• (bkz: #96131489)
  • (bkz: okanbayulgen) in bir aciklamasi vardi bununla ilgili sahane bulun dinleyin cok komikti
  • 6 günlük spor ile kaslarınızı eritirsiniz. neredeyse bütün haftayı spor salonunda geçiriyor olmanla neyi amaçlamak istemektesiniz. 6 gün ağırlık antrenmanı mı yapıyorsunuz yoksa birer gün arayla ağırlık - kardiyo şeklinde mi çalışıyorsunuz? öncelikle vücut tipiniz kilonuz ne olursa olsun fitness antrenmanları gün aşırı yapılır. birçok insan vücudun salonda spor esnasında geliştiğini zanneder ama, sporcular bilir ki kas grupları spor esnasında tahrip edilir, dinlenme esnasında onarilir ve daha güçlü olur ve hacim kazanır. bir gün antrenman yapmışsanız ertesi günü dinlenerek geçirmeniz gerekir. vücudu hergun zorlayarak ona dinlenme fırsatı vermezseniz nasıl gelişim sağlayacak kaslarınız? ayrıca gün aşırı antrenmanından sonra protein ağırlıklı besmenmek önemli. sadece dinlenmek de yeterli gelmez yeterli miktarda protein takviyesi olmaz ise. vücudun günlük ihtiyacı olan karbonhidratı da %20 civarı düşük tutabilirseniz özellikle dinlenme günlerinde daha anlamlı bir spor yapmış olursunuz.
  • "öncelikle vücut tipiniz kilonuz ne olursa olsun fitness antrenmanları gün aşırı yapılır" yanlış bilgilerinizi insanlara aktarmadan önce araştırın sonuçta insanlara yardımcı olmak isterken burda yanlış bilgi veriyorsunuz. şu bilginin büyük ihtimal kimseye zararı dokunmaz çünkü haftada 6 gün spor yapıcak seviyeye gelmiş insan araştırmıştır.

şuan çoğu profosyonel haftada 6 gün spor yapıyor. keza beraber spor yaptığım arkadaşlarımda haftada 6 gün sistemini kullanıyorlar, hepsi 2 yılın üzerinde düzenli olarak bu sporu yapıyorlar. beslenmelerine uyku düzenlerine dikkat ettikleri için bu sistemi götürebiliyorlar ve herhangi bir overtraining durumuyla karşılaşmıyorlar kolay kolay. biraz hastalık derecesine giriyor 6 gün yapmak ben kimseye tavsiye etmiyorum ,çünkü haftada 6 gün spor salonunda geçirince herşeyiniz vücut geliştirme oluyor.
  • bokunu çıkarmayın. kollarınız kavuşmuyo sonra orangutan gibi oluyosunuz
  • sonbaharın gelmesiyle birlikte iştirakçilerini bir bulking telaşı almış yürümüştür.

spora 62 kilo başlayıp 95 - 100
    kilo bandında gezen biri olarak birkaç kelam etmek istiyorum;

öncelikle natural biri için bulk - definasyon döngüsünü çok tasvip ettiğimi söyleyemem, ecnebilerin dirty bulk dediği olgu hammallıktan başka bişey değil. temiz ve dengeli beslenip yıl boyu clean bulk gidip, gainz kovalamak çok daha mantıklı.

hızlı giden atın boku seyrek düşer arkadaşlar unutmayın..

adam diyor ki bana; " bir yılda 20 kilo aldım ama kaslı durmuyorum " durmazsın çünkü o 20 kilonun 3 - 4 kilosu kas. çok zayıfsan normale yakınsadın, normalsen kilolu belki biraz iri bir insan olmuşsun ama fit olmak emek ister, zaman ister herseyden önce istikrar ister.

o yüzden kısa vadeli hedeflerinizi bilinçli koyun ki sonradan hayal kırıklığına uğramayın.

* iştahınıza söz geçirmeyi öğrenmeniz lazım evet ama müsabık değilseniz çok katı diyetlere bağlı kalmanız ve sürekli makro saymanız uzun vadede motivasyon kaybına uğramanıza yol açabilir o yüzden daha esnek olun. aynayı ve mezurayı kullanın, fazla yağlanıyorsanız kalori kısın, uzun süredir büyümüyorsanız kalori ekleyin.

