• 24 mayıs’ta ilk sezonu yayınlanacak olan netflix dizisi.
  • devamlılık ilkesi konusunda batıran dizi. oyuncuların hareketlerinde falan defalarca fark etsem de 1/3'teki şampanya sahnesini yazmadan duramadım artık. o şampanyalar bir köpüklü, bir köpüksüz. rezalet.

renee zellweger nasıl yaşlanmış! bridget rolünde 20'li yaşların başında görünüyordu; şimdi 50'lerin sonunda gösteriyor. onca botoks yüzünde anca kırışmak isteyip de kırışamayan yükseltiler meydana getirmiş. ağzının çevresindeki o yüseltilere takılıp kaldığım zamanlar oluyor.
  • "sanırım renee zellweger'i taş gibi bulan sadece benmişim." diye düşündüren netflix yayını yeni bir dizi.

anne montgomery karakteri üzerinden ve bir ahlaksız teklif görüntülü "ezel" tarzı bir arka plan sorgulaması ile yaratılan gizem, bir süre sonra dizideki diğer karakterlerin gereksiz hikayeleri etrafında gizemini yitirmeye başlıyor.

--- spoiler ---

her şeyin temeli aslında ilişkileri ve ilişkiler arasındaki güveni sorgulamak, limitleri sınamak üzerine kurulmuş. genç donovan çiftimiz kendine o kadar güveniyor ki, dişi karakterimiz lisa, dışarıdan baya baya kocasını satmak gibi görünen bir maceraya itebiliyor. çünkü çift olarak o kadar mükemmeller ki "her zorluğu aşabiliriz. ehi ehi harikayız." kafasındalar. ne için? o sırada lisa'nın çok ihtiyacı olan para için. az buz para da değil 80 milyon dolar filan. ama işte daha gece bitmeden anne'in kapısını yumruklayacak kadar 'şirin'sin sen lisa'cığım. düşündüğün kişi değilsin. aptal saptal şeyler.

angela ve todd gibi gerzek ve samimiyetsiz bir çifti de barındırması nedeniyle ayrı bir gıcığım yapıma. dünyanın en lüzumsuz drama queen'i maddie ve liseliler buluşmasında paso madie'yi anmaya çalışan gerzek kızı da bir kaşık suda boğmak istiyorum. tşk kib bys.

--- spoiler ---

evet evet, hikayesiyle beni sinirlendiren ancak yapacak onca işin arasında "renee'ciğimin bacaklarını biraz daha izleyeyim." dedirterek o netflix'i yine de açtıran bir dizi. izlemezseniz bir şey kaybetmezseniz. renee zellweger'i özleyen açsın baksın.
  • üç bölüm izledim, gay çiftin hikayeye olan katkısını çözemedim. umarım ilerleyen bölümlerde vardır. netflix'in her dizide homoseksüelliği normalleştireceğim diye gözümüze sokmasından gına geldi artık.
  • bugün aslında bir ton işim var, bir yerlere gitmem gerek ama ofisten çıkmadan bu dizinin ağzından girip alt çıkışından çıkayım ki hollywood'dan duyulsun sesimiz, amsterdam'daki netflix binası titresin. zira hayatımda izlediğim en kötü diziyi izlemiş olabilirim.

ilk başta uyarayım bundan gerisi spoilerlı olacak. renee ablamız hatrına izlemeye başlayalım diyenler varsa çıkış yapsınlar. cidden izlemeyin, yani abartmıyorum bakın cidden uzak durun. ben izledim, daha en başından ne kadar sikko bir dizi olduğunu anlıyorsunuz ama bu iş kumar gibi. başladınız mı kendi kendinize "ya ne kadar kötü olabilir ki" diyerek devam ediyor ve bir yerden sonra da "o kadar izledim bu saatten sonra bu siktiriboktan dizinin siktiriboktan sonunu görmeden ölemem" diyorsunuz ve pazar gününü pazartesine bağlayan gecenin saat 5'ine kadar bitiriyorsunuz diziyi çünkü ertesi gün ofise gidip dizi ile ilgili tüm zehrinizi kusmanız lazım. lazımdı.

1- rene zelveger çok acil bu işi ona kim ayarladı, kim oynamasına sebep olduysa kovsun. bu kadar kötü bir kariyer adımı olamaz. kim bu projeye inandırdı, kim senaryo çok harika gelin netflix e dizi yapıyoruz dediyse siktiri çeksin. hayır kendisinin hoşuna gittiyse bıraksın oyunculuğu. zaten gerdire gerdire, göz torbalarını aldıra aldıra cidden mimik kalmamış kendisinde. cidden birijit consdaki renee'den eser yok. başka bir şey bu, başka bir yaratık. ama allahı var dizide oynadığı karakterin poker face'ini canlandırmak için gerekli her şey mevcuttu aslında. bir de bahar candan gibi konuşunca üstüne tüy dikilmiş.

