçi şimdi dönüp baktım da benim baya baya uzun süredir bunu yapmadan uyuduğum yokmuş yav. yanımda biri olduğunda genelde "kapat artık şunu" der ben yastığı yorganı alıp salona geçer dinlemeye devam ederim. kronik üzgünlük bu olsa gerek ahahahsd
  • işkence gibidir. yatağın içinde döner durursun. sağa dönersin olmaz sola dönersin olmaz. yüzüstü yatarsın yine olmaz. kalkarsın bir su içersin bir bakmışsın daha 10 dk bile geçmemiş. rüyaya dalar kalkarsın, halbuki 1 dk geçmiş. kısacası bir türlü sabah olmaz. sabah olsun diye yalvarırsın ama o ışık bir türlü girmez odanın içine.
  • beynin kendi kendine yenik dusmesiyle mumkun olan uyku durumu. beynin bir tarafi uzulurken diger tarafi da uyumak ister ve hep uykucu taraf kazanir. insan uyurken de uzuluyor olabilir.
  • herşeyi bir kenara bırakıp,kendini bir süre dinlendirmektir.uyanınca hayata 0 dan başlamış hissedersin
  • asla yapamıyorum ,yapanlara gıpta ediyorum .ki bayılsam da yorgunluktan rüyamda bırakmaz ki derdim peşimi .
  • mumkun olmayan, ya nasil uyuyorsunuz üzgünken.
  • bir de bunun “üzgün uyanması” var.olmaz olsun.
  • bir zamandan sonra dünyayı ayık kafa çekememeye neden olabilir. dikkatli olmak lazım.
  • tam bir baş belasıdır. aslında üzgünken uyumaya çalışmak denilse daha doğru, çünkü uyuyamazsınız! tam dalacakken o baş belası düşünce sizi dürter. belki saatler sonra dalarsınız ama yarı uyku durumudur, zihinde daima o düşünce, o üzüntü kaynağı asla eksik olmaz. sabah yataktan asla dinlenmiş olarak kalkmazsınız. hemen o kahrolasıca düşünceyle uyanır, acı gerçeği yaşarsınız.

tıpkı stresliyken uyumaya çalışmak gibi...
  • bir başka versiyonu da gözyaşı ile ıslanmış yastıkla uyumaktır.*
hesabın var mı? giriş yap