• --- spoiler ---

i forgive you but i do not trust you.
    --- spoiler ---
  • izlemeden önce beklentiyi düşük tutarsanız çok beğeneceğiniz; beklentiyi yüksek tutarsanız da beklentilerinizi karşılayacak, başarılı bir film. hem joel edgerton, hem tom hardy, hem de nick nolte'nin performansları için bile izlenmeye değer.

--- spoiler ---

filmin sonunda ne olacağını kestirmek güç olmuyor filmi izlerken. zaten çok sürpriz bir son yaratma, filmin sonunda seyirciyi şok etme derdinde olduğunu düşünmüyorum filmin. olayın nereye gideceği en başından belli, film boyunca da karakterleri anlamaya çalışıyoruz. filmin başında tommy'nin birden ortaya çıkması, salona gidip oradaki dövüşçüyü perişan etmesi ile ona biraz ısındırsa da, nerden geldiği ve ne yaşadığı belli edilmiyor. brendan ise en başından beri, daha şeffaf bir şekilde anlatılıyor, iyi bir ailesi olan, çocukları için, evi için uğraşan bir öğretmen. fakat zamanla geçmişte yaşanan bir takım olaylar anlatıldıkça, sonunda karşılaşacağını az çok bildiğiniz bu iki adamın kapışmasından kimin galip çıkmasını istediğinizi tam da kestiremiyorsunuz. en azından ben bu şekilde hissettim. sonunda brendan kazanmasaydı da demedim, iyi ki kazandı da demedim. filmin sonunu da - kullanılan müzik ile birlikte - çok iyi buldum. dövüşten sonra da başka bir sekans gösterilmesini istemezdim, bu şekilde bitmesi yakışmış filme.

--- spoiler ---

öyle on üzerinden onluk muhteşem bir film değil warrior, içerisinde klişeler de barındırdığı doğrudur. ancak sadece adamların birbirinin ağzını burnunu kırmasını izlediğimiz, vasat oyuncularla süslü dümdüz dövüş filmlerinden de değil. keyifle izlenebilir.
  • "ne izlesem diye kendi kendinize sordugunuzda ve listenizde varsa eger izlemediysen izleyin."

ugurcan - the new york times
  • ortalama ustu bir suresi olmasina ragmen detaylandirilmamis yerler var bu filmde. mesela baba ile ogullar arasindaki iliskinin eskilerine inilebilirdi. yani babanin da bir savasta asker oldugunu biliyoruz, orada yasadigi bir olay nedeniyle alkolik olmus olabilirdi. bunun yaninda tom hardy'nin turnuvaya hazirlanmasini gercekten izlemek isterdim. tum film boyunca karakterinin hirsini ve sinirini cok iyi yansitmis, bunu antreman yaparken de gormek isterdim. velhasil kelam, seneryodaki bazi zorlama yerler haricinde guzel film.
  • hobi olarak yaptığım mesleğim. (bkz: bilumum rpg oyunları)
  • olmamış film. yok artık bu kadar klişe olamaz diyorsunuz klişe çıkıyor. bu sefer klişe olduğunu düşündürtüp ters köşe yapıcaklar diyorsunuz yine klişe çıkıyor. aile bağlarından elle tutulur bir şey arıyorusunuz, o da çok yapmacık.

vaktinizi boşa harcamayın derim. keşke biri de beni uyarsaydı önceden.
  • klişe olmasına rağmen sonunda gözyaşı dökmenize neden olan film. ayrıca her klişe sikko değildir.
  • yogada en sevdiğim, beni en güçlü hissettiren duruştur kendisi. virabhadrasanadır sanskritçe adı.

çok asildir.

üzerinde kaplan derisi, bin tane başı, bin tane gözü ve bin tane ayağı olduğu söylenen, şiva’nın insan şekline bürünmüş hali olan bir savaşçının ismi.

karın bölgesindeki organların çalışmasını destekler. karın bölgesi sindirimine yardımcı olur. denge hissini ve odaklanmayı güçlendirir.

akciğerleri ve göğsü açar ve genişletir. omuzları, boynu, göbeği ve kasıkları esnetir. omuzları, kolları ve sırt kaslarını kuvvetlendirir. uylukları, baldırları ve ayak bileklerini esnetir, kuvvetlendirir.

kaynak: yoga hocam
  • aynı oyuncularla aynı temel senaryoyla (senaryo inanılmaz iyi) adı unutulmayacak bir film yapılabilirmiş diyor herkes. ama olsun, bu da fazlasıyla yeterliydi bence.
    son 2-3 yıla ait filmlerin içinde en kaliteli 5 film arasına rahatlıkla girer.
    her ortamda izlenebilir. aksiyon, dram, gerilim... her şey vardı. kesinlikle pişman olmazsınız.
    senaryoya hayran kaldığımdan bahsetmiş miydim? bir dövüş filmi için ortaya çıkarılabilecek daha iyi bir senaryo olduğunu sanmıyorum.
  • sözleri aşağıdaki gibi olan, mükemmel bir wishbone ash şarkısı *

ı'm leavin' to search for something new
    leavin' everything ı ever knew
    a hundred years in the sunshine
    hasn't taught me all there is to know

a valley, we will gather there
    helpless in our surrender
    tomorrow the plow becomes the sword
    make us stronger in our danger

time will pass away, time will guard our secret
    ı'll return again, to fight another day

ı'll have to be a warrior
    a slave ı couldn't be
    a soldier and a conqueror
    fighting to be free

a slave ı couldn't be
    fighting to be free

a slave ı couldn't be
    fighting to be free

a slave ı couldn't be
    fighting to be free

ekleme: normalde sözlükte şarkı sözü paylaşmak gibi bir huyum yoktur ama böylesine muazzam bir şarkının sözlükte sözlerinin olmamasına gönlüm razı olmadı, ben de ekleyiverdim.
hesabın var mı? giriş yap