2- konu rezalet, karakterler boktan, olay örgüleri kötü, sonuca bağlanmayan sahneler, iğrenç kötü karakterler, homofobik olmayan insanları bile çıldırtacak düzeyde gay ilişkiler ve hatta normal ilişkiler, gereksiz yan hikayeler. hepsi bir arada ya inanılmaz. hatta bi sn 3. maddeye geçeyim.

3- bu dizinin senaryosunu yapay zeka'nın yazdığını düşünüyorum. baya baya sosyal deney bence. gösterilen ama sebep sonuç durumu belirtilmeyen sahneler, kopuk ve alakasız diyaloglar, manasız tiratlar. mesela şey çok komikti, bir bölümün başında angela, ian'ı hastanede tutuklatıyor, ian tutuklanırken yalan söylüyor diyor, ian yanındaki stajyer doktora bişiler diyor, ian atılıyor ama ian neden atıldı, sonra ne oldu falan yok ortada. sonra evde angela bebek telsizini buluyor ama sadece şaşırıyorlar, bununla alakalı bir şey yapmadan takılıyorlar. gene angela ve todd'dan gidelim; angela'yı ian dağa kaldırıyor, ian ve angela çok kolay ve üstleri falan kirlenmeden oraya hızlıca gelebilirken todd 5 saat araba sürüyor, 4 saat yürüyor, bir de nerede yürüyorsa baya eli yüzü suratı kirleniyor falan. evin içinde angela'nın elinde dökme tava var ama onu kafasına vurup bayıltacağına bıçakla öldürmeye niyetleniyor sonra ben doktorum öldüremem, hipokrat yeminim var diyor ve en sonunda "ben bir anneyim" diyerek kaffasına sıkıyor ian'ın. ian babası gibi ayı kapanına kapılıyor, ian neden kadınlara bu kadar düşman, 7 sene ormanda yaşayıp nasıl doktor oldu falan hiç anlayamıyorsunuz. todd'un babası var mesela kötü adam, sadece bir yerde sebepsiz kötülüğünü görüyorsunuz, sonra mezunlar buluşmasında "benim gelin doktur bize devlet hastanesinde yardımcı olur, beleşe mr çektiririz çekap yaptırırız" falan gibi konuşup aslında değişmediğini ve hala kötü olduğunu gösteriyor. neden yani neden? todd'un babasından bize ne amk?

4 - gaylere gelelim. nereden başlarsak başlayalım dizinin bir diğer sikko hikayesi de burada. zorlama bir "ben senin anneni babanı yaktım" itirafı, eğreti ve iğrenç bir 3some durumu, duvara çizilen resimle ilgili manasız bir gerilim, dizinin sonunda 3someın üçüncüsünün kıydığı bir nikah, dizi içinde "ya bu adam striptizci ama bu durumda nasıl bu kadar geziyor acabaaa" diyerek sanki anne montgömeri adamı havası vermeleri ama öyle çıkmaması. ay kafayı yiycem.

5- anne ve sean'ın o gece ne yaptıklarını anlatmadılar dimi? anne mesela söyledi mi kızın annesi olduğunu, nereye gittiler, ne yaptılar? dizinin en önemli noktalarından birisi hakkında 10 bölümde 1 dakikalık bir görüntü bile yok. hele o lisa'nın dizinin başında kadının dairesine kaçarak gelip yarattığı gerginlik ve sonra dairede sean'ın falan olmadığını görmesi? slkdjaskld ya sizin yarattığınız gerginliği sikeyim.

6- anne küçükken bir şeyler yaşıyor, kapıcıyla ufakken abi kardeş gibi takılırken sonra büyünce kapıcı bunu sikiyor sonra lisa doğuyor, insan diyor kendi kendine acaba sean'ın öldürdüğü adam o kapıcı mıydı, sonra bakıyorsun kapıcının adı sam diğerinin başka bir şey, o da değil, mesela anne, sean'ın lisa ile tanışmadan önce öldürdüğü adamı, olayı sadece 3 kişi bilirken nasıl öğreniyor? yani o kapıcıyı yap bari o öldürdüğü adam da twist oldun, sebep olsun bir şey olsun. yok. anne'in annesinin olayı neydi, neden onu aldı 10 bölüm sakladı sonra hasta olarak çıkardı. neden oraya getirdi, rolü neydi orada? offf kafayı yiycem.

