• dünyanın en normal tivitidir. haklıdır da sokaktaki köpek çetesinin tehlikeli olmadığını düşünenler hiç saldırıya uğramamıştır.
  • haddini bildirmeli denmiş, lol, insanın fikir beyan etmesi de hadsizlik miymiş?

not: siz köpeğinizi gezdirmeye sahile çıkıyorsunuz ve köpek çetesi köpeğinize saldırıyor parçalamak için. bu veysi ateş denen adam da köpekler ve insanların sağlığı için çözüm bulunmalı, sokaklar sahiller vs. köpeklerin barınma alanı değildir demiş.

"hayır, sen haksızsın, sahiller köpek çetelerinin doğal yaşam alanıdır ve size, sizin köpeğinize vs. saldırma hakkı vardır" diyor musunuz beybi?
  • (bkz: osuruktan tayyare selam söyle o yare)

örnek aldığınız avrupa bile derken ne kadar da ayrıştırıcı bir yaklaşım sergilemiş. bu hepimizin suçu veyis'im oysa...
  • canlı yayınlar da osurma yeri değildir veyis kardeş.
  • bozuk saat bile doğruyu gösterebiliyor. sokaklar köpeklerin yaşam alanı değildir. bir köpek sahibi olarak ülkenin sokak köpeklerinden temizlenmesi gerektiğini savunuyorum.

bunu yapmanın yolu tabiki köpekleri öldürmek değildir. devlet olarak köpekleri toplar kısırlaştırırsın. sahipli köpeklere kısırlaştırma şartı getirip bunun olmasını sağlarsın. zaten yıllar içinde köpek sayıları da azalacaktır.
  • veyis bey kendinizi bu konuda yalnız hissediyor musunuz ?
    belki yalnız değilsinizdir ama kesin bir şey var o da yanlış olmanız.!
  • veyis in atması dışında doğru bir meseledir.
    sokaklarda yürüyemiyoruz, bisiklete binemiyoruz.
    bu sokak köpekleri sorununu daha önce bir kaç defa yazdım.

istanbulda hiç yavru köpek gördüğünüzü hatırlıyor musunuz son yıllarda?
    yavru köpek yok ama yaşlı köpekler sokakta.
    neden, çünkü belediyeler köpekleri diğer belediyenin sınırına bırakara bir kurtulma taktiği bulmuş.
    yani maltepe belediyesi gidiyor, sınır komşusu olan kartala bırakıyor, kartal sınır komşusu olan pendike.
    hatta geçenlerde şöyle bir haber çıkmıştı tık
    yani şehir bazlı da böyle şeyler yapılıyor.

neden çünkü ülkede barınak yasası iptal edildi. köpekler barınaklarda kötü bakılıyor diye ortalığı yıkanlar yüzünden.
    barınakların şartlarını iyileştirmek çok daha iyi bir çözüm olabilecekken.

diğer yandan geçen yıl gittiğim iğne adada tıpkı istanbula yakın diğer yerler gibi köpek sürüleri ile karşılaştık. sonra böyle şeyler olmuş tık

bu çözülmesi gereken bir sorundur.
    köpekler sokaklarda bu kadar rahat özgürce bırakılamaz, bu hem insanlara hem köpeklere zarar. acilen harekete geçilmeli

edit: belediyeler örnektir. her belediyenin yaptığını düşünüyorum ama kanıtlayamam
  • konu hakkında şöyle bir tweet de vardır;

"korkudan düzgün kayıt yapamamışsınız. eğer köpeğe karşı nefret türü bir duyguya sahipseniz, köpek bunu hisseder ve poponuzdan dişleyebilir. o tür yerlerde her daim dikkatli olun bence."

yine insan suçlu oldu... köpeklere saldırmıyor, bağırmıyor, taş atmıyor... sadece köpeklerden nefret ediyor. ama içinden, kalbinden. ve köpek bunu hissediyor; " vay sen misin benden nefret eden" diyor ve poponuzdan ısırabiliyor. ve bu durumda yine insan suçlu oluyor.
  • sokaklarda başı boş köpek görmek istemiyorum. evim bir ilkokula yakın. kaç defa küçük çocuklara saldırdıklarına gözümle şahit oldum. oturduğunuz yerden duyar kasmak hayvan severlik değildir.
  • son dönemdeki siyasi yanlamaları beni kendisinden soğutsa da, gayet insani bir tavırla atmış olduğu mesajdır. yazdığı şey tam olarak şudur:
    "sokaklar, caddeler, sahiller köpeklerin barınma alanı değildir. köpeklerin de insanların da sağlığı için bu soruna acil bir çözüm bulunmalı."

bunda yanlış olan ne, tam olarak anlamadım. hele "dernekler derhal bu adama haddini bildirmeli." şeklinde verilen bir tepkiyi anlamak mümkün değil. insanlar, bir insan sırf kendi fikrinin aksini söyledi diye başka bir insanı hedef göstermeyi iyice alışkanlık haline getirdiler. pes diyorum.
hesabın var mı? giriş yap