* kişinin karbonhidratlara verdiği tepki farklıdır. vücut tipinizi iyi analiz edin, karbonhidratı tolore edebilen zor yağlanan bir bünyeniz varsa gömün gitsin acımayın.

* lokal besinlerin avantajından yararlanın. ecnebi sitelerde sweet patato filan yiyin derler mesela, gaziosmanpasada manav manav gezip tatlı patates aramayın. oturun bolu patatesi yiyin, basmati pirinç yiyin, onu bulamadınız osmancık pirinç te olumlu..

* sıvı besinlerden faydalanın. benim kilo alma döneminde kullandığım boza var mesela tam bir kalori deposu büyükçe bir bardak taze kavrulmuş leblebili boza 1000 kalori civarı. benim diyen gainer halt yemiş yanında. ondan sonra kefir var. mucizevi bir besin. hem prebiyotik hem bağışıklık güçlendirici hem de zengin whey ve casein proteini barındırdığından besleyici. yatmadan evvel büyükçe bir bardak tüketilebilir..

* yağlı tohumları kullanın. ben ana öğüncüyüm pek ara öğün kullanmam ama öğünlerin arası uzunsa eğer yine iştah kesmiyecek kalorisi ve besin değeri yüksek kuruyemişler imdadımıza yetişebilir. özellikle; fıstık, badem ve fındık muhteşem gainz üçlüsü.

kilo alma dönemlerinde compound egzersizlere daha fazla önem gösterin. aldığınız kalori arttığı için bir kuvvet programı uygulamanın tam zamanı olabilir ; stronglifts 5x5, wendler 5\3\1, teksas methot bunlardan birine bir şans verin derim.

bakiyenize 200 gün yüklendi arkadaşlar, hepinize bol gainzlerr ... güçlü kalın..!
  • bilinen versiyonuyla ağırlık kaldırıp indirmeli hali için konuşacak olursak birisi hem mezurayla ölçü kovalayıp ya da progressive overload kovalayıp hem de “yok be olm para falan temel etken değil önemli olan istemek.” diyorsa bu spor hakkında, gözünüzün içine baka baka yalan söylüyordur. dini imanı para olan bir spordur bu. he sadece fiziksel aktivite olarak görüp sürekli ilerleme hedefinde değilseniz, “ben girdiğim platoda da mutlu mutlu yaşarım.” diyorsanız tabii ki yapın, hiçbir şey yapmamaktan elli kat iyidir. ama sürekli gelişmek sürekli gelişmek eşittir para. karnını zor doyuran, proteini rüyasında gören adam nasıl sürekli gelişsin anasını satayım.
  • ağırlık çalışmanın güzel tarafı, düzenli artan yükleme vb ilerleme şemalarina uyarak devamlılığı sağlamaktır. antrenmanlarımızda süre/ağırlık/tekrar vb limitleri belirlemez ve düzenli olarak bu limitleri guncellemezsek, irade eksikliği, motivasyon düşüşü kaçınılmaz olacaktır.
    kimi insanların da sadece bir partneri olduğunda spor yapması bu yüzdendir. önemli olan devamlılık ve bunu sağlayacak kuralları bilmek/canlı tutmaktır.
  • genetiğin çok önemli olduğu “spor”. yani bazılarının kasları çok hızlı bir şekilde gelişirken bazılarının çok daha fazla emek vermesi gerekiyor.
  • yıllardır şu sporu yapıyorum ne antreman ne beslenme ne uyku düzeni, hiçbiri genetik faktörlerin üzerine çıkamıyor. şeker yemeyi seven bir insanım ben 1 gofret yesem onu eritmek için 6 kilometre koşmam gerekiyor. beraber spor yaptığım arkadaşım 1.5 ay bilgisayar başında patates kızartması yese karın kasları hala belli oluyor valla sonunda lanet edip (bkz: clenbuterol) kullanıcam.
hesabın var mı? giriş yap