avery ve cassidy'nin zoraki sikişmesi? 9 bölüm hiçbir sexual tension vermeden, 2 cümle diyalog yazmadan nasıl birlikte zaman geçirtip sikiştirecek duruma getirdiniz yahu? cassidy ve lisa nasıl anne montgömerinin banka hesaplarını görüp oradaki yasal olmayan para aktarımlarını buldular? l.s. diye birine para gönderilmiş siz bunun bir karşılığı olmadığını nasıl biliyorsunuz? film boyunca okudukları anne'in kitabından neden bir alıntı vs. yok? sadece okudunuz amk ve biz bir kelime görmedik kitaptan? ya allah belanızı versin sizin.

of yazdıkça yazasım geliyor çok sinirliyim cidden. daha yazacak bir ton şey var çünkü en küçük bir sahne, en küçük bir diyalog bile falsolu. yazılmış en kötü senaryo, yapılmış en kötü yapım. oscarlı oyuncunun oynadığı diziye bak amk. netflix'in de ayrı amk, adamlar o kadar umut kesmişler ki bence çevirmeni bile sanırım ortaokuldan falan bulmuşlar. izlediğim en kötü netflix çevirisiydi. günlük kullanımlardan bile haberi olmayan birini bulmuşlar gene.

o prodüksiyonda çalışan çaycısından yönetmenine ne kadar şerefsiz varsa hepsinin amk. verdiğiniz emeğin ortasına sıçayım.

izlemeyin.

edit: ayrıca imdb'deki kolpa reviewlar hakkında kesinlikle çok net örnekler sunuyor. 10/10 lar havada uçuşuyor. 8/10 9/10 değil ama bak, 10/10. amazing show, thrilling, great acting ler falan ooooo. ben imdb'nin yerinde olsam o paralı köpekleri banlardım siteden.
  • six feet underı seyretmeyi bırakmamla aynı sebepten ötürü 4. bölümde s.ktir ettiğim dizidir. ikide bir öpüşen erkekler görmek cidden rahatsız edici.

renee zellweger’in daş olduğunu düşünen arkadaş yalnız değil.
  • 3 bölüm izleyebildim. konu hiçbir yere gitmiyor.
  • bol miktarda rene baskınlığını, bir tutam taze girişimcilikle yoğuruyoruz. üzerine göz kararı gay götü ekliyoruz. amaca giden her yol mübah mı ahlaksal paradoksu sosuna yatırıp bekliyoruz.
    başka bir tencerede ulan yoksa her şey yalan mıymış ı kısık ateşte pişiriyoruz. üzerine sadakat serpiyoruz. vay anasını neler oluyor fırınına veriyoruz. afiyet olsun efenim.
  • --- spoiler ---

2. bölümün sondan 5. dakikasında kustuğum dizi.

--- spoiler ---
  • dün bir oturuşta tüm sezonunu izlediğim dizidir.

tezimi yazmaktan kaçmıyor olsam hayatta vaktimi buna harcamazdım. bundan sonrası spoiler içerir.

--- spoiler ---

tüm sezon ağlak bir kız olarak oradan oraya savrulan lisa'nın, son bölümün 15 dakikasında falan anne'i batıracak planı yapmış olması, anne'in her zaman herşeye kadir olması ama koşa koşa ona gelen tehlikeyi görememesi, lisa'nın kocasının hiçbir halta yaramaması ve aralarındaki izleyiciye geçmeyen çekim, yine kocasının sanki altından daha sapkın bir şey çıkacakmış gibi içindeki karanlığa bol bol dikkat çekilmesi ama öfke kontrol sorunu çıkması, 2 saat beraber çalıştılar ve üstüne seviştiler diye avery'nin cassidy'e aşık olup yatağının başında beklemesi, angela - todd ve ıan'ın ne ye hizmet ettiği belli olmayan hikayesi, dost mu düşman mı piyon mu anlaşılamayan gage'in böyle saçma bir tuzağa düşmesi, kimsenin düzgünce bir plan yapamayıp çat diye ellerindeki tüm belgeleri, walder frey'e benzeyen ls kod adlı adama teslim etmesi falan derken dizide gerçekten sevilerek izlenecek bir şey kalmıyor.

bir tek gay çiftin hikayesini sevmiş olabilirim ama orada da ikisi arasında olması gereken çekim yoktu. kevin ile bile daha fazla vardı. nerede lito ile hernando ilişkisi, nerede bunlar. ah be netflix böyle 10 tane dizi çıkaracağın parayla, keşke şu sense8'e bir sezon daha yapsaydın.

lisa'nın anne'in kızı olduğu başından beri belliydi ama foster'ın hikayesi daha farklı bağlansın isterdim. öldüğüne üzüldüm. kevin'den sonra gördüğüme sevindiğim 2. karakter foster olabilir. bir de glee'den 3 oyuncuyu görünce, bazı sahnelerde anne'i jane lynch canlandırıyor sandım dgldjglj

renée zellweger bu diziyi neden kabul etmiş acaba işler o kadar mı kötü gidiyor?

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap