• yapabileceğiniz hemen her şeyi yaptıktan sonra, baktınız ki bir bok olacağı yok; artık daha fazla düşünmeden uygulamanız gereken eylemdir. bir insandan, bir şehirden, bir durumdan, bir plandan, bir hayalden vazgeçebilirsiniz. kendiniz için en iyisinin bu olduğuna inanıyorsanız, bunu yapabilirsiniz. zira;

(bkz: bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen)
  • öncesi zor sonrası sancılı çok sonrası gurur verici eylem.
    korkmakla başlıyor herşey, eksilmekle devam ediyor ama yenilendikçede iyiki diyor insan.
  • ''ne mutlu her şeyden vazgeçebilene. her şeyden vazgeçebileceği için hiçbir şeyi elinden alınamayacak, azaltılamayacak olana''.

(bkz: fernando pessoa)
  • ....
    ''vazgeçebilmek lazım. artık bizi sevmeyen sevgilileri bırakabilmek..vazgeçebilmek, bazen en güzeli..'

not: m. g lanet üzerinde olsun, mutsuzluk daimin olsun
    not 2: olmasın. kötülüğe, kötü olamıyorum, kıyamıyorum.
  • şöyle özetleyebileceğim kitap;

soru:kotu şeyler neden beni buluyor
    cevap:nasil hissetmen gerektigini neden diş koşullar belirliyor

soru:bana meydan okuyrlar, kendimi nasil savunabilirim
    cevap: niye savunman gerekiyor?

soru:beni umursamiyorlar, niye oyle yapiyorlar
    cevap:gerekli mi, senin eksikligin mi. neyi umursadiklari onlarin problemi.

soru:başkalarinin onayini nasil alirim
    cevap:değerin buna bagli değil. kimsenin onayina ihtiyacin yok

soru:kimse beni anlamiyor. hayat niye bu kadar kotu
    cevap:bu sorun degil.izole olman gerekmiyor.aci erdem degil
  • "dinleyin: vazgeçmeyin. vazgeçmeniz gerekmez. yepyeni bir yolla kazanabilirsiniz. nasıl mı?
    sadece geride bırakın!
    ...
    evet, geride bırakın. yürüyüp gidin. sizi hiçbir şey durduramaz. inanın bana, bu sizin uzun bir seri oluşturacak, gerçekten kazandıran eylemlerinizin ilki. ne yöne gideceğinizi hiç kafanıza takmayın. bunun en ufak önemi yok. niye mi?
    çünkü sahte olandan uzaklaşmak, gerçeğe yönelmekle aynı şey..." **
  • kelimenin en zor kısmı benliğinizde kabul edemediğiniz -ebilmek fiilidir. göt ister.
  • kompleks disi, güzel bir erdemdir. ansizin gelir ve vazgecilir. sorgulanmaz bile. ta ki günü gelinceye kadar.
  • (bkz: guy finley) e ait dandik bir kişisel gelişim kitabı. bu alana karşı oluşan ön yargılarım kendimi sorgulamaya ittiği için okumadan peşin hükümlü olmayayım diye aldım kitabı.
    kitap demin bitti,
    sonuç: gerçekten dandik bir kişisel gelişim kitabı.
    -24 tl zarardayım.

bunlara ek olarak ilk görüşte hazetmediğim kişilere karşı ön yargılı olmamak için tanımaya çalışıp ağzıma sıçılması örneğinden de yola çıkılarak yürekten şunu söyleyebilirim artık; ön yargı iyidir arkadaşlar. tşkler.
hesabın var mı? giriş yap