• akpli olmayan manasına gelmektedir.
  • vadan hayini şeklinde kullanımı sıkça görülür.
  • atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyeti yıkmak isteyen kişi.
  • başımızdakilere göre eşcinseller, kemalistler, kürtler, feministler, geziciler, chpliler, hdpliler, iyi partililer, kılışdaroğlu, fetöcüler, ermeniler, zazalar, türkmenler, süryaniler, trans bireyler, bekar kadınlar, üç çocuk yapmamış evli kadınlar, akp'ye oy vermeyen iş adamları, dolar stoğu olanlar, kılışdaroğlu, afrin'e karşı çıkanlar, savaşa hayır diyenler, işçi bayramını kutlayanlar, sendikalara üye olanlar, işini yapan gazeteciler, karikatüristler, hakkını arayanlar, über sürücüleri, bira içenler, rakı içenler, ayran içmeyenler, diş temizliğine önem veren cehape teyzeleri, kılışdaroğlu demiş miydin? uzar gideeeer....
  • son zamanlarda hükümet seçmeni tarafından olur olmadık her muhalife yakıştırılan sıfat. ilk başlarda "kes lan fetöcü" "sen fetöcü müsün?" falan diye geyiğini yapıyorduk ama son zamanlarda bu iş aşırı tad kaçırıcı hale gelmeye başladı. muhalif insanları vatan haini olmakla suçlayanlar vatana ihanetin ne kadar ağır bir suç olduğunu bilimyor herhalde. muhalif olan ne derse desin vatan haini damgası yapıştırıyor ve bu beni aşırı derecede rahatsız etmeye başladı artık. olayın geyiklik bir tarafı da kalmadı.

vatana ihanet o kadar ağır bir suçtur ki bir türkiye cumhuriyeti vatandaşının vatadandaşlıktan çıkarılmasına sebebp olacak tek olaydır. ağızdan çıkacak iki kelimeyle insanları vata haini olarak yaftalayamazsın.

bir aralar acaba bunlar troll mü? sırf insanı triggeredlamak için mi yapıyorlar acaba bunu diye düşünüyordum ama zaman geçtikçe işin öyle olmadığını anladım. son günlerin sosyal medya gündemi olan laiklik elden gidiyor diyen dayı karşısındaki kadın önce sen dişlerini fırçala dediği için vatan haini olmakla suçladı. kabul edilebilir bir şey değil ama hadi bunu o an sinirlendi ve söyledi diyelim. arkadaşlarla buluştuğumuzda yaptığımı klasik bir geyik vardır birbirimize misvak karikatürleri okuruz. geçenlerde buluştuğumuzda yine misvak karikatürleri okuyoruz lozan anlaşmasıyla ilgili bir paylaşım yapılmış (karikatür ya da capsdi tam hatırlamıyorum) yorumlarda biri lozan'ı eleştirmeden önce sevr anlaşmasına bakın yazmış, bu yoruma gelen bir cevap aynen şöyle, tek kelime "hain".

bu sıfatı bir insana yakıştırmak bu kadar basit mi ya? bunu söyleyenler hiç düşünmüyor mu benim söylediğim şey yenilir yutulur cinsten değil bir insanı ihaneten özellikle vatana ihanetten suçlamak bu kadar basit mi demiyor mu?

yıllardır türkiye'de insalar türk kürt diye alevi sünni diye kutuplaştırldı falan deniyordu artık durum daha da can sıkıcı hale bir kesim muhalif olanı direkt vatan hainliğiyle suçluyor ve bu hiç hayra alamet bir şey değil. birisi çıkıyor televizyon kanalında "gömdüğümüz şeylerin yerlerini unutmadık" falan diyor. bu alenen tehdittir. insanların biribirinden tiksinmesi bu kadar basit, kolay olmamalı, karşı tarafı sadece muhalif diye bu kadar ağır suçlamaların altında bırakmamalı.
  • hükümet yanlılarına göre orantı yaparsak ; her 2 kişiden 1 tanesi fedöcü haindir .
  • az önce gözümün önünde sırf ünüforması var diye yandaki çaycı ağbiye ana avrad düz gidebilen orospu çocuğu bir zabıtanın,millet araya girince yüzlerine böğürdüğü ,devlete köpek olan ünüformalılar tarafından kafaya göre kullanılabilen tamlamadır.elbet bu ülkeye bir gün adalet gelecek.
  • suç unsuru veya hakaret olarak kabul edilip edilmemesi söyleyen kişinin yandaş olup olmamasına bağlıdır.
  • bak 155'i ararım.
  • herkesin her an başkası tarafından duyma ihtimali bulunan söz dizisi
hesabın var mı? giriş yap