aynı isimde "wednesday" başlığı da var
  • ty burrell o kadar müthiş bir gomez olurdu ki... yani sinirim bozuldu...
  • şerifin oğlunu oynayan karakter edis mi?
  • dizinin dünyası pek ilgimi çekmese de genelde müzikleri ve çello ile çaldıkları şarkılar oldukça hoşuma gitti. şimdiye kadar yakalayabildiklerim,

paint it black ve nothing else matters oldu..

hikayeyi izlemeye devam..
  • az önce ilk sezonunu bitirdiğim netflix dizisi.

harry potter gibi muhteşem ötesi bir kurgu ve seri ile karşılaştırmak, harry potter serisine hakaret olur bana kalırsa.

dizi sürükleyiciydi. çok beğendim fakat hiç mi kaliteli fantastik şeyler izlemediniz? güzeldi ve beğendim fakat diziyi eleştirel olarak incelemek gerekirse kurgu olarak çok zayıf, çok sabırsız ve daha etkileyici olabilirdi. bu yüzden asla harry potter ile yanyana koymam. çok çocuksu ve basit kaçıyor ona göre...

diziye gelirsek, basit bir şekilde anlatmam gerekirse; çocuksu, sürükleyici, farklı ve kaliteli yapımlar gelmesini özlediğimiz bir tarz, çok zayıf kurgu fakat çok akıcı senaryo. kesinlikle geliştirilmesi ve devam etmesi gereken çok güzel düşünülmüş bir yapım. gizemleri çözdüğünü zannedip ters köşe olması zevk katmış olsa da olaylar çok seri akıyor. genelde bunun gibi kaliteli yapımlar ilk sezonlarda veya filmlerde gönülleri kazansa da, ikinci film/sezon çok daha etkileyici olur. o yüzden heyecanla ikinci sezonu bekleyeceğim. not: lütfen wednesday'i biraz büyütün sübyancı gibi duruyor çocuklar
  • kuzenimin harry potter gibi bi şi, demesi üzerine izleyelim bakalım, dedim. ama cık. boş vakit öldürmek için dahi daha iyi alternatifler bulacağınıza inanıyorum.

pek beğenmediğim netfiliç dizisi.
  • (bkz: tim burton) tim burton'lığını modernize olmuş bi şekilde yapmış. iyi ki yapmış, şenlendik.
  • ergen dizisi gibi, değil gibi. bayildim.
    kostumler, isiklar, dekor ve sahneler, renk paleti ve (gomez disindaki) cast filan harika!

brienne, üzümlü kekim o 2 metrelik boyuyla nasıl güzel, şuh, seksi... en çok onun sahneleri keyif verdi, yalan yok...
    bi takım senaryo dandiklikleri, klişeler filan tamam ama, artık gormeyiveriyoruz onları tim burton hatrina.
    beni bu kadarı da çok mutlu etti
  • sıkıcı gecelerde ilaç gibi gelen dizidir.
    5.bölümüyle beni ziyadesiyle mest etmiştir.
    sanırım aile içi duygusallığın abartılmadan inceden işlenmesini sevdiğim bir dönemdeyim
    konuya takılmadan ve harry potter evreni gibi büyüler beklemeden izlenebilecek güzel bir gençlik dizisi.
  • çok keyif aldım ya. feyyaz yiğit harry potter yazmış (bkz: gibi) olmuş. başrolü oynayan kızın oyunculuğuna bayıldım. ilk bölümde harry potter evreninden benzerlikler vardı ama sonraki bölümlerde ayrışmaya başladı. 5. bölüme gelebildim, anne ve babasının gençliğini görmek çok eğlenceliydi. vakit geçirmek için birebir. derin anlamlar aramaya çalışmayın. harry potter romanının kurgusuna ve filmlerinin kalitesine yetişebilen, büyücülük dünyası hakkında bir yapım gelmedi daha, gelmez de sanıyorum. bu yapımın amacı bu değil zaten. dizi çok güzel eğlendiriyor, bir stranger things ciddiyeti yok. kız ciddi olsa da o ciddiyeti çok eğlendirici. sezon bitsin tam düşüncemi yazarım.
  • güzel başlayan ama sönük biten netflix dizisi. ilk bölümleri tim burton yönetiyor ve o kısımlar oldukça akıcı. sonlara doğru tim burton'ın ortadan kaybolmasıyla dizi akıcılığını yitiriyor.
hesabın var mı? giriş yap